Můj účet

Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.13

Ø 130 mm, 60/240 W, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 53 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.13
-40 %
TipPoslední kusy

Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.13

Vybrané materiály, super dynamický zvuk na svoji cenu a líbivý design, to jsou reproduktory Mac Audio z nejoblíbenější řady APM FIRE. Materiál membrány tvoří vrstvený, lakovaný a speciálně lisovaný papír, který společně s lehkým pěnovým závěsem zajišťuje vynikající účinnost, zatímco robustní ocelový koš s přídavnou ventilací kmitací cívky zaručuje maximální odolnost. Díky použití systému měření Klippel se Mac Audiu podařilo dosáhnout optimálního výkonu, stejně jako homogenního a přesného magnetického pole. Robustní mřížka s gravírovaným hliníkovým logem chrání 13 cm reproduktor. Správná volba v dané cenové relaci!
Katalogové číslo:APM FIRE 2.13
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 240 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 53 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Hmotnost:3.000 kg
Český návod - Mac Audio APM FIRE 2.13
Stáhnout

Komentáře k produktu

49|Adam , 15.01.2023, 18:49
Dobrý den, pasují do Octavie 1 liftback do předních dveřích i do zadu do mřížek vedle plata?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 17.01.2023 10:11
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory nelze do vašeho vozu osadit. V přední části jsou 165mm komponentní reproduktory. V zadní pak koaxiální 130mm.
48|Jindřich Mertlík , 27.05.2022, 14:42
Dobrý den, půjde nainstalovat tyto repro do vozu Peugeot Bipper 2009 ? děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 27.05.2022 15:38
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít a pro instalaci dále doporučíme : podložky , set tlumení
47|Petr Bugyi , 30.01.2021, 15:23
Dobrý den mám superb2 prosím o radu jaké repra do dveří jsou dobré ? Do předu i do zadu díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 02.02.2021 10:08
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji set reproduktorů Gladen.
46|Lukáš , 16.10.2020, 15:32
Dobrý den chtěl bych se zeptat na RMS příkon těchto reproduktorů
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.10.2020 16:19
Dobrý den Vážený zákazníků, 60 Watt RMS, viz popis.
45|Dušan Tomáš , 04.06.2019, 22:56
Dobrý den, vážení. Prosím Vás o technickou radu. Mám tyto reproduktory v předních dveřích u Renault Megane kombi r.v. 2000. Nahradil jsem jimi původní opotřebované repro. Jde mi kvalitu basů. Tato sada je dodána bez výhybky co se týče středobasového repro. Pomůže k zesílení basů dokoupení nějaké dvoupásmové vyhýbky? Podkud ano, doporučíte nejakou? Nebo je lepší koupit jiné repro včetně výhybky přímo od výrobce repro? Vím, že s průměrem 130mm toho moc nedosáhnu. Prosím tedy o radu, jak zlepšit basy. Autorádio mám Sencor. Nebo lepší rádio si poradí s basy i bez výhybek? Děkuji za odpověď. S pozdravem Dušan
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.06.2019 15:25
Dobrý den Vážený zákazníku, frekvenční vyhýbka pro středobas zpravidla řeší ořez horních frekvencí, čili pro zlepšení basové složky nepomůže. V tomto případě jsme limitováni především velikostí reproduktorů. Pokud je v plánu zvuk zlepšit, začal bych u autorádia.
44|Michal Juráň , 11.06.2018, 21:48
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, tyhle reproduktory se dají použít do předních nebo zadních dveří ? Mám renault megane 2, 2006 po face. a uvažuji o koupi nějakých reproduktorů. Děkuji za odpověď, Juráň
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.06.2018 13:03
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít jak do předních, tak do zadních dveří. V této cenové relaci jsou dobrou volbou, lze použít.
43|Tomáš , 10.06.2018, 15:07
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na obsah balení ...
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.06.2018 17:45
Dobrý den, v balení najdete 2 ks středobasů, 2 ks výškových reproduktorů a sadu šroubků. Výhybky jsou integrované do výškového reproduktoru.
42|Martin , 06.05.2018, 13:20
