Můj účet

Subwoofer pro BMW Morel IP-BMWSUB82

subwoofer pro BMW, Ø 200 mm, 180/500 W, 84 dB, 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer pro BMW Morel IP-BMWSUB82
NovinkaTip

Subwoofer pro BMW Morel IP-BMWSUB82

Morel představuje jedinečný OEM systém pro automobily BMW s jediným cílem a to nabídnout špičkovou kvalitu zvuku bez kompromisů v duchu plug & play. K dispozici dvě sady reproduktorových systémů, které jednoduše nemají v kvalitě zvuku na dnešním trhu žádný ekvivalent. Jako součást referenční řady posouvají subwoofery pod sedačkami Morel IP-BMWSUB82 basovou složku ve vozech BMW na zcela novou úroveň. Ultra tenký 8palcový (200 mm) subwoofer poskytuje přesné, silné basy díky inovativní topologii motoru EVC™ Morel s výkonným neodymovým magnetem a velkou 2palcovou kmitací cívkou. Díky designu DirectFit umožňuje šasi specifické pro BMW a konektory plug-and-play rychlou a snadnou instalaci do všech modelů BMW se subwoofery pod sedadlem. Subwoofer IP-BMWSUB82 byl navržen s impedancí 2 ohmy, díky čemuž je vysoce účinný při použití i s ​​OEM zesilovačem. Přesto vám jeho robustní konstrukce umožňuje dosáhnout nejlepších výsledků s vyšším zesílením výkonu díky odpovídajícímu aftermarket zesilovači.

Technické parametry subwooferu Morel IP-BMWSUB82

Subwoofery Morel s technologií EVC™ využívají kmitací cívky, které jsou až třikrát větší než ty, které se používají u konvenčních reproduktorů, což umožňuje lepší odvod tepla, manipulaci s výkonem a linearitu. Konstrukce EVC™ posouvá systém magnetického motoru do kmitací cívky, čímž eliminuje bludný magnetický tok efektivním nasměrováním veškeré magnetické energie do kmitací cívky. Architektura EVC je o více než 90 % účinnější než běžný design, magneticky stíněná a vysoce kompaktní. I magnety subwooferu disponují moderními technologiemi. Neodym, nejvýkonnější dostupný magnet, umožňuje společnosti Morel vytvářet fyzicky kompaktní reproduktory i subwoofery, které se vejdou do velmi omezených prostorů bez omezení kvality zvuku. Šasi Uniflow™ využívá otevřený design, který je aerodynamicky účinný a umožňuje vzduchu a zvukovým vlnám proudit rovnoměrně a hladce. Jeho geometrický tvar také eliminuje interferenci s pohyblivými součástmi wooferu, což umožňuje použití nízkoprofilového spidera pro větší podporu a stabilitu.

Hlavní vlastnosti subwooferu Morel IP-BMWSUB82

 • Špičkový subwoofer pro vozy BMW.
 • Snadná instalace do všech modelů BMW díky DirectFit designu. 
 • Stejný rozměr, tvar i konektory jako u továrních subwooferů.  
 • Optimalizovaný zvukový výkon pro vozy BMW vycházející z uznávané řady Performance.
 • Vysoký výkon, minimální zkreslení a špičkový zvuk typický pro Morel. 
 • 2,1” (54 mm) kmitací cívka a výkonný hybridní motor EVC™.
 • Plug & play kabeláž pro rychlou a snadnou instalaci.
 • Navrženo pro odpovídající zesilovač a DSP procesor, možné však použití i na tovární zesilovač. 
 • Montážní materiál v balení pro všechny modely BMW.
 • Cena za 1 kus.
Katalogové číslo:IP-BMWSUB82
ZnačkaMorel
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 180 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 500 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
84 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 1000 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 43,5 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Kompozitní papír
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 1,12 Kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.