Můj účet

Reproduktory Hertz CPK 165

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 105 W RMS, 4 Ω, 92,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 65,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz CPK 165

Komponentní 2pásmové reproduktory Hertz CPK 165

Reproduktory Hertz Cento Pro CPK 165 obsahují středobasový reproduktor CP 165 a výškový reproduktor CP 25 s kalotou z Tetolonu a 25 mm kmitací cívku, což zajišťuje velmi širokou a lineární frekvenční odezvu. CP 25 využívá technologii „Center Tuning Duct“ - tunel ve středu silného magnetického obvodu neodymu, což zajišťuje nízkoteplotní výměnu vzduchu mezi kalotou a zadní komorou a dokonale tak vyladí akustiku. Propracovaný design středobasových reproduktorů CP 165, který má 60 Hz kalibrovanou rezonanční frekvenci, zajišťuje výkon s vynikajícím úderem, díky čemuž je poslech různých žánrů s nízkou frekvencí jedinečným zážitkem. Materiál membrány je zděděn ze série Mille Pro - butylkaučuk a vlákno Tetolon. Tyto materiály mají vynikající vlastnosti a lehkost, což vytváří vyvážený zvuk bez rezonančních špiček. Součástí balení jsou ochranné kovové mřížky s vysoce odolným plastovým rámem. Kombinace těchto dvou prvků umožňuje uživateli přizpůsobit instalaci sofistikovaným a elegantním designem.

Hlavní vlastnosti výškových reproduktorů Hertz CP 25

 • Vlákno Tetolon použito na kalotě pro přirozenou i detailní reprodukci.
 • Neodymový magnet s magnetickým tokem s vysokou hustotou.
 • 25 mm cívka chlazená ferrofluidem.
 • Zadní komora naplněná tlumícím materiálem vybraným a dimenzovaným na minimum rezonancí.
 • Geometrie čelní desky optimalizovaná pomocí FEM (Finite Element Modeling).
 • Technologie pro lineární frekvenční odezvu mimo osu.
 • Široká nabídka příslušenství pro snadnou instalaci v balení.

Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů Hertz CP 165

 • Membrána z lisovaného papíru.
 • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s polárními deskami s nízkým obsahem uhlíku.
 • Měděná cívka o průměru 25 mm.
 • 3paprskový, kompaktní a průhledný koš.
 • Stylová mřížka s vysoce odolným ABS plastovým rámem s kovovým povrchem v kombinaci s ochranným kovovým pletivem.

Hlavní vlastnosti výhybek Hertz CPCX 2

 • Nastavení výškového reproduktoru pomocí třípolohového spínače (-2, 0, +2 dB) .
 • Kompaktní design s kovovým povrchem pro snadnou instalaci a otvory pro efektivní odvod tepla.
Katalogové čísloCPK 165
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 105 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 315 W
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 22500 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 65,5 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano (-2, 0, +2 dB) 
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