Dobry den,kupil som si od Vas tieto reproduktory mac 2.13 do renault megane coupe na arkamys radio vymenil som len predne poriadne vytlmil pouzil mdf podlozky ale reproduktory aj po mesiaci hraju rovnako mozno aj horsie ako originali neviete cim to moze byt ? Moze to byt zapricinene ze vyskove na ktorych sa nachadza kondezator su pripojene na original kable od vyskoveho a nie na reproduktor priamo ? Alebo je tam iny dovod.Kazdopadne vopred dakujem za odpoved. Pekny den
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.05.2018 10:57
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory MAC AUDIO APM FIRE jsou základní řadou reproduktorů, je však velmi zvláštní, že by hrály hůře, než originální. Těžko bohužel hodnotit takto na dálku, kde přesně by mohl být problém, v zapojení výškových reproduktorů to však nebude. Doporučil bych kouknout na nastavení zvuku v autorádiu a případně projít znova instalaci.
41|Tonda , 08.03.2018, 11:25
Zdravím. Mám renault Mégane 2. A repro se mi do dveří nevejde. Lze je vyměnit? Nebo doporučit které reproduktory jsou kompatibilní s mým vozem? A ještě poznámka. Tyto reproduktory jsou na 4 šrouby a v autě mám na jen na dva šrouby
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.03.2018 16:23
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze samozřejmě vyměnit, bohužel problém bude pravděpodobně stejný. Uchycení je třeba doupravit, jinak nelze osadit. V sekci MONTÁŽE je prakticky stejná instalace a s osazením nebyl problém.
40|Chibi , 08.02.2018, 17:56
Dobrý den, doporučili by jste tyhle repro místo originálu do Clia III (2006)? Případně nějaký tip s cenovkou do 2000,- (nejsem audiofil), ale zvuk z originálu mi přijde dost zkreslený a únavný :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.02.2018 14:56
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych kouknul na GLADEN ALPHA 130, které jsou sice o něco dražší, ale zvukově o poznání lepší, velmi dobrá volba.
39|Zdeněk , 23.01.2018, 09:17
Dobrý den, přemýšlím nad sadou Mac Audio APM FIRE 2.13 do mého Renault Megane I, r.v. 2001. Pokud to dobře chápu, pokud objednám mezikus kabeláže, půjde toto repro snadno zamontovat do auta (myslím tím středobasy)? Montážní hloubka odpovídá? Výškové repro bych vyměnil zároveň také. Originální vyhýbku, která v autě určitě také někde bude, odstraňovat nemusím? Rádio mám originál na Renault na CD Tuner List.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 25.01.2018 09:23
Dobrý den, ano, tyto reproduktory jsou vhodné do Vašeho auta. Pomocí tohoto adaptéru stačí opravdu jen reproduktry vyměnit za originální. Jen výškové reproduktory bude potřeba upevnit například tavnou pistolí. 
38|Martin Mikunda , 08.12.2017, 17:55
Dobrý den, jsou tyto repra vhodné do Renault Fluence r.v. 2016. Rádio mám Arkamys takže celkem 8 repro. A pokud nejsou vhodné jak se umístí vyhýbka, které sady ji mají. Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.12.2017 10:08
Dobrý den, reproduktory jsou vhodné, doporučil bych pod ně použít MDF podložky
37|Lukáš , 05.11.2017, 21:25
Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jestli by jste mi doporučil tyhle reproduktory do Astry G? Do předních dveří jsem si u vás zakoupil reproduktory Gladen Alpha. Teď bych se chtěl zeptat jaké by jste mi k nim doporučily do zadních dveří jestli jíž výše zmíněné Mac Audio nebo něco jiného?? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.11.2017 14:18
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych spíše MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.13.
36|Jurmen , 22.10.2017, 17:39
Dobry den. Mam tyto komponentni repraky vybrane do prednich dveri a nevim jake k nim sladit do zadnich sloupku ve scenicu r. 2001. Mam vybirat neco od stejne znacky nebo nevadi ze by byly vzadu od jineho vyrobce? Dozadu chci zvolit koaxialni repro do stejne cenove kategorie jak tyto mac audio nebo max do 2000,- Dekuji za rady a za vas cas:) Velice si vazim vasich rad a jen tak dal panove s timto pristupem:) Preji vam vse dobre:)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.10.2017 13:31
Dobrý den Vážený zákazníku, v první řadě velmi děkujeme za pochvalu, těší nás to :). Ohledně reproduktorů - není podmínkou volit stejné reproduktory a osobně bych v tomto případě použil MATCH MS 5X, které jsou velmi slušné a v dané cenové relaci pravděpodobně nejlepší volbou.
35|Bohuš , 10.07.2017, 13:50
Dobry den chcel by som si od vas objednat tieto reproduktoty do auta renault megane 3 coupe mal by som otazku ci by boli vhodne do tohto auta a ake by ste odporucili tmenie dakujem. Popripade ake ine reproduktory. Pekny den
