Můj účet

Subwoofer v boxu Gladen SQX 08 VB

subwoofer, 8" (200 mm), 250 W RMS, 89 dB (2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Gladen SQX 08 VB
Tip

Subwoofer v boxu Gladen SQX 08 VB

Subwooferové systémy Gladen nabízejí širokou škálu precizně navržených a sestavených subwooferových řešení. Vybrat si můžete z kompaktních ozvučnic s malými a plochými subwooferovými reproduktory, které umožní pohodlnou instalaci do všech prostorů, ale i z masivních subwooferů s vysokými výkony. Systémy Gladen jsou navržené tak, aby splnili nejen výkonostní požadavky každého posluchače, ale i požadovaný rozpočet a dostupný prostor. Všechny ozvučnice Gladen jsou vyrobeny z pevných MDF desek, následně precizně opracovány pomocí nejmodernější technologie 3D frézování a poté ručně sestaveny a pokryty kvalitním kobercem. Přestože některé materiály a komponenty jsou odebírány z celého světa, tak subwooferové boxy jsou vyrobené a sestavené v Německu, aby splňovaly náročné normy společnosti Gladen. Subwoofer Gladen SQX 08 VB zaujme především svými kompaktními rozměry díky měniči o průměru 200 mm s malými nároky na objem ozvučnice. Výjimečný je však i vysoce kvalitní zvuk a výkon tohoto subwooferu, který spadá do kategorie vyšší střední třídy a uspokojí i ucho náročnějšího posluchače. Na přední straně boxu najdete kromě designové karbonové folie i 2 pevné kovové ochranné tyčky, které dokáží subwoofer spolehlivě ochránit proti případnému poškození.

Hlavní vlastnosti subwooferu Gladen SQX 08 VB

 • 8" subwoofer s výkonem 250 W RMS v kompaktní bassreflex ozvučnici.
 • Potaženo vysoce kvalitním automobilovým kobercem v černé barvě.
 • Součástí je ocelová mřížka, která chrání subwoofer.
 • Ozvučnice z vysoce kvalitní MDF řezané na CNC.
 • Bassreflexová šterbina optimalizovaná pro hladké proudění vzduchu.
 • Součástí ozvučnice je subwoofer Gladen SQX 08.
 • Tvrzená papírová membrána pro přirozené podání nízkých kmitočtů.
 • Přední strana potažena designovou karbonovou fólií s logem Gladen.
 • Vyrobeno a ručně sestaveno v Německu.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloSQX 08 VB
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 375 W
Průměr subwooferu v boxu200 mm (8")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 370 x 280 x 310/210 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu9,9 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníObjem 18 l
Český návod - Gladen SQX 08 VB
Stáhnout

