Můj účet

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2

Ø 165 mm, 50/200 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 55 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Koaxiální
Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2
Prodej skončil

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2

Reproduktory Mac Mobil Street 16.2 byly navrženy pro snadnou výměnu za originální reproduktory. Tento 2pásmový koaxiální systém přináší vysoký dynamický výkon díky použití kvalitních součástek a materiálů. Speciálně lisovaná a lakovaná papírová membrána s lehkým pěnovým závěsem pro vysokou účinnost. Čistý a přirozený zvuk zaručí optimalizovaný výkon a magnetické pole reproduktoru díky systému Klippel. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky. Výškový reproduktor titanového vzhedu má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio. Skvělý zástupce kvalitního zboží za rozumnou cenu!
Katalogové číslo:STREET 16.2
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
38 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 55 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Hmotnost:5.000 kg
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 16.2
Stáhnout

Komentáře k produktu

18|Martin , 17.01.2022, 10:38
Dobrý den,Doporucili by jste mi tyto reproduktory pro original radio v c-elysee?Je to toto radiohttps://www.autotech24.eu/citroen-c-elysee-peugeot-301-98134281zd00-car-radio/
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.01.2022 14:34
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se nepletu, tak je C-Elysee jsou 165mm reproduktory pouze v zadních pozicích, respektive v zadním platu a to ještě s omezenou montážní hloubkou, čili voli by bylo třeba Mac Audio Mac Mobil Street 16.2 F a ty lze i doporučit. Vzhledem k tomu, že jsou tyto reproduktory aktuálně nedostupné, lze je nahradit za repro Hertz X 170.
17|Petr Bonka , 17.04.2021, 13:19
Dobrý den.Tak repro jsem namontoval,ale občas je slyšet nepatrné praskání.Netušíte kde by mohl být problém?Plus je správně.Zapojené na rádiu Panasonic CG-C1405H.Před tím originál repro.Předem díky.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.04.2021 11:46
Dobrý den Vážený zákazníku, těžko posuzovat, pokud zvuk neslyším, ale je třeba brát v potaz, že se jedná o základní koaxiální reproduktory.
16|Petr Bonka , 11.04.2021, 13:55
Dobrý den.Byly by vhodné do berlinga 2008?Diky P.Bonka
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 13.04.2021 09:05
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Pokud máte Berlingo 2008 druhé generace, je nutné použít ještě redukční podložky.
15|Tomáš Blaha , 18.10.2020, 17:29
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tyto reproduktory budou sedět do peugeota 306 ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.10.2020 16:21
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, tyto reproduktory lze do vašeho vozu osadit.
14|Jan Z , 24.09.2020, 04:11
Zdravíčko, potřeboval bych tyto repro osadit do fabie 1 r.v.2003. do předu.. dle vašeho doporučení pro repro do 1000,- je chci zkusiti.je mi jasné že je třeba osadit přez adaptéry jen chci vědět jestli vyjdou na hloubku tak aby se neopíraly o dveřní výztuhu která je stupidně hned za magnetem.. a zároveň zda nebude tlačit do membrány mřížka tapecu +vhodné adaptéry + adaptéry konektoru do origo zapojení..Díky moc předem za odpověď..
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.09.2020 12:30
Dobrý den Vážený zákazníku, koaxiální reproduktory nejsou pro přední pozice Fabie vhodné. Osazen je komponentní systém, tedy oddělený výškový reproduktor a tím bych také doporučil nahradit. V nižší cenové relaci doporučuji použít REPROSET8, který je určen přímo pro Váš vůz. V popisu setu pak najdete vše potřebné.
13|Aleš , 29.04.2020, 15:00
Dobrý den, půjdou tyto reproduktory namontovat do přednich dveří u vozu Dacia Logan ls/ r.výr.: 2004?Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.04.2020 13:43
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory nelze do vašeh vozu osadit. Byla by nutná úprava dveřního obložení. Pokud chcete pouze vyměnit reproduktory volil bych spíše Hert X 130.
12|Lukáš , 15.01.2020, 00:44
Dobrý den, udávaný výkon 50 RMS a 200 MAX je obou reproduktorů nebo jen jednoho? Děkuji...
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.01.2020 07:57
RMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů.
11|Dominik , 07.12.2019, 12:20
Dobrý den, mám v autě rádio s bluetooth. Je tam napsáno 4x40W. Nevyznám se v poměrech MAX a rms výkonů a nevím jaké reproduktory mi to rádio utáhne. Mohli by jste mi prosím doporučit nějaké reproduktory? Potřeboval bych je jen vyměnit za ty co tam mám teď, aby to v autě mělo lepší zvuk. Ty co tam jsou teď jsou z roku 1997 a myslím že jsou zapojeny přímo do rádia.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.12.2019 13:29
Dobrý den Vážený zákazníku, 4x 40 watt znamená, že máme k dispozici zhruba 18 watt RMS na kanál, což není mnoho. Každopádně reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2 jsou konstrukčně řešeny jako repro, které se bude zapojovat na rádio samotné, tedy s limitovaným výkonem a lze tak určitě použít, fungovat bude a v rámci dané cenové relace bude zvuk i velmi slušný.