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.07.2017 15:10
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory je možné osadit. Pro instalaci lze použít podložky pod reproduktory Renault. Pro vytlumení dveří lze použít materiál PROFIDAMP ALUBUTYL 25. Lepší volbou reproduktorů jsou pak například MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.13.
34|Aleš , 22.02.2017, 18:16
Dobrý den, chtěl bych nějaké reproduktory do kamionu Mercedes Benz actros 2015 můžete mi něco doporučit? Cenové do 3000+-
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.02.2017 15:56
Dobrý den Vážený zákazníku, rád doporučím reproduktory, bohužel neznám rozměrovou kategorii a maximální možnou montážní hloubku. Bylo by možné oměřit?
33|Tomas , 16.02.2017, 21:54
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenosti s montáží těchto reproduktorů do Fiesty (95-02).
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 17.02.2017 16:44
Dobrý den Vážený zákazníku, osadit lze i 165mm reproduktory, podobná instalace ZDE.
32|David , 13.09.2016, 10:32
Dobrý den, Uvažuju o koupi techto reproduktorů jako náhradu za již nefukční repro v Audi a4 b5 ale bohužel nikde nemůžu najít přechodky z origo konektoru znamená to tedy že budu muset tedy tahat novou kabeláž až od rádia ?Děkuji :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.09.2016 18:19
Dobrý den Vážený zákazníku, není nutné tahat novou kabeláž. Lze použít stávající kabeláž, ale pouze osadit FAST-ON konektory.
31|Marek , 18.08.2016, 15:34
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se k výškovým reproduktorům dodává i kabeláž, nebo se musí objednat zvlášť, popřípadě jaká a návod k zapojení? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.08.2016 16:04
Dobrý den Vážený zákazníku, kabeláž je součástí balení a stejně tak návod.
30|petr , 05.08.2016, 00:21
zdravim,v aute nemam origo misto pro vyskovy repro takze asi budu instalovat do dveri,,ono by to bylo lepsi do palubky ale tahat kabel od vyskoveho prez dvere tema skulinkama zpatky k stredobasu to nevim...jde ten vyskovy nejak otacenim nasmerovat?u jinych modelu to podle foto jde...dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.08.2016 11:09
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel u tohoto modelu není možné nastavit úhel natočení výškového reproduktoru.
29|Michal O. , 24.06.2016, 17:49
Dobrý den, lze tyto reproduktory osadit do Renault Megane 1.9 dci 75 kW, 2x Přední dveře a originální rádio TunerList? A ještě jestli výškový reproduktor mohu dát místo výškových, které jsou v palubní desce? Popřípadě, jestli mám teda výškové reproduktory nakoupit nějak zvlášť?Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.06.2016 16:57
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít a na pozici originálních výškových reproduktorů lze použít výškové repro ze sady MAC AUDIO.
28|Pavel , 22.06.2016, 21:56
Dobrý den,je možno tyto reproduktory napojit přímo na originální rádio Renault s výkon 4x15W? Samozřejmě mi jde o to, aby to nějak hrálo. Případně, jaké reproduktory byste mi doporučili do 2 tisíc?Díky moc.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.06.2016 11:36
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, díky vysoké citlivosti je možné repro zapojit i na samotné autorádio, není problém. Vhodnější variantou, v cenové relaci do 2000,-, můžou být například reproduktory MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.13.
27|Tomas Z. , 15.06.2016, 17:51
Díky moc za info a ještě poslední dotaz.Když zesilim v autě hodně zvuk rezonujou me dveře zevnitř,jakou fólií nebo těsnící výplň by jste me doporučili,ne moc draheho?Díky moc
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 17.06.2016 15:42
Dobrý den Vážený zákazníku, pro vytlumení dveří lze použít například tlumící materiál SILENT COAT M2.
26|Tomas Z , 13.06.2016, 19:23
Dekuji ja jsem si to myslel,jen teda jeste jedna vec.Koukam ze ten stredobas ma 4 konektory takze musim ten vyskac napojit taky na ten stredobas nebo kdyz teda to ma ten kondenzator na sobe tak ho muzu opravdu klidne napojit na kabely od puvodniho vyskoveho reproduktoru?Diky za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.06.2016 13:03
Dobrý den Vážený zákazníku, napojit na středobas můžete, ale není podmínkou. Lze zapojit i na přívodní kabel, pro originální, výškový reproduktor.
