Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Mac Audio Power Star 2.16

Ø 165 mm, 100/400 W, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 57 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Mac Audio Power Star 2.16

Komponentní systém reproduktorů Mac Audio, které prostě musíte mít. Mají výkon, dynamický zvuk a dokáží velmi slušně zabasovat. Set obsahuje 165 mm středobasové reproduktory a 19 mm výškové reproduktory, které nabízejí excelentní rozlišení a výkon, který je ve své cenové kategorii neobvyklý. Set obsahuje plnohodnotnou frekvenční výhybku s ochranou výškáče. Celý systém byl optimalizovan pomocí měření Klippel, což zaručuje výborný poměr cena/výkon. Součástí balení jsou i designové krycí mřížky s logem výrobce. Podrobné představení celé série Power Star můžete najít v našem blogu, kde jsme se o této modelové řadě rozepsali.

Katalogové číslo:POWER STAR 2.16
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 400 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 26.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 57 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 38 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 17 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Český návod - Mac Audio Power Star 2.16
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

22|Ladislav, 20.10.2019, 20:42
Dobrý den, chci se zeptat jestli budou pasovat do Peugeot 405 (1993) , či-li budou potřeba nějaký redukce. Díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.10.2019 12:13
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory nelze osadit. Lze osadit koaxiální 130 mm repro + kabelové redukce.
21|Matus, 23.09.2019, 11:12
Dobry den, budu tieto repro v poho do octavie 1,napojene budu na radio nie na zosilovac.Alebo radsej Mac Audio APM FIRE 2.16??Dik
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.09.2019 10:43
Dobrý den Vážený zákazníku, řada Power Star 2.16 bude lepší volbou, doporučuji tedy volit právě tu.
20|Petr, 15.07.2019, 10:21
Dobrý den prosím vás jaké mám použít adaptéry k zapojení výškových reproduktoru? Na Octavii 2 RS
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.07.2019 09:49
Dobrý den Vážený zákazníku, není potřeba žádných adaptérů. Na výškových repro je již kabeláž, tu stačí případně prodloužit a zapojit do výhybky.
19|Petr, 06.07.2019, 11:09
Dobrý den jsou tyto repro vhodné jako náhrada do octavie 2 rs? Myslite že se někde posunu se zvukem? Popřípadě můžete doporučit nějake repro ?Děkuji za odpověd
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.07.2019 09:06
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano , lze osadit. Nutno použít redukční rámečky , reproduktorové adaptéry a doporučuji vytlumit dveře, jako při této instalaci.
18|Marian Satinský, 12.06.2019, 08:16
Zdravím ahifi team,Prosím o doporučení a zda je nutné mdf podložek pro Fiat Bravo II 2008 do zadních dveří? Originály hrály velmi slušně ale jeden vypověděl službu, rád bych udržel minimální standart za příznivou cenu. Volit tyto nebo bohatě nahradí řada fire od mac audio? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.06.2019 09:03
Dobrý den Vážený zákazníku, pro osazení zadních reproduktorů budou potřebné MDF podložky Fiat. Zvolené repro Mac Audio Power Star 2.16 je ideální volbou v poměru cena/zvuk, čili mohu rozhodně doporučit.
17|Daniel, 01.06.2019, 20:12
Dobrý den, jsou tyto repráky vhodný na tohle rádio?- https://www.ahifi.cz/autoradio-bez-mechaniky-sony-dsx-a416bt.html
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.06.2019 13:00
Dobrý den, ano, tyto reproduktory Mac Audio jsou vhodné na pohon z rádia SONY.
16|David, 27.05.2019, 18:55
Dobrý den, těch 100W, jedná se výkon celé sestavy tj. všech 4 reproduktorů nebo jednoho středobasu+výškového reproduktoru?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.05.2019 14:19
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o stálý výkon celého systému.
15|Karel, 26.05.2019, 22:15
Dobrý den,jsou vhodné tyto repro do passatu B5 (myslím hloubkou) a jaké MFD kroužky použít?Díky za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.05.2019 13:42
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory jsou vhodné, lze je použít. Pro osazení doporučuji podložky VW.
14|Michal Vrba, 24.05.2019, 07:22
Dobrý den. Vlastním auto Suzuki Vitara LY 2015. Chtěl bych použít do předních dveří komponentní reproduktory Mac Audio Power Star 2.16. Vitara v zadních dveřích ale nemá výškové reproduktory. Mohu do zadních dveří požít koaxiální Power Star 16.2? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.05.2019 12:52
Dobrý den Vážený zákazníku, samozřejmě ano, jedná se o vhodnou kombinaci.
13|Tomáš, 25.04.2019, 11:15
Pri zapojeni repro do frekvenční výhybky se zapojuje středobas do pozice wf?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.04.2019 14:11
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, WF - woofer, v našem případě tedy středobas.
12|Miroslav Fábry, 23.03.2019, 19:33
Dobrý den,Mám od vás autorádio Kenwood KDC-BT92SD a chtěl bych se zeptat zdali by tyto reproduktory bylo možné napojit na něj nebo bych už potřeboval zesilovač děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.03.2019 16:52
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory je možné připojit na rádio samotné, jen je třeba počítat s tím, že z nich nedostaneme maximální výkon. Parametrově to však takto osadit lze, repro má relativně vysokou citlivost a již několikrát jsme je osazovali na rádio samotné.
11|Janíček, 11.02.2019, 10:06
