Můj účet

Reproduktory Hertz CX 130

koaxiální reproduktory, Ø 130 mm, 50 W RMS, 4 Ω, 92,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 49,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz CX 130
Tip

Reproduktory Hertz CX 130

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz Cento CX 130 mají nový 24 mm kopulovitý výškový reproduktor s kalotou z materiálu Tetolon®, který poskytuje více hudebního a detailního zvuku, ve srovnání s tradičními plastovými materiály. Šíření zvuku bylo optimalizováno pro poslech mimo osu pomocí otočné konstrukce výškového reproduktoru. Kalota středobsu SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica) zajišťuje vynikající akustické vlastnosti.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz CX 130

  • Soft Tetolon® materiál 24 mm kaloty výškového reproduktoru a 20 mm kmitací cívka chlazená ferrofluidem pro přirozené vysoké frekvence.
  • RHFC™ (Rotary High Frequency Contour) výškový reproduktor, který je možný naklonit a nasměrovat na posluchače pro dokonalou frekvenční odezvu.
  • Geometrie čelního panelu tweeteru optimalizovaná pomocí simulací FEM (Finite Element Modeling), která poskytuje extrémně lineární frekvenční odezvu v instalacích mimo osu.
  • 25 mm kmitací cívka středobasového reproduktoru s hliníkovým prvkem.
  • 130 mm (5") středobas s membránou z pololisovaného papíru SPP-M (Semi-Pressed Paper-Mica) obohacený práškem Mica pro vynikající rovnováhu mezi lehkostí a pevností.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s nízkouhlíkovými polárními deskami pro snížení zkreslení při vysokých výkonech.
  • Kompaktní a transparentní tříramenný koš akusticky kombinovaný s pryžovým krytem magnetu pro úplné tlumení rušivých vibrací.
Katalogové čísloCX 130
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
65 - 22 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 49,5 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Lisovaný papír + slída
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
OstatníNeodymový magnet
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Rostislav Ludvík , 03.03.2022, 21:08
Dobrý den chtěl bych poradit z výběrem repro do Fordu transit 2010 na ceně mi ani nezáleží hlavně na zvuku děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 09.03.2022 10:44
Dobrý den Vážený zákazníku, do tohoto vozu je možné použít např. reproduktory APK 165P , k jejichž instalaci pak budete potřebovat podložky , tlumící materiál
3|Jakub Pokorný , 26.11.2021, 13:45
Dobrý den, co vše je potřeba ke správnému zapojení těchto reproduktorů na autorádio Sony DSX-A416BT ve voze Škoda Felicia r.v. 1997?Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.11.2021 13:58
Dobrý den Vážený zákazníku, v tomto případě by nemělo být potřebné nic dalšího.
2|Marek , 22.07.2021, 20:12
Dobrý den, mám Renault Clio 2 pofl. Zvažuji dát tyto reproduktory dozadu, tak se chci zeptat, jestli budu muset k nim něco dokoupit. Poprosil bych ještě o nějaký tip, jaké repro dát dopředu do 2 500 Kč. Zatím uvažuji nad Hertz DSK 130.3. Rádio mám Pioneer MVH-S420BT. Zesilovač v plánu kupovat nemám. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.07.2021 15:07
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji přikoupit kabelové adaptéry Renault pro připojení na původní konektor. Jinak by nemělo být nutné další příslušenství. Pro přední pozice je DSK 130.3 ideální volbou, v rámci dané ceny rozhodně doporučuji.
1|Jiří , 05.01.2021, 03:46
Dobryý den. Chtěl bych se zeptat jestli reproduktory pasují do Škoda Octavia I. nebo jsou potřeba nějaké podložky?Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.01.2021 10:35
Dobrý den Vážený zákazníku, zmíněné repro Hertz CX 130 lze osadit, ale pouze do verze sedan a to do zadních pozic. Pro přední dveře je vhodný rozměr 165mm a podložky potřebné budou. Nabídku předpřipravených setů najdete ZDE.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
12 zákazníků hodnotilo
10×
Ověřený uživatel
21. 1. 2021

splnil účel, v traktoru je hned lepší zvuk

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.