Můj účet

Reproduktory Hertz CX 165

koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 70 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 62,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz CX 165
Tip

Reproduktory Hertz CX 165

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz Cento CX 165 mají nový 24 mm kopulovitý výškový reproduktor s kalotou z materiálu Tetolon®, který poskytuje více hudebního a detailního zvuku ve srovnání s tradičními plastovými materiály. Šíření zvuku bylo optimalizováno pro poslech mimo osu pomocí otočné konstrukce výškového reproduktoru. Kalota středobsu SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica) zajišťuje vynikající akustické vlastnosti.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz CX 165

  • Soft Tetolon® materiál 24 mm kaloty výškového reproduktoru a 20 mm kmitací cívka chlazená ferrofluidem pro přirozené vysoké frekvence.
  • RHFC™ (Rotary High Frequency Contour) výškový reproduktor, který je možný naklonit a nasměrovat na posluchače pro dokonalou frekvenční odezvu.
  • Geometrie čelního panelu tweeteru optimalizovaná pomocí simulací FEM (Finite Element Modeling), která poskytuje extrémně lineární frekvenční odezvu v instalacích mimo osu.
  • 25 mm kmitací cívka středobasového reproduktoru s hliníkovým prvkem.
  • 165 mm (6,5") středobas s membránou z pololisovaného papíru SPP-M (Semi-Pressed Paper-Mica) obohacený práškem Mica pro vynikající rovnováhu mezi lehkostí a pevností.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s nízko uhlíkovými polárními deskami pro snížení zkreslení při vysokých výkonech.
  • Kompaktní a transparentní tříramenný koš akusticky kombinovaný s pryžovým krytem magnetu pro úplné tlumení rušivých vibrací.
Katalogové čísloCX 165
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 210 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 22 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 62,5 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

7|Zdeněk , 14.05.2023, 19:18
Dobrý den, jsou tyto repro vhodné do BMW E46 touring jako zadní reproduktory?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.05.2023 09:03
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Pro montáž je nutné použít redukční podložky.
6|Martin , 21.04.2021, 23:25
Dobry den chtel bych se zeptat jak velky rozdil je mezi Hertz CK 165 a Hertz CX 165.uvazuji o montazi do zadnich dveri a v predu mam jiz Hertz CK 165 jedna se o Peugeot 508.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.04.2021 08:26
Dobrý den Vážený zákazníku, rozdíl je značný, ale pokud se jedná o zadní pozice, lze bez problému použít koaxiální provedení, tedy CX 165, volí se to takto velmi často. Pro zadní dveře není nutností osazovat výškové repro zvlášť.
5|Jaroslav , 20.07.2020, 21:43
Dobrý den, dají se tyto reproduktory namontovat do Fiat Bravo 182 1998? Pokud ano, tak mám raději zvolit tyto nebo Gladen Alpha 165? Popřípadě je nějaká lepší volba? Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 21.07.2020 11:46
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučoval bych spíše volit Hertz CX 165. Pro instalaci budete potřebovat použít redukční podložky pod reproduktory.
4|Bedřich , 08.07.2020, 10:51
Dobrý den, je dle vašeho názoru tato volba do vw Sharan 2003 dobrá nebo by jste doporučil jinou variantu. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.07.2020 12:16
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji volit komponentní systém, tedy HERTZ CK 165, což je rozhodně lepší volba a současně nejlepší řešení v cenové relaci do 5000,-
3|Daniel , 12.11.2019, 13:48
Dobrý den, váhám mezi Hertz CX 165 a Gladen Alpha 165 coax do Hyundai Tuscon 2018.Jáké budou lepší? Díky.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.11.2019 14:54
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil HERTZ.
2|Stanislav Maksant , 12.07.2019, 17:33
Dobry den, uvaziji o vymene tovarnich repro u Hyundai i30,ale nemam moznost osadit vyskove rapro, pouze 4x repro do dveri.Zaujala me tato varianta se smerovym vyskacem. Myslite,ze je to dobra volba,pokud chci napojit na original radio?Dekuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.07.2019 08:27
Dobrý den Vážený zákazníku. Je to výborná volba. Reproduktory mají velkou citlivost, na autorádiu hrají opravdu dobře.
1|Petr , 12.04.2019, 18:46
Dobrý den, tyto reproduktory spadají do řady Cento? Pokud ano, tak myslím, že za tu cenu nic lepšího snad ani není...?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.04.2019 19:37
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, jedná se o modelovou řadu Cento a souhlasím, že těžko budeme hledat v této cenové relaci lepší volbu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
31 zákazníků hodnotilo
24×
Anonymní uživatel
30. 3. 2024