25|Tomas Z , 11.06.2016, 01:48
Dobry den mam nekolik dotazu.Mam taky renault scenic II rok 06 a chci vymenit komplet hudbu,radio uz mam nejaky novy model pioneer presne nevim,ale resim co s reproduktory.V predu jsou zvlast vysky a stredobasy a ja prave nevim co a jak s tou vyhybkou.Kdyz koupim tyto reproduktory jestli budu muset tahat znovu kabely nebo muzu jen ucvaknout original vyskac a napojit na to a nebo jestli muzu vyrusit original vyskac uplne a dat ten vyskovej mac treba do dveri?Kde je ta vyhybka umistena?Muzu pouzit teda original kabel kdyz ucvaknu i ten origo vyskovej?A nebo posledni varianta koupit jen novej stredobas hertz a vejskouvej nechat original ?Dekuji moc za odpoved.Zavorka
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.06.2016 12:42
Dobrý den Vážený zákazníku, kombinovat originální výškový reproduktor a aftermarket středobas není dobrou volbou, nedoporučuji. U reproduktorů MAC AUDIO APM FIRE je vyhýbka řešena pouze formou kondenzátoru, který je umístěn přímo na výškovém reproduktoru. Vyhýbka se tedy nemusí nikam umísťovat a lze použít originální kabeláž.
24|Robert , 01.06.2016, 08:05
Dobrý den, jak jsou tyto repro vybaveny basově? jsou dostačující nebo je třeba kupovat také subwoofer a zesílovač? Chtěl bych je použít do předních dveří renaulta megana iii, do zadních Mac Audio APM FIRE 13.2Jsou dobrou volbou, nebo mám volit něco jiného?Díky za odpověď Robert.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.06.2016 09:43
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory jsou v této cenové relaci velmi dobrou volbou, bohužel díky rozměrové kategorii 130mm nelze čekat kdoví jak mohutné basy. Subwoofer bych v tomto případě doporučil.
23|Pavel , 13.05.2016, 20:21
Dobrý den,budou se vejít do Laguny II? Jde mi o hloubku.Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.05.2016 14:46
Dobrý den Vážený zákazníku, v tomto případě by neměl být problém s osazením.
22|David , 06.05.2016, 16:54
Dobrý den, zakoupil jsem u vás tuhle sestavu a chci se zeptat jestli je k ní potřeba zesilovač?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.05.2016 09:05
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač není nutností, ale lze ho použít. Reproduktory je však možné bez problémů zapojit na samotné autorádio.
21|David , 28.04.2016, 19:40
Dobrý den, rád bych vyměnil originální repro v BMW E36 cabrio za tyto komponentní dopředu, koaxiální dozadu a zachovat originál vzhled, zdroj Kenwood KMM-122Y, případně časem menší subwoofer do kufru. Rád bych věděl, zda byste mi doporučil toto složení repro, nebo jiné, případně, zda má cenu zkusit stejnou řadu Mac Audio, ale v 16 cm verzi, nevím jestli by se to tam vůbec vešlo, děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.04.2016 10:49
Dobrý den Vážený zákazníku, do E36 cabrio nelze osadit 165mm reproduktory. I kdyby se otvor zvětšil, je problém s montážní hloubkou a následně s litráží, která je v prostoru pod palubní deskoou dost malá a větší repro tak stejně nebude hrát, jak má. Doporučuji osadit 130mm repro jak dopředu, tak dozadu. Osobně bych volil set reproduktorů U-DIMENSION EL PACK 1.2. Cena je sice vyšší, ale vozil jsem tyto reproduktory v E36 cabrio také a spokojenost :)
20|Tomáš , 26.04.2016, 19:47
Dobrý den,chtěl bych vyměnit orig. reproduktory v (Peugeot 307), muj dotaz je vpodstatě velmi obecný. 1. Mohu použít stávajici kabelaž+ vyhybky u (komponentních reproduktoru).Radio je pioneer DEH-4800BT, doporučit nějaké vhodné repro (Výkonově). děkkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.04.2016 12:21
Dobrý den Vážený zákazníku, vyhýbky jsou vždy součástí balení komponentích reproduktorů a doporučuji použít ty, které jsou dodávány. Kabeláž lze bez problému použít stávající. Vhodné reproduktory jsou například GLADEN M 165 V2.
19|Rosa , 21.03.2016, 20:54
Dobry den ,,mam skoda fabii ii rok 2009,,a mam jen predni repro co mel puvodni majitel,,a moc bych prosil o doporuceni prednich reproduktoru tak kolem 1300kc a kolik by vysli aji zadni nejake stredni ,,,dekuji moc za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.03.2016 11:34
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji zvolit akční set reproduktorů MAC AUDIO APM FIRE 2. Co vše bude třeba pro instalaci naleznete v přehledném článku, v sekci PORADNA.
18|Miloš Švarc , 21.03.2016, 17:46
