Můj účet

Reproduktory JBL STAGE2 9634

koaxiální reproduktory, 6 x 9", 70 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83 V/1 m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory JBL STAGE2 9634

Reproduktory JBL série Stage 2 přinášejí do vašeho automobilu, nákladního auta nebo SUV koncertní zážitek za překvapivě přijatelnou cenu. Jejich polypropylenový woofer poskytuje silný výkon s velkým rozšířením nízkých kmitočtů. Tento woofer je spojen s PEI vyváženým kopulovitým tweeterem, který vyplňuje jejich zvukový podpis ostrými, vysokými frekvencemi. Dalším bonusem reproduktorů série Stage 2 je rámová konstrukce JBL, která byla navržena tak, aby ji bylo možné snadno umístit do většiny továrních otvorů bez nutnosti úpravy vozidla, místa montáže nebo samotného reproduktoru.
Katalogové čísloSTAGE2 9634
ZnačkaJBL
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 420 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6 x 9"
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

6|Robert , 04.04.2024, 11:51
Dobrý den, šlo by tyto reproduktory dát škoda Octavia combi I 2002 po faceliftu? Do zadu ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 04.04.2024 14:05
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory jsou velké, nelze je do vašeho vozu osadit. Je nutné volit 4x6" reproduktory
5|Tomáš Plíhal , 14.03.2023, 12:21
Dobrý den,uvažuji o upgradu zvuku ve voze VW Passat B8+ (FL) r.v. 2021 s továrními repro (8 passiv). Jsou tyto vhodné pro vůz jako výměna bassových kusů v předních i zadních dveřích, případně po jakých se mám podívat, který by šli použít bez zesilovače.Cílem je hlavně podání bassů (které je nyní nedostatečné pro mě).Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.03.2023 16:26
Dobrý den Vážený zákazníku. Do vašeho vozu tyto reproduktory nelze osadit. V přední části jsou 200mm komponentní reproduktory, v zadní pak 165mm. Na tovární rádio a dobrou basovou složku doporučuji sestavu Focal Integration ISU 200 + Audison APK 165P. K instalaci je nutné použít přední a zadní podložky.
4|Martin , 16.02.2022, 18:29
HK jsou pouze repra,není tam zesilovač zvlášť jak u některých jedinců.Pouze bych je nahradil za HK repra,které byly použity jako sub v kufru 2ks v plastové konstrukci.I tak nemožné ?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.02.2022 13:05
Dobrý den Vážený zákazníku, s touto konfigurací jsem se u tohoto vozidla ještě nesetkal, před zakoupením nových reproduktorů doporučuji ověřit impedanci originálních reproduktorů . Pro více informací nás prosím kontaktujte přes mail či telefonicky. 
3|Martin , 16.02.2022, 13:25
Dobrý den,jsou vhodné do e46 coupe ? Původně HK repro.Případně kam usadit.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 16.02.2022 16:05
Dobrý den Vážený zákazníku, v případě příplatkové výbavy HK nelze použít . 
2|David Němeček , 08.02.2022, 09:00
Dobrý den, rád bych nahradil repro v Mazda 6 2008 původní 4 ohm, 25 w těmito, budou sedět (technicky a rozměrově). Děkuji (vycházím z návodu zde https://www.mazdaclub.cz/forum-tema/mazda-6-vymena-repro-168637)
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 08.02.2022 14:46
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít a pro instalaci pak budete potřebovat také podložku + bych doporučil použít tlumení dveří
1|Jakub , 05.08.2020, 15:27
Dobrý den, je možné použít tyto repro pro napájení samotným rádiem? Díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 05.08.2020 15:46
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory můžete zapojit přímo na rádio , bez externího zesilovače.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
5 zákazníků hodnotilo
Tomáš Louthan
14. 2. 2021

Velice kvalitní reproduktory. Není co vytknout

Martin Štědronský
28. 12. 2020

Repro JBL jsou pro mne už velmi dlouho jasnou jedničkou a tyto opět nezklamaly, skvělý zvuk od hutných basů až po dokonalé výšky.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.