Můj účet

Reproduktory Hertz X 170

Ø 170 mm, 50/200 W, 4 Ω, 93,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 45 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz X 170

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz X 170

Ploché 6,5" dvoupásmové koaxiální reproduktory Hertz X 170 jsou vybaveny speciálně navrženým čelním panelem výškového reproduktoru optimalizovaným pro vysoký výkon, který navíc zajišťuje lineární frekvenční odezvu. Membrána z lisovaného papíru, která odpuzuje vodu, spolu s pěnovým závěsem poskytují velmi vysokou zatížitelnost a prodlouženou odezvu nízkých kmitočtů, aby se dosáhlo bohatého zvuku, i když jsou reproduktory napájeny jen ze samotného autorádia. 25 mm středobasová cívka, poháněná feritovým magnetem s vysokou hustotou toku, nabízí dynamické ovládání výkonu pro silný a nezkreslený zvuk.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz X 170

  • Neodymový výškový reproduktor s kalotou PEI pro vynikající reprodukci vysokých frekvencí a kompaktnosti.
  • Čelní deska výškového reproduktoru optimalizovaná pro výjimečný výkon.
  • Kovově šedý povrch membrány s vysokou tuhostí, lisovaný papír s vodoodpudivou úpravou.
  • Čistá měděná 25 mm kmitací cívka středobasového reproduktoru pro dynamické ovládání výkonu.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou toku 80 mm (3,15") pro silný nezkreslený zvuk.
  • Snadno instalovatelný koš chráněný lakováním.
Katalogové číslo:X 170
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 170 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 45 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

2|Roman Vanický , 29.04.2020, 20:16
Dobrý den, mám autorádio https://www.alza.cz/sony-cdx-g1302u-d5577568.htm. Chtěl bych se zeptat jaké reproduktory by jste mi k němu doporučil. Dle cena/výkon mi přijdou tyto hertzy asi nejlepší. Chci je použít v zadních dveřích Fabia II., ale je tam možnost i komponentálních reproduktorů. Komponentální (podle mého nejvhodnější https://www.ahifi.cz/alpine-sxe-1750s.html) plánuji dát do předních dveří místo originálů a říkám si jestli, nekoupit rovnou 2x a instalovat je vpředu i vzadu. Předem děkuji za odpověď a doporučení.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.04.2020 13:50
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory Alpine bych osobně moc nedoporučoval. Raději bych se držel značky Hertz a osadil všude komponentní reproduktory. Velice dobrou volbou bude set Hertz a tlumení dveří.
1|Maro , 20.11.2018, 22:55
Dobrý den, chci se zeptat jestli jsou tyto reproduktory zvukovým projevem srovnatelné s Mac Audio APM FIRE 16.2 nebo jestli se nevyplatí připlatit a koupit HERTZ DCX 165.3. Reproduktorů od Mac Audio se trochu obávám, protože prý po nějaké době začnou chrčet, ale jelikož je máte vystavené tak musíte vědět jestli je na tom pravdy nebo ne. Rádio plánuju Pionner SPH-10BT nebo MVH-X580BT a auto mám již vytlumené. A zajímalo by mě jak je to například s reklamací reproduktorů kdyby náhodou začali chrčet a pod., jen mě to zajímá. Díky za případnou Odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.11.2018 11:57
Dobrý den Vážený ýzákazníku, již jsem na tento dotaz jednou reagoval. Hertz v tomto případě není špatnou volbou, stejně tak ale MAC AUDIO. Pokud se repro nezatěžuje přes limit, není důvod, aby začalo chrčet.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.