10|Antonin Kren , 06.11.2018, 15:14
Dobry den, hodlam vymenit stare chrcici reproduktory ve fordu focus mk.2 s originalnim radiem. Neco co dobre hraje a nestoji moc, posloucham prevazne elektronickou muziku a chtel bych aby to trochu i basovalo...jsou vhodne tyto nebo byste doporucili neco jineho? Dekuji a preji hezky den:)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.11.2018 15:56
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych volit SET přímo pro Váš vůz. Pro správný výsledek bude také třeba dveře vytlumit.
9|Vojtěch , 04.06.2018, 19:48
Dobrý den, mohu se optat zda to chápu dobře že pokud RMS je 50W tak jeden reproduktor má 25W ? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.06.2018 15:12
Dobrý den Vážený zákazníku, v tomto případě se jedná o RMS výkon jednoho reproduktoru.
8|Filip , 01.05.2018, 19:38
Dobrý den. Schanim repro do Hondy accord 6g s tim ze montazni hloubka do prednich dveří je 50mm tak premyslim nad koupíRepro Hertz DCX 170.3 a zadni repro pod oknem uz jsou udelane diry bych dal právě tyto. Nebo by jste mi mohli doporucit za nizkou cenu neco lepsiho? Chci napojovat na radio.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.05.2018 17:08
Dobrý den Vážený zákazníku, oboje repro je v dané cenové relaci dobrou volbou a lze použít, mohu doporučit.
7|Vladimír Mrkvica , 15.01.2018, 16:38
Dobrý den,chci si koupit repro do předních i zadních dveří na Toyota Avensis sedan r.v.2003 f22,vvt-i ,2.0 110kw.Prosím poradte jaké.Chci kvalitní s dobrými basy.Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.01.2018 19:40
Dobrý den Vážený zákazníku, vybral jste docela základní reproduktory, které nehrají vůbc špatně, ale jestli hledáte kvalitní repros  dobrými basy, doporučuji navýšit rozpočet. Můj Tip jsou reproduktory Gladen Alpha 165 + Gladen Alpha 165 coax. Doporučuji i potřebné redukce: https://www.ahifi.cz/plastovy-adapter-pod-reproduktor-pro-toyota-avensis-corolla-yaris.htmlhttps://www.ahifi.cz/plastovy-adapter-pod-reproduktor-pro-toyota.html.
6|Jan , 09.11.2017, 16:30
Dobrý den, chtěl bych si koupit do zadních dveří na VW Golf 5 reproduktory. Byly by tyto vhodné nebo byste mi doporučil jiné? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.11.2017 17:23
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci jsou reproduktory velmi dobrou volbou, doporučuji.
5|Filip , 17.10.2016, 21:30
Dobrý den, chtěl bych si pořídit do Opel Astra G caravan (rv 2001) nové repro jak dopředu (na dveře) tak i dozadu (na dveře). Ale jsem v tom úplný začátečník a potřeboval bych poradit za slušnou cenu nějaké repro. Předem děkuji a přeji hezký zbytek dne.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.10.2016 15:38
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné přední reproduktory jsou například MAC AUDIO APM FIRE 2.16, pro instalaci budou potřebné MDF podložky Opel. Vhodné zadní reproduktory jsou například MAC AUDIO APM FIRE 13.2, pro instalaci lze použít podložky Opel.
4|los karlos , 27.07.2016, 02:14
Dobrý den, mám vybrány reproduktory Mac Audio Performance X 2.16 do předních dveří do Alfa Romeo 156 a chtěl bych k nim nejlépe z té stejné řady i koaxialni do zadních dveří stejnou velikost, tedy hádám Mac Audio Performance X 16.2. Bohužel jsem je ve vaší nabídce nenalezl, doporučíte mi nějakou náhradu anebo na nich mám trvat a zakoupit raději někde jinde? A co varianta rameček + Mac Audio Performance X 13.2, napojení na origo radio. Nerad bych si zvuk z těch předků pohoršil. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.07.2016 09:40
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel koaxiální varianta, řady PERFORMANCE, již není v prodeji. Pokud chcete osadit kvalitní koaxiální repro, doporučuji MATCH MS 6X.
3|Radim Zátopek , 05.02.2016, 08:22
Dobrý den,mám v plánu zakoupit tyto reproduktory do Fiat Marea, protože originální v pravých dveřích začal chrčet. Vím, že musím koupit MDF podložku, ale nejsem si jist, zda potřebuju i redukci na konektor, konkrétně http://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-alfa-romeo-citroen-fiat-peugeot-smart-lancia.htmlDíky za info
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.02.2016 12:15
Dobrý den Vážený zákazníku, lze zakoupit adaptér a přímo připojit nebo originální konektor střihnout a osadit FAST-ON konektory. Záleží pouze na Vás.
2|waxtheledge , 09.12.2015, 23:34
Zdravím, jsou podle Vás tyto reproduktory výkonově a kvalitou dobré? chtěl bych je pouze jako doplnění do předních dveří
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.12.2015 09:17
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové relaci jsou reproduktory velmi dobrou volbou.
1|Roman , 22.01.2015, 08:47
Dobry den, je mozne tenhle, nebo jiny 100mm repro kupit jenom jeden kus?Jedna se mi o vymenu centralniho repro v pristrojovke.Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.01.2015 16:45
Dobrý den Vážený zákazníku, je mi líto, reproduktory do auta se prodávají převážně jako pár.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
28 zákazníků hodnotilo
25×
Pavel Zamazal
8. 7. 2021