Dobrý den,mám v současné době ve svém Peugeot 5008 tyto repro od vás... Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.16 s vytlumením dveří dle vašeho navodu.... zdroj zvuku je Android radio s 4x50 W :https://www.alibaba.com/product-detail/8Core-Android-6-0-1024X600-car_60687609495.html?spm=a2700.8443308.0.0.y9ppBROtázka: Pujde na toto radio tyto repro : Reproduktory Mac Audio Power Star 2.16Nebude problém s výkonem tohoto radia....v rámci \\\"normální úrovně\\\" hlasitosti poslechu ? Tzn utáhne to , toto radio ?? Dále...... Pomůžu si vyměnou tohoto repro zvukově .... hlavně v oblasti basů (chtěl bych jich ještě o trochu více , než mám ted. ) ..a čistoty výšek ?Díky za info a doporučeníJaníček
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.02.2019 09:48
Dobrý den, Power Star hrají slyšitelně lépe v celém pásmu, oproti APM Fire 2.16.
10|Janíček, 11.02.2019, 09:09
Dobrý den,mám v současné době ve svém Peugeot 5008 tyto repro od vás...Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.16 s vytlumením dveří dle vašeho navodu....zdroj zvuku je Android radio s 4x50 W :https://www.alibaba.com/product-detail/8Core-Android-6-0-1024X600-car_60687609495.html?spm=a2700.8443308.0.0.y9ppBROtázka:Pujde na toto radio tyto repro ?Reproduktory Mac Audio Power Star 2.16Nebude problém s výkonem tohoto radia....v rámci \"normální úrovně\" hlasitosti poslechu ?Pomůžu si vyměnou tohoto repro hlavně v oblasti basů ? ....chtěl bych jich ještě o trochu více , než mám ted.Díky za info a doporučeníJaníček
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.02.2019 09:47
Dobrý den, reproduktory Power Star mají velmi slušnou citlivost a použití na samotné rádio je OK. Jak se bude chovat "čínské" rádio ale úplně neodhadu, my s těmito rádií moc dobré zkušenosti nemáme, ale chápeme, že zákazníci chtějí originální design.
9|Petr, 08.02.2019, 07:27
Dobry den, mám dotaz. Vlastním rádio PIONEER MVH-180UBG ... Bohužel nikde nemůžu najít jeho impedanci...Tyhle 4ohmova jsou vhodné? Mám passata b5 sedan...byl by potřeba určitě i zesilovač k temhle repro...jaké byste doporučili? Uvítal bych jeden za rádio...ne ke každému repro...předem diky za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.02.2019 08:54
Dobrý den Vážený zákazníku, autorádio zvládne zátěž do 3 Ohm. Nižší impedanci bych již nedoporučoval. Pokud je v plánu osadit zesilovač za autorádio, jsou možnosti velmi omezené, použít lze například MOSCONI PICO 2.0.
8|Libor Podešva, 21.12.2018, 09:26
Vlastní Hyundai Tucson 2017 a chci vyměnit repro, neboť zvuk je hodně špatný.. oblíbil jsem si značky Magnat a Hertz ale nebráním se i jiným osvědčeným značkám.. Můžete mi doporučit řešení?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.12.2018 15:35
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych například akční set GLADEN SET 1. Totožná instalace například ZDE.
7|Martin Boháček, 24.10.2018, 20:16
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká je lepší volba, když mám passata b5 a chci si koupit nové repro, jestli tyto, nebo sada č.1 passat b5 (mac audi apm fire 2.16? Mám rádio 50W x4. Děkuji za odpoveď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.10.2018 12:12
Dobrý den Vážený zákazníku, Power star je vyšší řadou, ale zase je náročnější na výkon. APM FIRE je repro, které je konstrukčně řešeno pro zapojení, na samotné autorádio a je tedy v tomto případě vhodnější.
6|Tomáš Fišer, 23.10.2018, 15:02
Dobrý den,budou prosím ještě dostupné reproduktory Mac Audio Power Star 2.16 za tuto skvělou cenu nebo to byl pouze výprodej a mám již smůlu?Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.10.2018 17:37
Dobrý den, skladem budou začátkem měsíce listopadu a v akci by ještě měly být.
5|Jan, 02.10.2018, 16:24
Dobry den, chtel bych ty reproduktory do skody fabie rs 2005. je velky rozdil oproti :Mac Audio APM FIRE 2.16chtel bych zachovat original radio. nebo si rad necham doporucit, mel bych i zajem o zadni reproduktory dekuji preji hezky den
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.10.2018 16:34
Dobrý den Vážený zákazníku, POWER STAR je vyšší řadou a také zvukově je to znát, osobně bych doporučil volit vyšší řadu, tedy řadu POWER STAR. Pro zadní pozice lze použít stejnou řadu, v rozměru 100mm, tedy POWER STAR 10.2. Více informací pak ZDE.
4|Martin, 02.09.2018, 10:24
dobry den jdou pouzít tyto reproduktory do vozu hyundai ix35 2012 radio 4x55w. děkuji za odpověd
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.09.2018 17:05
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít, pro instalaci bude třeba použít MDF podložky Hyundai. Osobně bych doporučil vytlumení dveří, které upraví akustiku dveří a podstatně zlepší zvuk reproduktorů.
3|Lukáš, 17.07.2018, 07:18
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli mohu použít tyto reproduktory do vozu Audi A4 B5.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.07.2018 15:41
Dobrý den, do předních dveří Audi A4 96 - 01 nelze instalovat 165 mm středobasy, nevejdou se tam, je tam 130 mm a to ještě s nijak velkým magnetem. Tyto reproduktory ale můžete použít do zadních dveří, tam už je 165 mm středobas.
2|Vít, 05.07.2018, 09:07
Dobrý den lze tyto reproduktoru použít do VW T5, případně jaké podložky jsou potřeba ?
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 09.07.2018 09:50
Dobrý den, reproduktory můžete použít s těmito podložkami.
1|Michal, 18.04.2018, 09:27
Dobry den, rad bych se zeptal zda jsou tyto reproduktory dobrou volbou v teto cenove kategorii, pokud pozaduji co nejhlubsi basy a ciste vysky bez sykavek. Budou bez tlumeni dveri, coz samozrejme bude mit vliv na silu basu, ale nejde jinak. Radio bude originalni. Pripadne jeste jake podlozky potrebuji? Vuz je Kia Ceed 2016. Moc dekuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.04.2018 14:32
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je požadavek na silné a hluboké basy, doporučuji v první řadě vytlumení dveří, bez toho nemá moc význam se do výměny pouštět. Každopádně zvolené reproduktory jsou v dané cenové relaci dobrou volbou, ty mohu doporučit. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
27 zákazníků hodnotilo
23×
Vavec
29. 9. 2019

