Můj účet

Subwoofer Gladen RS-X 10

subwoofer, 10" (250 mm), 300 W RMS, 92,2 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen RS-X 10
Tip

Subwoofer Gladen RS-X 10

Subwoofery Gladen RS-X kombinují vysoký výkon při vysokých úrovních výkonu, aniž by vyžadovaly velké ozvučnice. Těchto vlastností je dosaženo kombinací několika inovací ze série Gladen SQX, jako je membrána nebo hliníkový koš s novou geometrií reproduktorů, která umožňuje instalaci do ultrakompaktních boxů. Modelová řada Gladen RS-X nabízí pořádnou porci výkonu a své místo najde i v autě náročného "hifíka", který v hudbě slyší každý detail. Poznávacím znakem řady RS-X je protkaná membrána efektní červenou nití. Pro vybuzení můžete sáhnout po 2kanálovém zesilovači Hertz HCP 2X.

Hlavní vlastnosti subwooferu Gladen RS-X 10

  • 10" subwofer s výkonem 300 W.
  • Odvětrávaný koš pro účinné chlazení kmitací cívky.
  • Černá středicí membrána - vlnovec (spider) z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Papírová membrána.
  • Prošití červenými švy.
  • Černý lakovaný koš.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloRS-X 10
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 300 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 450 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
92,2 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 140 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
22 litrů
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
32 litrů
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
35,57 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
27,69 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 10 mm
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,49
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 6,16
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,46
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 2,5"
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Tvrzený papír

Komentáře k produktu

10|Jarda , 22.08.2023, 00:12
Dobry den mohu se zeptat jaký zesilovač je pro tento SW optimální???
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 22.08.2023 14:45
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučil bych zesilovač Gladen RC 600c1.
9|Karel , 27.07.2023, 10:11
Mohu se zeptat jestli k tomu dostanu aji šrouby?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 27.07.2023 15:26
Dobrý den Vážený zákazníku. Šrouby nejsou součástí balení. 
8|Matěj , 16.03.2023, 13:26
Dobrý den mohu se zeptat jestli je lepší koupit ozvučnici s bassreflexem nebo bez na tenhle Subwoofer??
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.03.2023 14:06
Dobrý den Vážený zákazníku. To záleží jen na vás. Uzavřená ozvučnice se vyznačuje přesným, rychlým a dynamickým basem. Bassreflexová ozvučnice se vyznačuje větší dynamikou, silnějším tlakem, ale také méně přesným basem.
7|Petr , 05.04.2022, 16:03
Dobrý den, prosím o radu. Nevím jaký SW je lepší. Jestli je to tenhle od GLADENU RS-X 10 a nebo Hertz CS 250 S4Chci ho dát do OEM ozvučnice co má objem 15 L. Jde mi hlavně o to, jestli ten Gladen je vhodný do té ozvučnice a bude hrát jak má. Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 05.04.2022 16:56
Dobrý den Vážený zákazníku, do takoto malé ozvučnice by se více hodil Hertz CS 250 S4 avšak Gladen RS-X 10 je také možné použít navíc má o něco větší citlivost . 
6|Miroslav Toman , 28.07.2021, 18:07
Dobrý den, chtěl bych se zeptat čistě teoreticky, jak dlouho trvá než se subwoofer rozehraje ? Zatím teda logicky míň basu než Gladen M-Line ?, ale je mi jasný, že musí \"povolit #. Díky Mirek
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.07.2021 11:21
Dobrý den Vážený zákazníku, u každého měniče to bude jiné, ale obecně se dá říct, že cca 20 hodin bude minimum, aby začal hrát reproduktor tak, jak má.
5|Honza , 14.07.2020, 17:20
Dodrý den,který z těchto zesilovačů mi doporučíte k tomuto subwooferu.Gladen M-Line 125.2 ,Gladen RC600C1 ,eXcursion HXA 1K v2 nebo Hertz HCP 1D.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.07.2020 10:37
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil zesilovač Hertz HCP 1D - kompaktní digitální zesilovač, slušný výkon, nízký proudový odběr, dobře řešené chlazení... Ideální volba.
4|Ondřej , 16.02.2020, 19:28
Dobrý den, chtěl bych od vás poradit, mám zájem v budoucnu koupit tento basák a nemůžu najít vhodnou kricí mřížku na ozvučnici. Dekuji :) a chci se, jen tak ze zajímavosti zeptat máte nějaké typy na ozvučnici co bude treba 20cm hluboká? A dostačující pro tento basák, dekuji :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.02.2020 15:41
Dobrý den Vážený zákazníku, použít lze například mřížku KICKER GR100. Ozvučnici, s takto nízkou hloubkou, jsem v naší nabídce bohužel nedohledal, v tomto případě by bylo ideální volbou udělat ozvučnici na míru.
3|Petr Lukačovič , 29.05.2017, 06:46
Dobrý den,mohl bych poprosit o doporučení zesilovače na tento SW. Půjde do O2 a OEM ozvučnice 10\" Basser .Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.05.2017 17:07
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou zesilovače je například MAC AUDIO ZXS 2000. Skvělý poměr cena/kvalita.
2|Václav , 30.08.2016, 21:06
Dobrý den. Dnes jsem vyzkoušel tento subwoofer který mám v uzavřené ozvučnici zapojený na zesilovač Gladen RC600C1 a jsem mile překvapen. Na to že je to jen desítka tak hraje neuvěřitelně dynamicky a přitom krásně čistě. Mohu dopuručit všem kdo hledá malý a přitom výkonný subwoofer. Touto cestou bych rád poděkoval panu Flekovi za jeho dobré rady. S pozdravem Maryska
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.08.2016 12:48
Dobrý den Vážený zákazníku, jsme moc rádi za takovou recenzi a těší nás, že jste spokojen. Moc rád jsem poradil :)
1|Kryštof , 19.07.2016, 13:55
Dobrý den chci se zeptat jaký SW je lepší jestli tento od Galdenu nebo Subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P2D4-8 děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.07.2016 14:05
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil subwoofer GLADEN RS-X 10.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
8 zákazníků hodnotilo
Matej
17. 11. 2023

100% doporucuju

Miroslav Toman
1. 12. 2021

Oproti M-Line velký posun co se týče kvality reprodukce a výkonu. Mám ho v uzavřené ozvučnici a sice neklepe s okny, ale umí zahrát přesně a čistě, bass kde má být.... a zvládá s přehledem i vetší hlasitost.

Miloš
26. 7. 2021

Výkon je dostatečný, se zesilovačem Gladen RC 600c1 hraje dobře i při zapojení z reproduktorů originálního rádia (nemá výstup pro subwoofer)

Tomáš Michajlovič - Dial Telecom
18. 6. 2021

Hraje jak Pán!!!

Foltyn Miroslav
23. 12. 2017

Začal jsem s Gladenem M-Line a zjistil jsem,že se správným zesilovačem hraje neuvěřitelně přesně a toho si cením a proto jsem šel do 10 RS-X a udělal jsem dobře,ohromujicí dynamika a ve správné ozvučnici a zesilovačem Gladen RC 600c1 je i velice pěkná SPL šou,vypadá super a ještě lépe hraje,nezabere tolik místa a ten zvuk opravdu chuťovka.

Martin Jílek
10. 12. 2016

Mel jsem i RS-X 8 ale to je tak na postraseni pavouku v aute. 10 je uz jiny kakao jak na randal tak na i kvalita zvuku ;)

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.