Komentáře k produktu

8|Jirka Černý , 29.01.2020, 15:31
Dobry den,je vhodny k tomuto subwooferu zesilovac JBL gto3501. Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.01.2020 15:35
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, kombinaci lze použít.
7|Lubas , 06.04.2018, 22:37
Dobry vecer, chtel jsem se zeptat jestli je tenhle subwoofer osazen ve vnitr nejakou frekvencni vyhybkou..?? Dekuji za odpoved.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.04.2018 09:43
Dobrý den, nikoliv. Frekvenci nastavíte na zesilovači, který je nutný pro zapojení jakéhokoliv subwooferu.
6|Tomáš Němeček , 24.01.2018, 21:50
Dobrý denviděl jsem, že jste tento woofer montovali do Peugeotu 206cc. Chtěl jsem se zeptat, jestli se vlezl do kufru i po stažení střechy? Není tam uvedeno foto. Děkuji za informaci
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 25.01.2018 09:59
Dobrý den, ano, vlezl se s přehledem i po stažení střechy.
5|Josef Sedláček , 03.12.2015, 17:39
Budu k tomu připojovat: gladen mc-100Gladen sqx 08 VBJbl gt6-69 po případě jbl gt7-96+ výše uvedený zesilovač.Objednávku a termín montáže s vámi už řeším. Jen mi jde o to zda tato sestava bude vyvážená a kvalitní. Nejde mi až tak o výkon jak o kvalitní reprodukci. Jsem laik v tomto ohledu a zajímalo by mě zda bych neměl sáhnout po levnější variantě zesilovače nebo po zesilovači který nabízíte ve zvýhodněném setu k uvedenému subwooferu.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.12.2015 09:44
Dobrý den Vážený zákazníku, sestava je velmi slušná - doporučuji. Předpokládám, že MC-100 necháte hrát z autorádia a subwoofer, spolu s oválnámi reproduktory zapojíte na zesilovač.
4|Josef Sedláček , 02.12.2015, 22:02
Dobrý den. K tomuto subwooferu... Doporučil by jste zesilovač MAC AUDIO ZXS4000?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.12.2015 09:12
Dobrý den Vážený zákazníku, co dalšího budete k zesilovači připojovat? Volíte 4 kanálový zesilovač, dva kanály tedy zůstanou volné. Jinak je to dobrá volba, zesilovač je dostatečně silný.
3|havranek , 27.07.2015, 20:45
Dobrý den, líbí se mi RC600c1 digitální monoblok je reálné ho připojit k tomuto boxu nebo je to již o zdraví repra? Dokážete srovnat kvalitu doporučované RC90c2 a té 600. K 600 lze i dálkové ovládání. Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.07.2015 08:41
Dobrý den Vážený zákazníku, RC600c1 je jistě dobrou volbou. Vše je otázkou nastavení a výkonová rezerva není rozhodně na škodu, doporučuji. Se silnějším zesilovačem využijete potenciál subwooferu na 100%.
2|Jiri Navratil , 09.05.2015, 15:23
Dobry den, mam moznost zakoupit subwoofer Axton AB20A. Cetl jsem na neho vyborne recenze. Rozhoduji se mezi timto subikem a Gladenem SQX 08 VB. Mel jste moznost tyto dva subiky porovnat? Poradite mi, ktery hraje kvalitneji? Posloucham rock a mam rad rychle, ciste, nedunici basy. Mockrat dekuji za odpoved. J.N.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.05.2015 11:25
Dobrý den Vážený zákazníku, značku AXTON nenabízíme a navíc porovnáváte aktivní subwoofer s pasivním. Kvalitnějším boxem je v každém případě GLADEN SQX 08 VB.
1|Dominik , 19.02.2015, 22:15
Dobrý den mám zesilovač MACAUDIO MPX 2000 500w byla by to dobra volba s tímto subwooferem pri zapojení do můstku? děkuji za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.02.2015 18:40
Dobrý den Vážený zákazníku, ano byla, zesilovač Mac Audio MPX 2000 dokáže tento subwoofer vybudit skoro na 100% výkonového potenciálu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
5 zákazníků hodnotilo
Frantisek Sodomka
19. 11. 2020

Porizeno v setu Ahifi 5 a zabydleno v Mazde MX 5 NB. Z duvodu temer nuloveho kufru zvolen tento malicky subwoofer s maximalnim hukotem. Objem basu je vice nez dostacujici, musel jsem utlumit Conformatem D2 a conformatem Vision, jinak si mi vozidlo rozpadlo. Porizeno s radiem Pioneer DMH-G220BTJsem velice spokojen, vyborna volba, rozhodne doporucuji. AHifi je vyborny obchod.

Marek Ballay
1. 4. 2019

Vyborny maly subwofer za rozumnu sumu, na svoju velkost perfektny vykon a pekne prekreslenie basov. Momentalne sa uz troska rozohral a stale uberam, uz som pod 30 % a stale sa mi zda basov vela, takze velka rezerva pre vsetkych, vrelo odporucam. :-) Vyborna kombinacia v sete 5 s Gladen RC 90c.2

Pavel Kolář
24. 9. 2016

Skvělý zvuk na to, jaký je to \"prcek\". Doporučuju všem, kdo spíš upřednostníkvalitu před tlakem.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.