Můj účet

Subwoofer Gladen RS 08

subwoofer, Ø 8" (200 mm), 175 W RMS, 88 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen RS 08
Tip
Lepší produkt je na dosah
Gladen SQX 08 za 4 490 Kč

Subwoofer Gladen RS 08

Velmi populární 8" subwoofer od Gladenu, který si svojí přesností a rychlostí basu nezadá i s výrazně dražšími konkurenčními subwoofery. Gladen RS 08 je všestranný subwoofer, mezi jehož přednosti patří odvětrání cívky a pevná papírová membrána s uhlíkovým vrchlíkem. Pro 100% vybuzení doporučujeme použít 2kanálový zesilovač Hertz HCP 2. Subwoofery Gladen RS sdílejí mnoho funkcí se subwoofery z prémiových řad Gladen. Díky dobrým ingrediencím vyšších tříd je řada RS perfektním všestranným pomocníkem. Technicky přesvědčivé a vizuálně přitažlivé - subwoofery řady RS vždy zanechají dobrý dojem díky silnému poměru ceny a výkonu.

Hlavní vlastnosti subwooferu Gladen RS 08

  • 8" všestranný subwoofer.
  • Odvětrávaný koš pro účinné chlazení kmitací cívky.
  • Černá středicí membrána - vlnovec (spider) z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Papírová membrána a vrchlík ze skelného vlákna.
  • Černý lakovaný koš.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloRS 08
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 175 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
88 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 104 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
22 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
20 l
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
39,6 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
18,1
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,55
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 5,96
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,50
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Papír
Český návod - Gladen RS 08
Stáhnout

