Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Mac Audio Power Star 16.2

Ø 165 mm, 100/400 W, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 57 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio Power Star 16.2
Tip

Reproduktory Mac Audio Power Star 16.2

Zvukově, designově a výkonově populární řada reproduktorů Mac Audio - to je série Power Star. Model s označením 16.2 jsou 2pásmové, koaxiální reproduktory, které snesou až 400 W maximální výkon v širokém frekvenčním pásmu. Disponují odolným gumovým závěsem, který je nalepen na lehké a stabilní polypropylenové membráně. Systém reproduktoru je vyroben tak, že se kmitací cívka samovolně chladí. Ze zadní části reproduktoru vás potěší gravírované logo značky. Celý systém byl optimalizovaný pomocí měření Klippel pro dokonalý zvuk v dané cenové relaci. Součástí balení je i pevná krycí mřížka s logem značky pro oba reproduktory v balení. Podrobné představení celé série Power Star můžete najít v našem blogu, kde jsme se o této modelové řadě rozepsali.

Katalogové číslo:POWER STAR 16.2
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 400 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 24.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 57 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Český návod - Mac Audio Power Star 16.2
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

3|Filip Bartek, 26.04.2020, 07:52
Dobrý den, tyto reproduktory již máma objednané ale potřebuji ještě nějaké podložky při montáži do Peugeot partner rv.2007?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 28.04.2020 07:48
Dobrý den Vážený zákazníku. Je velice pravděpodobné, že podložky nebudou potřeba. Doporučuji ověřit přímo na voze, v tomto roce je více možností.
2|Masoxiss, 15.01.2020, 19:18
A myslíte že jsou lepší než originální reproduktory ?Nebo jsou na stejné či horší úrovni ..Ještě mě zajímá Potřebuji je dat do předních a zadních dveří stačí objednat 2x tento set + koncovky + rámečky ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.01.2020 10:29
Dobrý den Vážený zákazníku, jsou rozhodně lepší volbou, než původní reproduktory. Pro instalaci postačí 2x podložky a 2x redukce. JAk jsem ale psal, pro přední dveře je vhodné použít komponentní systém, tedy MAC AUDIO POWER STAR 2.16.
1|Masoxiss, 14.01.2020, 23:41
Dobry večer, ohledně těchto reproduktorůChtěl bych je vyměnit za originální reproduktory do vw Passat 5,5 ..jen mě zajímá co k tomu potřebuji ?Stačí je připojit do aktuálního konektoru a našroubovat ? Děkuji moc.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.01.2020 08:21
Dobrý den Vážený zákazníku, pro osazení reproduktorů budou potřebné MDF podložky VW a adaptéry k repro konektoru VW. Pokud se jedná o přední rpero, doporučil bych však volit spíše komponentní systém, tedy s odděleným výškovým reproduktorem.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
24 zákazníků hodnotilo
19×
Daniel Kodera
25. 5. 2019

Super nemám co dodat

Karel Mikoláš
27. 4. 2019

Montáž do malé Mazdy 2 do všech čtyř dveří, připojení přímo na rádio Kenwood bt 304 a i bez vytlumení znatelný velký rozdíl. V dané cenové relaci myslím výborná volba.

Roman Teško
23. 4. 2019

plná spokojenost

David Kosmak
7. 4. 2019

Silné repro trochu pokulhává kvalita basu ale za tu cenu dobré

Lukáš Hornych
23. 3. 2019

Na svou cenu hrají opravdu dobře. Čistě a velmi dobře basují.

Kateřina Pikardová
15. 6. 2018

Hrajou super

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.