CX 165 + CK 165 + Comfortmat = 120%

Anonymní uživatel
14. 12. 2023

Čekal jsem teda trošku víc..

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.12.2023 09:02
Dobrý den Vážený zákazníku, mrzí nás, že nejste s těmito jinak velice oblíbenými reproduktory spokojen, v případě, že budete mít zájem o výběr alternativy neváhejte se na nás kdykoli obrátit.
Anonymní uživatel
30. 7. 2023

Řek bych že za ty peníze skvělé repro...

Jan H.
15. 4. 2023

Reproduktory jsou rozhodně s ohledem na cenu dobrý. Vypadá to, že jsou dokonce citlivější než originální (hrají na stejný stupeň hlasitosti hlasitěji), ale může to být i zatlumením (a to bud, že hlukové pozadí, tedy auto je tišší a zvuk zní výrazněji; a/nebo tím, že vytlumením dveří je méně energie ztraceno v rezonancích), těžko říct. Jediné co, výškáč na to že jsou textilní kaloty, mě zní jasně až ostře, celkově zvuk je laděný spíš efektně, což není můj šálek, ale řeší to postahovaní výšek v nastavení rádia, ale to není chyba reproduktorů jako takových, holt příště zkusím jinou značku.

Tomáš Thűr
30. 12. 2022

Repro kvalitní, jen konektory mohly být součástí balení :-(

Martin S.
29. 7. 2022

Dal jsem na recenze zde, instalace repro Hertz CX 165 i s tlumením přímo od Ahifi. Instalováno v předu v Citigo , původní repro odpad, teď to konečně hraje. Na tak malé auto naprosto dostačující. Jsem naprosto spokojenej. ;) Doporučuji repro a to i tlumení ! Bez toho by to asi pěkně rezonovalo a to nechceš

pavel hlavatý
10. 10. 2021

Za ty penize hodne slusny

Pavel
19. 4. 2021

Hrají suprově přes originální radio Škoda. V autě komplet tlumení a odhlučnění. Předek Hertz CK 165, zadní CX 165. Zvuk se posunul kvalitou a výkonem úplně jinam. Hlavně výšky jsou krásně čisté oproti serii - ta se nedala poslouchat. Hrají dobře ihned po instalaci bez rozehrání. Za ty peníze rozhodně doporučuji. Hlavně pro ty, kteří nemají možnost instalovat lepší radio, nebo nechtějí přidávat zesilovač.

Vojtěch Fila
19. 6. 2020

Čekal jsem víc .. snažím se s nich dostat nějaký hlubší Bass různými nastaveními rádia ale nedaří se. Jinak čistý a hezký zvuk.

Richard
24. 4. 2020

Hrajú super oproti OEM reproduktorom v Hyundai.

Petr Mareš
3. 2. 2020

Hranou dobře ???? jen sem zjistil že musím vytlumit dveře ????

Ověřený uživatel
7. 1. 2020

Hrají výborně !

Pavel
2. 1. 2020

Naprostá spokojenost s Hertz K 165. S instalací repro i tlumením přímo od Ahifi nepřekonatelné. 100 procent jinde. Diky všem za instalaci a pokud zas budu nekdy řešit Audio tak jedině přímo zde !!! Jen tak dál :)))))))))))

Ověřený uživatel
9. 12. 2019

Hrajou fakt pěkně detailně. :-)

Josef Frei
20. 9. 2019

Hrají hezky

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.