Dobrý den, Budu k těmto reproduktorům potřebovat redukční rámeček Na Audi A3 TDI rv.99?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.03.2016 11:29
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, dle popisu jsou potřebné MDF podložky Audi.
17|Romys , 08.01.2016, 16:02
Dobrý den, chci se zeptat jestli ty reproduktoty s temito sou dobra volba to felicie a jestli u nich bude kvalitni zvuk nebo jestli neco jineho ? http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-apm-fire-69-3.html#komentare
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.01.2016 08:56
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové relaci jsou reproduktory dobrou volbou, doporučuji.
16|Peter , 28.12.2015, 11:18
Dobrý den,zakoupil jsem u vás tyto reproduktory a budu je montovat do předních dveří BMW E39. Chc se zeptat, zda je lepší připojit výškové repro přes středobas a nebo na originální kabeláž automobilu pro výšky a pokud na originální kabeláž tak jestli ponechat výhybku nebo ji vyřadit.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.12.2015 16:09
Dobrý den Vážený zákazníku, můžete je připojit v tomto případě i na originální kabeláž, ale původní fre. výhybku odstraňte.
15|Radek , 21.12.2015, 11:33
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li my tyto reproduktory budou stačit do Felicie do předních dveří a do zadního plata jejich větší velikost 165 konkrétně MAC AUDIO APM FIRE 2.16 . Poslouchám spíše taneční hudbu a basy mi strašně moc chybí. Nebo jaká repra by jsme mi doporučili celkově do 2000,- ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.12.2015 13:16
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.13 jsou dobrou volbou, doporučuji. Do zadního plata bych doporučil koaxiální ovály a to MAC AUDIO PERFORMANCE X 69.3.
14|Pavel , 06.10.2015, 16:19
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli nahodou nevíte do kolikati hrajou tyto středobasove reproduktory bez výškového reproduktoru hodilo by se my okolo 4 khz
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.10.2015 17:18
Dobrý den Vážený zákazníku, na oficiálním webu je uvedena pouze dělící frekvence 4500Hz. Detailnější info výrobce neudává.
13|Lukáš , 04.09.2015, 09:41
Dobrý den, chtěl bych se zeptat chtěl bych si vás objednat zadní reproduktory na Škoda Octavia I sedan. Když jsem se koukal na vaše montáže tak tam osazujete 2 pásmové koaxiální reproduktory, z výroby tam jsou ale osazeny 2 pasmové komponentní reproduktory. Které reproduktory jsou tedy vhodnější (které budou hrát lépe)?MAC AUDIO APM FIRE 2.13 nebo MAC AUDIO APM FIRE 13.2Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.09.2015 11:48
Dobrý den Vážený zákazníku, ve většině případů osazujeme dvoupásmové koaxiální repro. Lze zvolit i komponent, záleží pouze na Vás.  Koaxiální varianta je naprosto dostačující.
12|Jirka , 29.07.2015, 16:39
Mám ještě jeden dotaz. když koupím 2 páry, můžu je dát do předních i zadních dveří?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.07.2015 13:41
Dobrý den Vážený zákazníku, v zadních dveřích by měly být osazeny taktéž 130mm reproduktory, doporučuji však zvolit pouze koaxiální variantu, tedy MAC AUDIO APM FIRE 13.2.
11|Jirka , 29.07.2015, 14:55
Dobrý den. Chtel bych se zeptat jestli tyhle reproduktory budou pasovat do renaultu laguna combi, rok výroby 2002. Případně jaké by jste mi doporučoval na originální rádio. děkuji za odpověd.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.07.2015 16:13
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze použít. Díky relativně vysoké citlivosti jsou vhodné i pro zapojení na samotné autorádio.
10|Richard , 18.06.2015, 17:38
Dobrý den, zase budu otravovat, půjdou tyhle reproduktory namontovat do Renault Megane II, r.v. 2004, hatchback na originální kabeláž? bez jakychkoliv úprav? popřípadě co k tomu budu potřebovat? je výměna složitá? chci si k tomu objednat autoradio http://www.ahifi.cz/autoradio-kenwood-kdc-161ug.html Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.06.2015 09:27
Dobrý den Vážený zákazníku, namontovat půjdou, ale vždy je třeba nějaká malá úprava, čili Plug & Play to vyloženě není. Použijte konektory pro repro: http://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-opel-renault-rover-seat-skoda-volvo-vw.html. Výměna složitá není, ale je třeba být zručný.
9|Vladimír , 20.05.2015, 15:43