Velmi kvalitní zboží a rychlé dodání.Doporučuji .

Ondrej Libich
21. 6. 2021

Děkuji za doporučení. Hrajou dobře. Snadná montáž. Ale to záleží na voze.

Tomáš Louthan
14. 2. 2021

Poprvé jsem kupoval do Golfa IV a nyní do Hondy Civic. Zvukově naprosto dostačující reproduktory za super cenu. DOPORUČUJI

Ověřený uživatel
15. 2. 2020

Za ty peníze hrajou velice dobře, vybíral jsem prémiovější značky, nicméně jsem zkustil toto a můžu doporučit. Za ty peníze určitě nezklamou:)

Vladislav Litovkin
15. 12. 2019

Děkuji moc!Mac Audio Mac Mobil Street 16.2 kupil jsem v tomto obchodě již podruhé, kvůli vynikající kvalitě za moc příjemné peníze. Reproduktory mají čistý zvuk ve všem frekvenčním rozsahu, mají docela hluboký a čisty bas. Mám vice než 10 repráků stejní velikostí 16cm, a teto Mac Audio Mobil Street jsou v opravdu jedni z nejlepších. Můžu také říct že mně jích doporučil konzultant z obchodu aHIFI, místo mnou vybraných z vedlejší a trochu levnější řady, za to jemu velký vděk! Jsem úplně spokojen. Dodaní bylo již na druhý den, je to rychlovka! Super obchod a díky moc za kvalitní zboží. Hezký všem svátky a pohodlného posluhu! :-)

Ověřený uživatel
10. 8. 2019

Cena/kvalita a zvuk jsou super! Děkuji.

Vojtěch Wolf
8. 12. 2018

Cena=vykon , super. Kabriu :)

Pavel Rain
12. 11. 2018

Celkem hranou dobře mám to na původním rádiu tak nevyužijí výkon reproduktorů. Ale určitě lepší než stávající kelímky od jogurtů co tam dává výrobce aut

Ověřený uživatel
29. 4. 2018

Doporucuji hraji prekvapive perfektne

Ověřený uživatel
22. 4. 2017

Zatím čistý zvuk.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.