Komentáře k produktu

16|PAVEL , 18.10.2020, 12:23
Dobrý den, můžete poradit, jako krycí mřížku koupit k tomuto Gladenu aby pasovala? Chci ho dát do kufru do vyrobené ozvučnice, tak abych ho případným vysypaným nákupem nezničil, pokud by byl bez ochrany. Děkuji. Pavel
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.10.2020 16:19
Dobrý den Vážený zákazníku. Ideální volbou je mřížka Morel Octupus 8.
15|Pavel Mach , 13.01.2019, 17:42
Dobrý den, mám zesilovač Ground Zero Titanium c, byl by vhodný na tento subwoofer? V můstku by měl mít 185W RMS při 4 Ohm. Děkuju za info.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.01.2019 09:47
Dobrý den Vážený zákazníku, anmo, zesilovač lze použít, výkon by měl mít dostačující.
14|Patrik , 16.12.2018, 21:34
Dobrý deň, prosím Vás chcel by som sa opýtať, či bude vhodné osadiť tento subwoofer do tejto ozvučnice => Basser OEM ozvučnica 8\\\" VW Golf IV.Ďakujem.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 17.12.2018 10:07
Dobrý den, ano, můžete osadit tímto subwooferem.
13|DAVID , 03.09.2018, 07:18
Dobrý den,potřeboval bych poradit .Který subwoofer bude více dunět?Zesilovač Mac Audio APM 2.0Uzavřená ozvučnice Basser C88 BlackSubwoofer Gladen RS 08NEBOkomplet Blaupunkt Gtb 8200A
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.09.2018 12:01
Dobrý den Vážený zákazníku, omlouvám se, ale dotazujete se na produkt který neznám, nemohu hodnotit. Výkonově je na tom lépe sestava s GLADEN RS 08.
12|Roman Berger , 17.06.2018, 01:23
Dobrý den mám tento zesilovač Sony Xm-Zr602 a hledám slušný subwoofer. Momentálně mám od Blaupunkt 8cku 400w/150rms ale nehraje to tak jak sem očekával
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.06.2018 11:24
Dobrý den, RS 08 je špičkový subwoofer ve své cenové kategorii. Doporučuji si přečíst nějaké recenze. Doporučuji.
11|Jirka , 13.03.2018, 19:41
Zdravim chtel bych se zeptat jestli by slapal i bez zesilovace mam radio 4x60w drive sem mel nejaky sub magnat a zesik nebyl treba a hralo to slusne tak hledam nakou alternativu bez zesilovace.predem diky za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.03.2018 16:12
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer nelze zapojit bez zesilovače, má li mít výsledek nějákou úroveň. U RS 08 tomu není jinak, výkon subwooferu je 175 Watt RMS a zesilovač je zde nutností, stejně jako u kteréhokoliv jiného subwooferu.
10|Peter , 17.01.2018, 17:10
Dobry den, v pripade pouzitia zosilnovaca sony xm-n502 v zapojeni do mostku zvladne tento subwoofer tu zataz ? Dakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.01.2018 18:57
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě zvládne. :)
9|JV , 20.06.2017, 22:52
PS: zapomněl jsem napsat že bych chtěl mít ten zesilovač zakomponovany do bedny, tak zda je něco takového možné vůbec + samozřejmě za nějaký rozumný peníz, nijak náročný nejsem a prakticky to zkouším vyrobit jen že srandy.Díky ještě jednou :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.06.2017 16:41
Dobrý den Vážený zákazníku, viz. moje předešlá odpověď. Bude to zřejmě zbytěčně drahá ,,sranda,, s dosti nejistým výsledkem.
8|JV , 20.06.2017, 22:36
Dobrý den, chci se zeptat, pokouším se postavit vlastní ozvučnici na subwoofer. Ale moje laické znalosti končí u výběru zesilovače. Proto se chci zeptat na váš tip. S tím že bych ale chtěl bednu používat tu a tam i jinde než v autě, takže mimo tipu se ptám : je zesilovač napájen? (což asi ano, takže šlo by to vyřešit třeba vhodnou dobíječkou na notas?) Vstup signálu je řešen podobně jako u HiFi věží? (tj jen dvě svorky na drátky-pro mě lepší). Výhybku mají zesilovače zabudovanou vždy?Děkuji moc za odpovědi
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.06.2017 16:39
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že tyto úvahy nebudou vhodným řešením. Stavba vlastní ozvučnice by chtěla určité znalosti a dodržení některých zásad. Netuším bohužel jak by se měla bedna používat i jinde. Zesilovač vyžaduje napájení z autobaterie a dobíječka na notebook rozhodně vhodná nebude. Vstup, do zesilovače, je řešen přes RCA kabely - CINCH konektor. Vyhýbky jsou osazeny na prakticky každém zesilovači. Omlouvám se, možná jsem to celé pochopil špatně, ale doporučuji se do této ,,akce,, spíše nepouštět.
7|Lukas Prachar , 24.05.2017, 09:17
dobry den jak moc velky rozdil je mezi timto sub a Subwoofer Gladen RS-X 08 ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.05.2017 15:08
Dobrý den Vážený zákazníku, rozdíl je značný. RS-X má vyšší výkon a již dle podle fotky se jedná o odlišnou řadu reproduktoru. Cenová kategorie tomu pak odpovídá. Pokud se rozhodujete, volil bych RS-X.
6|Tomáš Kahánek , 02.11.2016, 19:04
Dobrý den, nedávno jsem u vás koupil ozvučnici pro mondeo combi mk4 (uzavřená 8L). Potřeboval poradit ohledně vhodného reproduktoru a zesilovače. Převážně v autě hraje rock, ale žena si občas vydupe nějakou tu modernu. Jinak auto mám kompletně vytlumeno (s výjimkou střechy), repro origo Ford. Nechci do toho investovat zbytečně moc, prostě nějakou rozumnou sestavu aby hudba větší šťávu. Moc děkuju :-)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.11.2016 16:58
Dobrý den Vážený zákazníku, zmíněný GLADEN RS 08 je velmi dobrou volbou a doporučuji. Vhodným zesilovačem je například MAC AUDIO MPE 2.0 xl.
5|pedro , 11.09.2015, 12:33
Zdravim chtel bych se zeptat ktery subwoofer 8" zahraje lepe gladen nebo kicker dekuji za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.09.2015 17:08
Dobrý den Vážený zákazníku, bylo by dobré uvést i srovnávaný model od Kickeru.
4|Michal , 09.06.2015, 20:11
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký je Váš názor na tento subwoofer a zároveň prosím o doporučení dvoukanálového zesilovače, který by byl vhodný k tomuto SW. Zapojil bych ho pravděpodobně do můstku.? Cenou bych nechtěl překročit částku 2500 Kč.Mockrát děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.06.2015 12:37
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer GLADEN RS 08 je velmi dobrou volbou. Zesilovač bych volil dvoukanálový MAC AUDIO MPE 2.0 XL, zapojen na můstek.
3|Lukáš , 08.06.2015, 21:39
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je možné bez jakýchkoli problémů připojit tyto dva reproduktory na zesilovač MACROM M2A.2000MK2 (na každý kanál jeden reproduktor -> 2x175W)? Popřípadě jestli je nutné zvolit jiné výkony nebo také stejného výrobce.? Děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.06.2015 09:44
Dobrý den Vážený zákazníku, možné to je, pokud má zesilovač 175 W RMS na kanál.
2|Tomáš Klátil , 27.02.2015, 13:25
Zdravím Vás pane Šudák, Děkuji za radu a doporučení. V žádném případě jsem se vás nechtěl nijak dotknout. Naopak jsem pročítal spoustu vašich "odpovědí" a klobouk dolů před vaší ochotou a znalostmi. Nakonec jsem zvolil onen Gladen RS 08. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.02.2015 16:06
Dobrý den Vážený zákazníku, děkuji Vám za Vaši pochvalu a budu rád, když dáte vědět jak jste se subwooferem spokojený. Hezký zbytek pátku přeji.
1|Stero , 22.02.2015, 14:23
Dobrý deň,V aute mám zosilnovač Carpower HPB-604 na ovály v zadnom plate a repro v predných dverách,a druhý zosilnovač Carpower HPB-602 by som chcel použiť na subwoofer, aký 20 cm subwoofer by ste mi na ten zosilnovač doporučili?Ďakujem pekne
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.02.2015 18:57
Dobrý den Váežný zákazníku, pokud bych měl doporučit 8" subwoofer do 2000,- tak bych Vám doporučil právě Gladen RS 08, který ve spojení s HPB-602 bude hrát tak jak má.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
10 zákazníků hodnotilo
10×
Zdeněk Hrabáč
8. 8. 2021

Paráda. Vlastní ozvučnici jsem vyrobil ze smrku tl. 18mm o objemu 20l dle specifikace. Vylepeno zátěžovým filcem. Bassreflex vytištěn na 3D tiskárně, tl. 5mm 80% infill. Pro hatchback reproduktor směřuje nahoru a bassreflexový nátrubek do prostoru kufru.

Jan Kříž
24. 10. 2020

Pecka, hraje ještě lépe, než jsem čekal

Jan Holý
4. 5. 2018

Do krabrioletu bohužel malo. Jinak hodně muziky za málo peněz.

Pavel Musil
18. 12. 2016

Subwoofer jsem použil do boxu vlastní výroby(do bytu) hraje nádherně

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.