Dobrý den,chtěl jsem zlepšit zvuk v autě BMW 7er e38. Jsou tam bohužel jen 4x dvoupásma a 4x výšky ve dveřích plus navigace 4:3 s radiem. Myslíte že stačí ke zlepšení zvuku k čistým středum výškám i basům koupit tyto plus subwoofer místo loketky v zadu v sedačce nebo je lepší vzít 165mm případně jinou volbu ? Budu rád za váš názor jak za pár tisíc rapidně zlepšit zvuk případně značku repro komponentních a velikost. Stačilo by mít přední dveře odhlučněné plus komponentní repro jako základ ? a v budoucnu přikoupit zesilovač a subwoofer v loketce.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.05.2015 17:07
Dobrý den Vážený zákazníku, v první řadě bych nevolil subwoofer do loketní opěrky. Tato varianta nebude zrovna spravnou cestou. Pokud subwoofer, tak osazený v boxu a umístit do kufru. Reproduktory zvuk samozřejmě zlepší, pokud je možnost osadit 165mm, určitě bych to udělal. Tlumení dveří zlepší podstatně dynamiku středobasových reproduktorů a zamezí nepříjemným rezonancím. Řada APM FIRE není špatnou volbou, záleží kolik hodláte investovat. Velmi slušné repro je například MAC AUDIO STAR X 2.13.
8|Laďa , 26.04.2015, 18:08
zdravim chtěl bych tyhle repro potreboval bych k tomu nejakou kabelaž.. mam audi a3 a vzradu zadny repra nemam
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.04.2015 13:33
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud nejsou reproduktory z výroby osazeny, zpravidla nebývá ani natažená kabeláž. Doporučuji však sundat dveřní výplň a zkontrolovat.
7|Brzda , 26.03.2015, 23:13
Zdravím,chtěl jsem se zeptat,zda tyto repro budou pasovat do plastu pod repro u Ford Escort Cabrio r.v. 1996...a kdyby ano,jestli do zadní části můžu použít tyto samé... děkuji..
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.03.2015 09:32
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory budou pasovat do plastových adaptérů . Do zadní části bych již volil pouze koaxiální repro, například stejnou modelovou řadu MAC AUDIO APM FIRE 31.2 .
6|Honza , 19.03.2015, 17:20
Mužete doporučit o něco lepší 130mm do 1800kč?A zadní 165mm také do cca 1800kč?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.03.2015 08:48
Dobrý den Vážený zákazníku, velice slušný zvuk mají komponenty od JBL . V rozměru 165mm v cenové relaci okolo 1800,- pak SINUS LIVE .
5|Honza , 19.03.2015, 01:30
Zdravím, myslíte že tyto repro budou hrát lépe než přední orig. u Škody rapid 2013 ? Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.03.2015 16:24
Dobrý den Vážený zákazníku, budou hrát lépe, ale skok nebude příliš velký.
4|Libor , 05.03.2015, 17:31
Diky, ještě byste mi mohl poradit s odhlucnenim dveří. Mate toho v nabídce hodně a Nevím pro co se rozhodnout. Diky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.03.2015 18:29
Zvolil bych úspornou varinatu a sice 1 plát StP Anticor Light na jedny dveře. Odkaz: http://www.ahifi.cz/tlumici-material-stp-anticor-light-1-8-mm.html
3|Libor , 05.03.2015, 10:38
Zdravím,potřeboval bych od vás radu ohledně výběru repro do Felicie Pick-up, mám doma připravený aktivní subwoofer, který chci dát za sedačku (výstupní odpor: 4 ohmy maximální výkon: 400 w rms výkon: 80 w snr: 90 db control range: +16 db min crosstalk: 50 db min průměr repra: 16 cm , ve dveřích jsou nejspíš repro z výroby Blaupunkt, které nehrají podle mých představ a chtěl bych je nahradit. Chválíte tady MAC AUDIO APM FIRE 2.13, tak bych chtěl od vás radu s výběrem. Díky Libor
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.03.2015 15:58
Dobrý den Vážený zákazníku, APM FIRE 2.13 jsou výborné reproduktory na svoji cenu, ale pořád je to základní třída. Myslím, že ale spokojený budete za tu cenu.
2|Ondřej , 26.01.2015, 00:10
Dobrý den,chci se zeptat.jsou Součástí těchto reproduktorů i výšky?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.01.2015 12:21
Dobrý den Vážený zákazníku, ano výškové reproduktory jsou součástí balení.
1|Zbyněk , 06.01.2015, 17:50
Dobrý den, jak je to u těchto reproduktoru s výhybkami? V popisu je že jsou součástí. Jsou nějak integrovány nebo jsem je nedostal (při dnešním rozbalení).
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2015 13:38
Dobrý den Vážený zákazníku, výhybka je u výškového reproduktoru -> kondenzátor.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
43 zákazníků hodnotilo
35×
Anonymní uživatel
3. 2. 2023

