Můj účet

Reproduktory Kenwood KFC-E170P

komponentní reproduktory, Ø 170 mm, 30 W RMS, 4 Ω, 95 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 44 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Kenwood KFC-E170P
Základní komponentní reproduktory Kenwood průměrné kvality. 
Katalogové čísloKFC-E170P
ZnačkaKenwood
OdkazyCZ oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 30 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 22000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 170 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 44 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Stříkaná papírová
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. P.E.I.
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

9|Patrik Mašek , 07.06.2020, 16:38
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak mám propojit výškový reproduktor, když tam mám starý repro konektor? Existuje adaptér i na výškový reproduktor?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 09.06.2020 13:54
Dobrý den Vážený zákazníku. Na výškové reproduktory se kabelové redukce nedodávají. Většinou se zapojují na stejnou kabeláž jako středobasové reproduktory.
8|Dominik Červenka , 15.11.2019, 22:29
Dobrý den,budou mi pasovat do peugeot 306 rv00 děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.11.2019 13:12
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít. Osobně bych ale volil spíše Mac Audio APM FIRE 2.16, které budou zvukově zajímavější.
7|Václav Vaněk , 10.09.2019, 20:01
Do dvojkove Octavie to půjde ?Cho do předních o zadních dveříDekuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 11.09.2019 10:06
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano , reproduktory lze osadit. Pro instalaci je nutno použít redukční podložky. Přední dveře, zadní dveře.
6|Filip , 29.04.2019, 22:36
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, když standartní rozměr predních reproduktorů je 165mm, lze osadit i tyto ktere maji 170mm, nevnikne nějaký problém?Vůz VW Polo 9n.Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.04.2019 14:06
Dobrý den Vážený zákazníku, není to problém, repro lze osadit.
5|Marek , 31.08.2018, 12:34
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli lze použít výškový reproduktor do seat leon 1m.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.08.2018 15:54
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, výškové repro lze osadit, bude třeba drobných úprav a doupravení uchycení, ale pasovat bude.
4|Jakub valent , 11.07.2016, 13:21
Dobrý den.jsem absolutní laik.potrebuji vyměnit ve své Fabií 1 combi r.v.2004 Repro v předních dverich.rad bych kvalitnější basovy zvuk za nízkou cenu, při zachování originálního rádia symphony. Prosím o rady nebo zda jsou zrovna tyto vhodné do mého vozu. Předem dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.07.2016 16:25
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné reproduktory jsou například MAC AUDIO APM FIRE 2.16. Co vše bude třeba k instalaci naleznete v sekci PORADNA.
3|Michal , 19.05.2015, 18:12
Dobrý den, kvůli hloubce středobasu vybírám mezi reproduktory: KENWOOD KFC-E170P, PIONEER TS-G173CI, MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 2.16 F. Můžete mi doporučit, které reproduktory by byly lepší? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.05.2015 08:42
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil reproduktory MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 2.16F.
2|Michal , 26.03.2015, 19:08
Dobrý den co vše k tomu budu potřebovat dokoupit.Dodge ram 1500 r.v.98. děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.03.2015 08:57
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tento model nemáme v nabídce žádné konkrétní podložky či adaptéry. Je možné, že bude třeba použít univerzální. Doporučuji zkontrolovat před objednáním přímo ve voze.
1|Antonín Martin , 03.03.2015, 20:07
Jak vysokou mdf podlozku potrebuji k temto reproduktorum, kdyz se to chystam namontovat do prednich dveri Fabie RS 1.generace ?? dekuju
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.03.2015 11:05
Dobrý den Vážený zákazníku, použijte tyto MDF podložky: http://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-pro-skoda-volkswagen-seat.html. Pasují a na hloubku nebude problém.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.