Můj účet

Zvukově izolační materiál Comfortmat Blockator

zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3 mm, izolace 35 dB, hmotnost 4,65 kg/m²
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Zvukově izolační materiál Comfortmat Blockator

Comfortmat Blockator je unikátní membránový materiál z nějvyšší řady Expert, který eliminuje vibrace a hluk schopný překonat první dvě vrstvy odhlučnění. Aplikuje se tedy jako třetí vrstva na plochy s obzvláště vysokou úrovní hluku, jako je podlaha a zadní podběhy. Navzdory své skromné tloušťce 3 mm se díky speciálnímu složení povedlo dosáhnout měrné hmotnosti 6 kg na m², což umožnilo vytvořit membránový materiál s velmi vysokou úrovní zvukové izolace (až 35 dB) v rozsahu od 50 do 3000 Hz, pokud je použitý jako třetí vrstva. Důležitou součástí materiálu je i nejnovější generace moderního montážního lepicího tmelu vyvinutého pro sezónu 2018/2019, který zaručuje stejný lepící účinek při teplotách od -50 do +150 stupňů. Lze tedy zaručit, že Blockator se samovolně nikdy neodlepí ani na velmi zakřivených a reliéfních plochách. Comfortmat Blockator je samozřejmě zcela voděodolný, neabsorbuje vlhkost, nehnije a nerozkládá se.

Hlavní vlastnosti materiálu Comfortmat Blockator

 • Membránový materiál, který se aplikuje jako třetí vrstva odhlučnění.
 • Zamezí vibracím a hluku, který byl schopný překonat první dvě vrstvy odhlučnění.
 • 100% odolný vůči vodě a vlhkosti, nehnije, neabsorbuje vlhkost a nerozkládá se.
 • Extrémně přilnavá samolepící vrstva, díky které se materiál samovolně neodlepí dokonce ani pod vodou. 
 • Odolnost vůči extrémním teplotám - stejný lepící účinek při teplotách od -50 do +150 stupňů.
 • Nejvyšší úroveň zvukové izolace ze všech materiálů Comfortmat a to až 35 dB v rozsahu od 50 do 3000 Hz.
 • Pohodlná instalace i na velmi zakřivených a reliéfních plochách díky vysoké flexibilitě materiálu. 

Technické parametry materiálu Comfortmat Blockator

 • Tloušťka: 3 mm
 • Rozměr: 700 x 500 mm
 • Zvuková izolace: 35 dB
 • Hmotnost: 1,63 Kg (4,65 Kg / m²) 
 • Přilnavost: 6 až 8 N / cm
 • Cena za: 1 ks

Kam tlumící materiál Comfortmat Blockator aplikovat

Comfortmat Blockator se aplikuje jako třetí vrstva odhlučnění na plochy s obzvláště vysokou úrovní hluku, jako je podlaha, zadní podběhy nebo motorová přepážka. Jako první vrstvu zvolte antivibrační materiál (například Comfortmat D3), jako druhou vrstvu zvukově izolační materiál (Comfortmat Vision) a jako třetí vrstvu právě Blockator. Upozorňujeme, že v některých vozidlech je možné, že třetí vrstvu již z důvodu velké tloušťky není možné aplikovat. Obvykle však díky vysoce flexibilním materiálům Comfortmat tento problém nenastává. Pokud si nejste jisti výběrem vhodného materiálu, doporučujeme použít náš konfigurátor odhlučnění, který nabídne vhodné materiály i počet kusů podle typu auta. Nejčastější použití tlumícího materiálu Comfortmat Blockator: 

 • Podlaha
 • Zadní podběhy
 • Středový tunel
 • Motorová přepážka

O tlumících materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již od roku 2010 a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a zvukově izolačních materiálů. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. V posledních letech Comfortmat udává směr v oblasti odhlučnění vozidel a pravidelně přináší na trh materiály s rekordní účinností a excelentními vlastnostmi, kterých doposud nebylo možné dosáhnout. To vše je možné pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 

Katalogové čísloCOM BLOCKATOR
ZnačkaComfortmat
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ materiáluMembránový
Tloušťka3 mm
Rozměr700 x 500 mm
Zvuková izolace35 db (při použití jako třetí vrstvy odhlučnění)
Protihluková membránaAno
Hmotnost 1 kusu1,63 Kg
Plošná hmotnost4,65 Kg / m²
Přilnavost6 až 8 N / cm
VoděodolnostAno
Tepelná izolaceAno
BarvaČerná s bílým potiskem
Cena za1 kus
Pořadí vrstev3.