Reproduktory hrají výborně, doporučuji.

David Havlík
10. 1. 2023

Velice mě překvapily, hrajou moc hezky. Určitě doporučuji

Pavel
8. 1. 2023

Reproduktory super, dodání druhý den spokojenost doporučuji.

Ověřený uživatel
6. 11. 2022

Hrají dobře.

Alexej Valkovič
31. 5. 2021

Asi minimum bude zajímat, že nejsou ideální náhrada do podsedačkových repro v Jaguar XJ40, (1mm širší magnet = pilování origo držáku do kterého se musí napasovat, tvar obvodu také jinak, přehodit těsnící gumu zepředu dozadu, originální mřížka se také pod sedačku nevešla a celkově drbačka. Ale to není problém repro, na tu velikost hrají slušně (zesilovač).

Zdeněk Gazda
1. 1. 2021

Za danou cenovku klobouček dolů. Nainstalováno v Renault Megane Scenic 2000 a sedí jako originál. Zvukově velice příjemné na jakýkoliv styl hudby.

Martin Cernocky
17. 8. 2020

Predni i zadni dvere ve vectre b.hrajou dobre za to co stoji.

Ověřený uživatel
18. 5. 2020

Jako náhrada za reproduktory ve Felicii super. Jen je potřeba upravit originální mřížky ve dveřích jinak kazí zvuk(zatím jezdím bez nich).

Ověřený uživatel
10. 5. 2019

Hrajou pekne

Michal Fait
22. 10. 2018

Za tu cenu luxus, zvuk neurazí a oproti OEM repro je to rozhodně krok vpřed.

Pavel
14. 8. 2018

Reproduktory jsme nekoupil do auta ale do beden o obsahu 20L s bassreflexem s tím že jsme nečekal žádné zázraky ale v tomto případě se jeden stal hrají přímo výborně, doporučuji... jen mi příjde že trochu více papaj čekal jsem že při 5W při jejich velikosti bude vymalováno ale docela to sedí.

Ověřený uživatel
16. 6. 2017

kupuji Mac Audio už dlouho, nejde šlápnout vedle

Dušan Zimmermann
13. 6. 2017

Použity dopředu Ford Escort. Usazeny v podložce k danému vozu. Perfektní za tyto peníze.

Miroslav Solnica
26. 5. 2017

S repro jsem velice spokojený.Mám ještě aktivní subwoofer v kufru a dojem dynamického poslechu tyto repro ještě podtrhly.Výšky hrají velice čistě.Konečně si užívám poslech který jsem očekával a za dobrý peníz.Super koupě.Určitě doporučuji.

Radim Fojtek
28. 10. 2016

Hodně muziky za málo peněz

15. 10. 2016

Hodne muziky za malo penez :)

Radek Kyselica
12. 9. 2016

Za málo peněž hodně muziky. Zakoupil jsem na doporučení e-schopu a opravdu fungují perfektně

Ověřený uživatel
7. 8. 2016

Hrají skvostně. Nízké kmitočty zvládají bravurně bez zkreslení. Doporučuji.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.