Můj účet

Centrální reproduktor pro BMW Morel IR-BMW4INT-CTR

centrální koaxiální reproduktor pro BMW, Ø 100 mm, 80/250 W, 90 dB, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Centrální reproduktor pro BMW Morel IR-BMW4INT-CTR
NovinkaTip

Reproduktory pro BMW Morel IR-BMW4INT-CTR

Morel představuje jedinečný OEM systém pro automobily BMW s jediným cílem a to nabídnout špičkovou kvalitu zvuku bez kompromisů v duchu plug & play. K dispozici dvě sady reproduktorových systémů, které jednoduše nemají v kvalitě zvuku na dnešním trhu žádný ekvivalent. Jako součást referenční řady posouvá 2pásmový koaxiální systém Morel IR-BMW4INT akustický výkon ve vozech BMW na zcela novou úroveň. Milovníky hudby pohltí úroveň tonální čistoty a detailů, na které jsou u reproduktorů Morel již zvyklí. Díky DirectFit, jedinečnému 4palcovému designu šasi s dodávanými montážními držáky, snadným zacvaknutím 1,1” (28 mm) výškových reproduktorů a továrním kabelovým připojením, umožňuje IR-BMW4INT instalovat do všech modelů značky BMW bez jakýchkoliv úprav.

Technické parametry reproduktorů Morel IR-BMW4INT-CTR

Koaxiální systém IR-BMW42 je založen na celosvětově vysoce uznávané řadě Hybrid od společnosti Morel. 4palcový (100 mm) středobasový reproduktor využívá 2,1” (54 mm) kmitací cívku, která je až 3x větších rozměrů než u běžných reproduktorů. Konstrukce EVC™ posouvá systém magnetického pohonu uvnitř kmitací cívky a eliminuje magnetický tok účinným směrováním veškeré magnetické energie do kmitací cívky. Výsledkem je ultra efektivní a výkonný systém s účinným odvodem tepla a sníženým zkreslením. Výškový reproduktor s vysokým rozlišením využívá 28 mm hedvábnou kalotou Acuflex™ společnosti Morel a motor s duálním neodymovým magnetem, který je až čtyřikrát výkonnější než běžné konstrukce stejné velikosti. S hybridním systémem se více zesíleného výkonu převádí na zvukovou energii pro bezchybný výkon a to i v malém měniči. Tyto technologie podtrhuje ultralehká DPC (Damped Polymer Cone) membrána, která vyniká výjimečnou kvalitou zvuku bez zabarvení a příkladným samotlumením. To vše umožní plug-and-play reproduktorový systém, který prostě nemá obdoby. Vzhledem k vysoké kvalitě tohoto systému je vyžadována instalace odpovídajícího zesilovače a DSP procesoru.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Morel IR-BMW4INT-CTR

 • Špičkový centrální koaxiální reproduktor pro vozy BMW.
 • Snadná instalace do všech modelů BMW díky DirectFit designu. 
 • Stejný rozměr, tvar i konektory jako u továrních reproduktorů.  
 • Optimalizovaný zvukový výkon pro vozy BMW vycházející z uznávané řady Hybrid.
 • Vysoký výkon, minimální zkreslení a špičkový zvuk typický pro Morel. 
 • Výškový reproduktor s vysokým rozlišením a 28 mm hedvábnou kalotou Acuflex™.
 • 2,1” (54 mm) kmitací cívka a výkonný hybridní motor EVC™.
 • Ultralehká papírová kompozitní membrána středobasů pro věrný zvuk.
 • Plug & play kabeláž pro rychlou a snadnou instalaci.
 • Navrženo pro odpovídající zesilovač a DSP procesor. 
 • Montážní materiál v balení pro všechny modely BMW.
Katalogové číslo:IR-BMW4INT-CTR
ZnačkaMorel
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Centrální koaxiální
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 250 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
80 - 25 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. DPC (Dumped Polymer Cone)
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Acuflex™ (kombinace hedvábí a papíru)
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Kus
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Hmotnost:6.000 kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.