Můj účet

Reproduktory Hertz CX 690

6" x 9", 100/300 W, 4 Ω, 93,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 78,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz CX 690
Zapojeno v demopanelu
Tip

Reproduktory Hertz CX 690

Koaxiální 3pásmový systém Hertz Cento CX 690 s membránou 6 x 9" byl navržen tak, aby dosáhl maximálního výkonu v horizontálních instalacích. Nabízí výjimečné vyvážení tónů a vysokého výkonu. Tyto ovály hodnotíme jako jedny z nejlepších oválů v ceně okolo 3000,- Kč (119 €).

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz CX 690

 • 6" x 9" pololisovaná papírová eliptická membrána SPP-M (Semi-Pressed Paper-Mica) obohacená práškem Mica pro vynikající rovnováhu mezi lehkostí a pevností.
 • Široký gumový závěs navržený pro dlouhou výdrž a vynikající zvuk.
 • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s nízkouhlíkovými polárními deskami pro snížené zkreslení při vysokých výkonech.
 • Koš s kovovým povrchem akusticky kombinovaný s magnetem potaženým gumou pro úplné tlumení rušivých vibrací.
 • 40 mm (1,58") kopulovitý výškový reproduktor pro efektivní středové a vysoké frekvence.
 • 20 mm (0,8") super výškový reproduktor pro maximalizaci úrovně velmi vysokých frekvencí v horizontálních instalacích.
 • Geometrie čelní desky výškového reproduktoru optimalizovaná pomocí simulací FEM (Finite Element Modeling), poskytující extrémně lineární frekvenční odezvu v instalacích mimo osu.
 • Součástí balení je elegantní krycí mřížka s vysoce odolnou ABS plastovou konstrukcí v kombinaci s ochranným kovovým pletivem.
Katalogové číslo:CX 690
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 23 000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6" x 9"
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 78,5 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

2|Petr Záhorec , 04.09.2020, 11:11
Dobrý den,prosím vás jak dlouho je potřeba tyto reproduktory rozehrávat než z nich půjde ten správný zvuk a budu je také moct pustit naplno?velice děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.09.2020 11:25
Dobrý den Vážený zákazníku, dal bych jim minimálně 15 hodin hraní.
1|Jiří Pangerl , 16.02.2020, 21:29
Dobry den, zakoupil jsem u vas tyto reproduktory a mel bych dodaz daji se k reproduktorum použít frekvencni vyhybky? Reproduktory jsou napajene přes zesilovač ktery je ma, ale u prednich komponentnich reproduktoru i přes napájení ze zesilovace kde take jsou, tam jsou jeste externi vyhybky. Dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.02.2020 15:46
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o koaxiální reproduktory, které již mají vyhýbku integrovanou, další se tedy již neosazuje.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
6 zákazníků hodnotilo
Karel Altrichter
26. 9. 2020

Repraky sou dost slušně hrající co sem jenom tak okrajově odzkoušel zatím nemám možnost otestovat naplno tak sou fakt dobré nechal sem je tak 15hodin zahrát akorat

Kuba P.
12. 9. 2019

Reproduktory jsou zvukově parádně vyvážené, co se týče výšek, hloubek a basové složky. Je to ideální volba i pro rádio bez zesilovače. Mám je v platu na Fabii I. a zavazadlový prostor je pro ně perfektní ozvučnicí. Velmi dobře si poradí i s vysokou hlasitostí, kde zvuk zůstává perfektně čistý. Poskytují mohutné basy a jsou tak vcelku solidní náhradou samostatného subwooferu.Oproti konkurenci v podobné cenové relaci a starší verzi techto reproduktorů mají \"prostorovější\" a výraznější zvuk, hlavně výšky a jejich čistotu.V ceně okolo 3 000,- jsou jasnou volbou, vzhledem k tomu, že nemají problém s jakýmkoliv žánrem hudby.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.