Můj účet

Reproduktory pro BMW E46 Gladen One 165 BMW E46

komponentní reproduktory do BMW E46, Ø 165 mm, 100 W RMS, 3 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen One 165 BMW E46

Modelová řada One od společnosti Gladen zahrnuje reproduktorové systémy, které jsou svým designem i zvukovým laděním přizpůsobeny konkrétním vozidlům. Posláním řady One je dosáhnout dokonalé souhry jednotlivých komponentů s továrním systémem vozidla. Reproduktory mají stejný tvar, rozměr i konektory jako tovární reproduktory, což umožní velmi snadnou a rychlou instalaci. Všechny reproduktory řady One byly testovány a optimálně vyladěny nejen v interní laboratoři společnosti Gladen, ale i v reálných podmínkách jednotlivých modelů vozidel. Na konci vývoje prošly všechny reproduktory četnými testy parametrů a frekvenční odezvy a byly finálně doladěny zvukovými inženýry společnosti Gladen. A to s jediným cílem, poskytnout optimální zvukový zážitek s důrazem na vysoce kvalitní zvuk, detail a snadnou instalaci v duchu Plug & Play.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen One 165 BMW E46

 • 2pásmové komponentní reproduktory do automobilu BMW E46.
 • Stejný tvar, rozměr i konektory jako tovární reproduktory pro snadnou instalaci.
 • Instalace bez zásahu do tovární kabeláže díky specifickým konektorům.
 • Vysoká citlivost a impedance 3 ohmy umožní zapojení na tovární systém. 
 • Středicí membrána - vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
 • Membrána o průměru 165 mm ze skelných vláken.
 • Výškové reproduktory s hedvábnou kalotou o průměru 25 mm.
 • Kompaktní výhybka s možností nastavení úrovně výškového reproduktoru.
 • V balení najdete 1 pár výškových a středobasových reproduktorů a frekvenční výhybky.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloONE 165 BMW E46
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Skelná vlákna
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

8|Peter , 20.07.2023, 13:41
Dobrý den, rád bych zakoupil tuto sadu, kterou mám v plánu instalovat do E46 Coupé. Chtěl bych se zeptat, jaké úpravy jsou potřeba pro instalaci tweeteru - U coupé je přichycený ke klice - Jedná se nějakou úpravu toho samotného \"držáku kliky\" a následné lepení na něj?Zároveň bych se rád zeptal, zda 3ohm odpor středobasů nedělá problémy, protože originální repro jsou 4ohm. Nebude rozdíl v odporech způsobovat problémy, když v zadním platu mám 4ohm reproduktory, které hrají dobře a měnit je nebudu?Předem moc díky!
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 24.07.2023 11:14
Dobrý den Vážený zákazníku, výškové reproduktory je nutné v tomto případě uchytit pomocí např. tavné pistole přímo na plastový adatér od výškového reproduktoru . Tento typ reproduktorů má přesnou impedanci 3 a 3/4 ohmu což je vhodné pro standardní zapojení na 4 Ohmy, problémů s připojením se tedy obávat nemusíte. 
7|Ondřej , 02.04.2022, 03:43
Dobrý den,hledám kvalitní reproduktory do předních dveří e46 touring, pro co nejlepší kvalitu zvuku, a pokud možno s žádnými/minimem úprav dveří (řezání, zvětšování otvorů atp).. cenovka klidně do 10k :) ... jsou tyto repro vhodné, nebo doporučíte nějáké jiné/lepší?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 05.04.2022 14:51
Dobrý den Vážený zákazníku, s minimem úpravu jsou tyto reproduktory dobrou volbou, nicméně nesrovnatelně větší posun by přinesla standardní úprava dveří ( otvor do dutiny dveří, vytlumení) a reproduktory s lepšími parametry jako jsou např. : APK 165P
6|Lukáš , 24.01.2021, 13:43
Dobrý den, zajímalo by mě uchycení výškových reproduktorů. Pasují do originálního uchycení výškových reproduktorů nebo je třeba je nějak lepit či šroubovat na rám dveří? A středobasy mají takovou montážní hloubku, aniž by bylo třeba vyřezávat otvor do dveří? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 26.01.2021 16:52
Dobrý den Vážený zákazníku, výškové reproduktory nepasují přesně jako originál, nicméně úpravy pro uchycení budou minimální. Kvůli uchycení středobasového reproduktoru nebude nutné řezat do dveří . 
5|Pitris , 11.12.2017, 21:19
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda máte celou sadu reproduktorů do BMW e46 sedan, kde je Harman Kardon systém? Zda máte nějaký set, který se pouze vymění za stávající reproduktory bez úprav. Celkem je v autě 10reproduktorů a 2subwoofery, z těch 10 jsou 2výškové a 4 asi basové a 4středobas(nejsem si jistý jaké označení přesně mají, jen se jedna čtveřice sepne po zapnutí zesilovače).Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.12.2017 12:30
Dobrý den, napřed bych se zeptal z jakého důvodu chcete reproduktory měnit, abychom Vám vytvořili nabídku. Chcete zlepšit kvalitu zvuku nebo reproduktory už dosluhují? 
4|Ladislav Trhlík , 02.11.2017, 09:37
dobry den prosim vas v aute mam harman kardon samozrejme ty papiraky uz to maji za sebou je mozne pripojit reproduktory primo k zesilovaci od harman nebo je treba externi zesilovac rad bych ponechal harman dekuji za info
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.11.2017 10:18
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze osadit a zapojit jako náhradu. Další zesilovač nebude nutný.
3|Jakub , 24.10.2017, 14:01
Dobrý den, mohu se zeptat co vše je součástí balení ? A chápu dobře, že 1pár je 1reproduktor a 1 výškový ? v případě, že chcí vyměnit v obou předních dveřích musím zakoupit 2x ? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.10.2017 17:21
Dobrý den Vážený zákazníku, součástí balení jsou dva středobasové reproduktory, s OEM uchecením, pro BMW, dva výškové reproduktory a dvě frekvenční vyhýbky. Jedná se tedy o kompletní set, pro přední pozice.
2|Michal , 23.08.2016, 16:42
Dobry den,ve fotogalerii je videt, ze soucasti techto repraku je i vyhybka.Co se tyce kabelaze u e46, tak oddelene pripojeni vejskacu a stredobasaku uz vede z hlavniho kmene kabelaze ze dveri (pod tapecirungem)Nemate informace o tom, jestli se vyhybka pripojuje na oboji vedeni auta, nebo je nejaka tovarni vyhybka schovana v aute uz od vyrobce, kterou je treba nahradit?Nebo je vyhybka u techto pouze filtr pro vyskace?Bohuzel jsem nenasel PDF manual na netu..Diky moc.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.08.2016 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, součástí balení je vyhýbka, která se připojí na kabeláž k původnímu středobasovému reproduktoru a z vyhýbky již jsou dva samostatné vývody, pro Gladen středobas i výšku.
1|Jirka , 16.05.2016, 23:28
V čem přesně tyto repro jsou odlišné od jiných, že je v nich uvedena specifikace pro BMW? Čeká mě změna předních a zadních repro a tak se trochu zajímám o to, co tam dát. Případné rady včetně rad co přikoupit rád uvítám :) E46 Touring facelift
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.05.2016 14:55
Dobrý den Vážený zákazníku, konstrukční řešení reproduktorů je uzpůsobené přímo pro instalaci do BMW E46. Není tedy nutné řešit podložky pod repro a podobně.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.