Můj účet

Reproduktory Hertz CPX 690

koaxiální reproduktory, 6 x 9", 120 W RMS, 4 Ω, 94 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 85 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz CPX 690

Koaxiální 3pásmové reproduktory Hertz CPX 690

Třípásmový koaxiální systém Hertz Cento Pro CPX 690 je nejlepším řešením pro nadšence, kteří milují vysoce dynamický poslech s bohatými basy. Výškový a super výškový reproduktor jsou vybaveny neodymovým magnetem a kalotou z Tetolonu, 32 mm a 24 mm. Stylová čelní deska je navržena tak, aby maximalizovala šíření zvuku mimo osu a tím optimalizovala horizontální montáž. Stejně jako u modelu CPX 165, i CPX 690 se mohou pochlubit technologií Radial Venting System pro skvělé chlazení a akustický výkon. Robustní koš s radiální ventilací udržuje nízké provozní teploty. Dodávaná krycí mřížka je vyrobena z vysoce odolného plastu a kovové mřížky zajištují vysokou úroveň ochrany s Hi-tech designem.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz CPX 690

  • Lisovaná papírová membrána s FEM optimalizovanou geometrií, kombinující tuhost a lehkost pro bezchybný zvuk.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s nízkouhlíkovými polárními deskami pro snížení zkreslení při vysokých výkonech.
  • Kovový koš v kombinaci s antivibračním pryžovým krytem magnetu pro celkové tlumení rušivých vibrací.
  • Soft Tetolon fiber dome Neodimium tweeter s 28 mm mobilní kmitací cívkou pro reprodukci středních frekvencí bez zkreslení.
  • Tetolon fiber Neodimium Supertweeter s 20 mm mobilní kmitací cívkou pro kompenzaci přirozeného pádu vysokofrekvenční odezvy v horizontálních instalacích.
  • Geometrie čelní desky optimalizovaná technologií FEM (Finite Element Modeling) pro lineární frekvenční odezvu v instalacích mimo osu.
Katalogové čísloCPX 690
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 120 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 360 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
94 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
35 - 24 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6" x 9"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 85 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

2|Martin , 05.12.2021, 17:21
Dobrý den. Je možné tyto reproduktory připojit pouze na rádio? Rádio mám KMM BT 356. Respektive od jakého rms výkonu reproduktorů už je nutné použít zesilovač? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.12.2021 10:11
Dobrý den Vážený zákazníku, výkon není jediný důležitý parametr, v případě zapojení na rádio samotné nás bude více zajímat citlivost. Reproduktory CPX 690 mají citlivost 94dB, což je velmi vysoké číslo a hrát tak repro bude víc než slušně i při zapojení na rádio samotné. Vzhledem k výkonu je však nevybudíme na plný výkon, na to by již byl potřebný zesilovač. 
1|Milda , 09.03.2020, 11:46
Dobrý den, přemýšlím na těmito repro, s tím ze bych chtěl 2 páry na zadním platě. Jaky bych potřeboval zesilovač abych využil 100% výkonu repro. Nebo pokud by jste mi doporučil i jiné ovály budu jenom rád, díky za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.03.2020 12:08
Dobrý den Vážený zákazníku, pro dva páry oválných reproduktorů HERTZ CPX 690 bych doporučil zesilovač HERTZ H 604. Velmi schopný zesilovač za opravdu zajímavou cenu. V této kombinaci využijeme sestavu na 100%.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
6 zákazníků hodnotilo
Tomáš
2. 7. 2022

Můžu jedině doporučit. Čistý krásný zvuk a výkon opravdu dostačující.

František
7. 4. 2020

Mega poslech

František Hála
10. 5. 2019

Za málo peněz hodně muziky !

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.