8|Michal Vondruška , 04.07.2021, 12:16
Dobry den,Prosim o prime srovnani Hertz CPK 165 s Audison APK 165P. Jedna se predevsim o podani basu, jejich dynamiku a schopnost \"zadunet\". Dale by me zajimalo, zda u obou modelu neni problem s montazni hloubkou (Hyundai i30 2021) a pripadne jake presne podlozky pouzit. A posledni drobnost, u Hertz je preci jen mohutnejsi vyhybka, vejde se vubec do dveri kdyz neni mozne ji instalovat jinam? Dekuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 09.07.2021 15:45
Dobrý den Vážený zákazníku, v případě těchto dvou typů reproduktorů se jedná přibližně o stejnou kvalitu zvuku, pokud budete reproduktory však zapojovat na rádio doporučím spíše APK 165 P, pokud na zesilovač pak CPK 165 . Pro instalaci do Vašeho vozidla budete potřebovat tyto redukční podložky . Pro využití většího potenciálu reproduktorů také doporučujeme použít set tlumení dveří .
7|David , 21.05.2020, 09:56
Dobrý den, dnes jsem četl recenzi na reproduktory Hertz CK 165. Které reproduktory budou pro mě lepší do vozu Golf 4? Dále přemýšlím o subwooferu Hifonics MXZ12R. Mohu poprosit o doporučení zesilovačů pro reproduktory a subwoofer nejlépe od jedné značky ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.05.2020 12:22
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je v plánu reproduktory připojit na zesilovač, pak je lepší volbou použít řadu CPK 165. Předpokládám, že se repro bude osazovat do předních i zadních dveří a vhodnou volbou zesilovače pak je například AUDISON SR 4. Pro zmíněný subwoofer lze použít zesilovač AUDISON SR 1DK.
6|Jiri , 31.03.2020, 16:45
Dobrý den, měl bych zájem o repro na superb2facelift.. můžete mi nějaké doporučit. Cena do. 5tis za přední.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.04.2020 10:20
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych použít reproduktory HERTZ CK 165 + MDF podložky Škoda + kabelové adaptéry Škoda a rozhodně doplnit o tlumení dveří, bez kterého nebude hrát správně žádne repro. Postup najdete například ZDE.
5|Ladislav , 27.01.2020, 22:13
Dobrý den, již jsem zakoupil od Vás dva páry těchto repro, původně jsem chtěl dát do mercedesa w211, situace se změnila a teď přijde ta otázka. :-)Chtěl bych je dát do mercedesa w221co má Harman/Kardon Logic7Ve voze je originál zesilovač od Alpiny a hraje to neskutečně dobře.V plánu bylo dát tyhle dva páry repro a pohánět je zesilovačem Gladen M-line 95,4.Má to nějaký potenciál to měnit?Nebo nechat původní zesilovač a dát \"jen\" tyhle repro?Moc děkuji za Váš čas a odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.01.2020 12:19
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte ve voze prémiový systém Logic7 a hraje, jak píšete, neskutečně dobře, ponechal bych tak. Repro Gladen pravděpodobně zvukový projev v tomto případě nezlepší.
4|Alan , 18.08.2019, 07:50
Dobrý den, budou pasovat do mondea mk 4 jedná se mi o rozmět výškáče a montážní hloubky středobasu. Mám radio Pioneer SPH-DA230DAB jak to bude hrát oproti oem zesík dávat moc nechci děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.08.2019 13:25
Dobrý den Vážený zákazníku, pasovat repro bude, osobně bych však doporučil spíše variantu CK 165, která má vhodnější parametry, pro zapojení na samotné rádio. Rozdíl, oproti továrním reproduktorům, bude zásadní. Doporučuji samozřejmě také vytlumit dveře.
3|David , 29.06.2019, 21:52
Dobrý den, děkuji za odpověď.A jaký zesilovač by jste mi doporučil?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.07.2019 13:29
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou je například zesilovač Hertz H 604.
2|David , 23.06.2019, 17:57
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tyto reproduktory při montáži do všech dveří golfa iv zapojit na externí zesilovač nebo jestli jen na radio? Jaké by jste mi doporučil podložky pro tento vůz ? Původně jsem sháněl reproduktory s nastavitelnou výhybkou ale zaujala mě vaše recenze na několika jiných reproduktorech kde jste mluvil o těchto. Radio mám Kenwood DDX-317BT. Děkuji za odpověd.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.06.2019 10:36
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil zapojení na externmí zesilovač, jedině tak využijeme potenciál reproduktorů na 100%. Na samotné rádio bude sice také hrát, ale tato konkrétní řada si prostě zaslouží výkon. Pro osazení jsou vhodné MDF podložky VW.
1|Jarda , 07.04.2019, 23:29
Zdravím, které repro bude více basovat Hertz CPK 165, nebo Hertz DSK 165.3? A budou pasovat bez problémů do Octavie 1 combi? A jaké repro by jste mi doporučili dozadu při použití CPK 165 v předu? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 08.04.2019 08:30
Dobrý den, CPK 165 jsou zvukově kvalitnější reproduktory a to se týká i středobasu, takže bych je určitě doporučil. Pro výraznější basovou složku je však nezbytné vytlumení dveří, bez toho v tomto autě v podstatě žádné reproduktory nezabasují. K instalaci budete ještě potřebovat MDF podložky a pro vytlumení dveří můžete využít náš set pro tlumení dveří. . Co se týče zadních reproduktorů, doporučuji Hertz DCX 460.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
5 zákazníků hodnotilo
Vašek D.
21. 1. 2022

Výborné reproduktory v porovnání cena výkon! Čisté tony a plný bas. Na začátku je nechat rozehrát na poloviční výkon, ale po cca 30. hodinách vám předvedou co umí. Pohání je zesilovač Eaton mini 300.2 a je to v kombinaci s vytlumením dveří naprostá PECKA! Moc díky Ahifi za doporučení 👍🏻👍🏻👍🏻

Jiří Janoušek
3. 3. 2020

Velice mě překvapilo, jak hrají hlavně hluboké tóny.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.