Komentáře k produktu

6|Jiri Vrana , 23.01.2024, 09:32
Dobrý den, potřebuij odhlučnit technickou místnost v domácnosti. Jedná se o oběhové čerpadlo, které je umístěné na stěně (bohužel pouze 15 cm dutá cihla). Zvuk přechází do dětského pokoje. Děkuji Vrána
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.01.2024 14:24
Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel s tím nedokážu poradit. Děláme odhlučnění pouze vozidel. Můžete zkusit Titan, ale nedokážu potvrdit jaká bude účinost.
5|Radek , 09.12.2023, 13:54
Dobrý den, mam kufr a zadni podbehy lepene CTK multimat EVO a chci se zeptat, jestli je dobry napad to cele potahnout blokatorem? Cilem je odstinit kabinu od nizkofrekvencniho zvuku od vyfuku (klapky, obchazejici zadni tlumice)? Dekuji a přeji hezký den.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 10.12.2023 22:57

Dobrý den. CTK Multimat Evo již obsahuje membránu o tloušťce 2,5 mm, přidáním další vrstvy 3 mm membrány v podobě Comfortmat Blockator sice může pomoci, ale netroufám si říct jak mnoho. Navíc byste se již mohl dostat do problému s opětovným složením kvůli celkové tloušťce, zejména na dně kufru. Nicméně to záleží na konkrétním automobilu. Zásadní problém je totiž v samotném materiálu CTK Multimat Evo. K eliminaci nejen vibrací, ale i právě nízkofrekvenčního hluku slouží především antivibrační materiál. Na dno kufru je ideální volbou antivibrační materiál o tloušťce 2 až 3 mm s vysokou účinností a na podběhy minimálně 3, ideálně 4 mm. Součástí CTK Multimat Evo je však antivibrační butylová vrstva o tloušťce 1,2 mm s velmi malou účinností, což je pro oblast zavazadlového prostoru naprosto nevhodné a vibrace i nízkofrekvenční hluk je tak nedostatečně utlumen. Další vrstvy tohoto materiálu si s ním již tak dobře neporadí. 

Pokud se Vám tedy chce experimentovat, můžete vyzkoušet aplikovat Blockator jako další vrstvu a uvidíte, zda to přineslo požadovaný efekt. Druhou variantou by bylo CTK Multimat odstranit a aplikovat kombinaci Comfortmat Viper + Comfortmat Raptor na dno kufru a Comfortmat Atom + Comfortmat Titan na podběhy. 

4|Miloš , 06.10.2023, 10:12
Dobrý den, snažíme se co nejvíc odhlučnit obytný vůz. Je comformat blockator použitelný pro odhlučnění vnitřku obytné části, je to v pořádku z hygienického hlediska (hmotnost neřešíme)? Na jakou vrstvu to lepit pro nejlepší výsledek? Předem děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 06.10.2023 15:02
Dobrý den Vážený zákazníku. Vždy záleží na místě, kam budete materiál aplikovat. Pro určení správného materiálu doporučuji použít náš konfigurátor.
3|Milan , 06.04.2022, 20:57
Dobrý den, mám dotaz - potřebuji odhlučnit hlučné odsávací potrubí v hale, kde je velmi zvýšená prašnost. Hlučnost je kolem 100 dB, potřebuji utlumit alespoň na 80dB. Vydrží materiál např. častější čištění smetákem/metlou? A nebude se v tom materiálu prach držet? Rád bych to vyzkoušel, ale aplikací si nejsem jistý... Příp. pokud doporučíte něco jiného/vhodného (samolepicího) z Vašeho shopu. Díky předem.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 07.04.2022 10:23
Dobrý den Vážený zákazníku, jako nejúčinnější materiál pro odhlučnění Vám mohu doporučit COM TITAN , který by mohl pomoci zamezit průchodu hluku do prostoru . Materiál je možné oprášit smetákem/metlou . I když je materiál určitým způsobem porovitý měl by prachu i případné vhlkosti bez problému odolat. Musmím však upozornit, že je tento materiál určený pro automobilový průmysl, kde dokáže svou funkci plnit bez problémů, bohužel netuším jak se bude chovat v tomto případě. 
2|Tomáš , 17.11.2021, 22:54
Dobrý den, zvýší se nějak zásadněji tlumení když ho plácnu na stávající kombinaci d3+neoprene?Díky
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 18.11.2021 08:38
Dobrý den, určitě ano, Blockator umožní až dvojnásobné zvýšení účinnosti materiálu Comfortmat Neoprene, rozdíl bude výrazný.
1|Tomáš Sochor , 10.05.2021, 17:19
Dobrý den, lze prosím tento materiál alternativně použít do dveří na první antivibrační vrstvu? Děkuji, hezký den.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 11.05.2021 10:20
Dobrý den, Blockator se používá výhradně jako třetí vrstva (na Comfortmat Vision nebo Fusion). Pokud jej aplikujete jako druhou vrstvu na antivibrační materiál, bude mít velmi nízký účinek. Navíc je to poměrně těžký materiál a nevhodný do dveří. Doporučuji do dveří použít materiál Comfortmat Integra, který již protihlukovou membránu obsahuje. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
98 %
55 zákazníků hodnotilo
50×
Jaroslav Bezucha
6. 3. 2023

Vše super

Ivo Kokoška
5. 1. 2023

dobré

Karel Plášek
5. 12. 2021

super

Svatopluk Kulkus
12. 9. 2021

dobře tlumí

josef jančík
8. 6. 2021

standartní produktdobře se řeže

Tadeáš Vlasák
27. 5. 2021

PerfektníPomer cena výkon super

David Machač
20. 5. 2021

Extrémně hodně lepi párkrát se mi přilepil na ruku a nešlo se odlepit ? jinak vše super. Je to ohromný rozdíl po aplikaci a před

Jaroslav Sedlák
22. 8. 2020

Dobře lepí

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.