Za malo penez hooodne muziky. Peugeot 307, vytlumeno doporucenym materialem a vysledek perfektni. Dekuji ahifi za profi pristup

Ověřený uživatel
9. 8. 2019

Vzhledem k ceně si myslím, že se jedná opravdu a velmi dobré reproduktory. Byly osazeny do \"jedničkové fábky\", jako náhrada za sériové repro a ta změna je o X levelů výš, tedy doporučuji.

Pavel Demský
9. 6. 2019

vše potřebné za dobrou cenu 2x repro 2x výhybka a 2x výškáč prostě super

Ověřený uživatel
24. 5. 2019

Osazeno ve voze Golf IV a hrají parádně oproti originálním reprákům :)

Ověřený uživatel
22. 5. 2019

Trochu zklamání čekal jsem víc. Ale o dost lepší než origo

Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.05.2019 15:15
Dobrý den, v dané ceně se jedná o velmi zvukově nadstandartní repro, nemohu popravdě s tímto hodnocením úplně souhlasit.
Janíček
27. 3. 2019

Dal jsem tyto Repro místo starých APM Fire 2.16..vysledek je opravdu poznat....díky plnohodnotné výhybce jsou nyní oddělené basy od výšek....tzn. výšky hrají jen z výškáčů a ne i z středobasů umistených dole, ak jak je u APM Fire 2.16.... Basy jsou u Power Star 2.16 taky zase o kus lepší \"tučnější\".....

Pavel Dolejší
12. 11. 2018

Jsem s těmito repro nadmíru spokojen, osazeny do dřevěných podložek , 4ks do vozu Golf 6, pro mně je to ideální volba.

Ondřej Liška
12. 5. 2018

výborný poměr cena/kvalita

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.