Můj účet

Subwoofer Gladen Alpha 12

subwoofer, Ø 12" (300 mm), 250 W RMS, 93 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen Alpha 12
Lepší produkt je na dosah
Gladen M-LINE 12 za 2 790 Kč

Subwoofer Gladen Alpha 12

Fanoušci autohifi, kteří chtějí vysokou kvalitu, se mohou spolehnout na woofery řady Gladen Alpha. Dobré parametry zajišťují velkou flexibilitu při instalaci. Subwoofery Gladen Alpha jsou nenáročné a zaměřují se na to podstatné. Jednoduše řečeno: Pokud jde o efektivní a nejlepší řešení ve své třídě, jsou basové reproduktory Gladen Alpha první volbou. Základní 12" subwoofer z řady Alpha, který si oblíbí hlavně začínající "hifisti" - nabízí totiž skvělý poměr cena/kvalita zvuku. Výkon 250 W RMS a vysoká citlivost za skvělou cenu! Pro napájení doporučujeme použít kvalitní zesilovač Hertz HCP 2.

Hlavní vlastnosti subwooferu Gladen Alpha 12

 • Černá středicí membrána - vlnovec (spider) z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
 • Papírová membrána.
 • Vysoká reálná citlivost 93 dB.
 • Super výkon 250 W RMS za skvělou cenu!
 • Jednoduchá a spolehlivá konstrukce.
 • Černě lakovaný feritový magnet.
 • 3D PP protiprachový uzávěr.
 • Lakovaný ocelový koš.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloALPHA 12
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 350 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
32 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
48 l

Komentáře k produktu

5|kubiik , 10.02.2016, 08:45
Dekuju za odpoved mam pouze kapacitatotor 1200F udajne no.. T bude myslim ze malo.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.02.2016 09:48
Dobrý den Vážený zákazníku, pro stabilní napětí zvolte minimálně 2.0 faradu a více.
4|kubiik , 08.02.2016, 21:38
dobrý dne mám zájem o koupi toho subáče..chtěl bych udělat box pro 4 a narvat to do jednoho uhmů.a chtěl bych jen o radu jak udržet napětí btw mám 2 baterky (70aH) pro hudbu kterej také nabijí alternátor. jen dle výpočtů a podobně nevím jak pořádně držet proud tak se chci zeptat na radu vím že to sem nepatří děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.02.2016 09:44
Dobrý den Vážený zákazníku, bylo by dobré osadit ke druhé baterii relé, tak, aby se dobíjela současně s hlavní baterií a následně osadit vhodný kapacitor, který stabilizuje napětí.
3|Milan , 24.10.2015, 22:32
Jeste bych doplnil:  Citlivost (SPL 2,83V/1m): 93 dB
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.10.2015 18:38
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za doplnění.
2|milhaus , 17.10.2015, 12:44
Jeste bych se chtel zeptat mam zesilovac ktery ma 2x125w rms a tyto dva subwofery napajeci kabely k zesaku mam pruzes 10mm a mezi zesilovacem a reproduktorama mam 1.5 mm 4 metry predpokladam ze ten pruzes je malo kolik tedy zvolit a chtel bych aby byl meky a ohebny. Vzal bych ho 10 metru.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.10.2015 18:31
Dobrý den Vážený zákazníku, použijte reproduktorový kabel 2 x 4qmm. Například GLADEN LL 4.
1|milhaus , 25.09.2015, 10:46
Dnes jsem slysel hrat dvojci techto subwoferu musim rict ze to hraje moc krasne do ted jsem mel FLI 12 TWIN a tyto gladeny alpha 12 kdyz maj stejny vykon a stejnou ozvucnici hraji lepe predpokladam ze proste papirova membrana hraje lepe nez plastova. Tyto reproduktory ja doporucuji jiz jsem si je obednal taky.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.09.2015 11:02
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi. Věříme, že budete spokojen.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.