Můj účet

Reproduktory Powerbass 2XL-683

koaxiální reproduktory, 6 x 8", 75 W RMS, 91 dB (1W/1m), 3 Ω, montážní hloubka 65 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Powerbass 2XL-683
Tip

Reproduktory Powerbass 2XL-683

Inženýři v Powerbass zvýšili laťku skvělého zvuku představením nové řady koaxiálních reproduktorů 2XL. Kompletně přepracovaná řada 2XL pro rok 2022 poskytuje křišťálově čistou kvalitu zvuku s hlubokými teplými tóny na basech. Pokud potřebujete vysoce kvalitní reproduktory a zároveň máte vozidlo se speciálními požadavky na montáž, tato řada je pro vás ideální. Řada 2XL používá systém 3-0, impedance 3 ohmy pro efektivnější využití výkonu vašeho zesilovače. S butylkaučukovým závěsem získáte vysokou účinnost a nižší basovou odezvu s nižším zkreslením. Nová hedvábná membrána výškového reproduktoru a membrána z netkaného papíru a vlny vám společně poskytují hluboký, teplý a přesný zvuk, který můžete poslouchat celé hodiny bez únavy. Přepracované výškové reproduktory používají velmi kvalitní Emperors hedvábí, které bylo vylepšeno o Ferrofluid®. Ferrofluid je kapalina naplněná magnetickými částicemi, která byla vyvinuta v NASA - vytváří menší tření, což má za následek hlasitější vysoké frekvence bez zkreslení.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Powerbass 2XL-683

  • 6 x 8" koaxiální reproduktory.
  • Hybridní 4vrstvá membrána basového reproduktoru se směsí papíru a vlny.
  • Butylkaučukový závěs.
  • Struktura motoru EFF (účinné pole toku).
  • Pevný koš s rovným černým povrchem.
  • 25 mm hedvábné výškové reproduktory.
  • Impedance 3 ohmy.

O značce Powerbass

Společnost Powerbass byla založena v roce 2001 s jediným cílem, a to přinést na trh skvělé audio produkty nabízející dokonalý zvuk a vysokou spolehlivost za dostupnou cenu. Powerbass má sídlo v kalifornském Ontariu, kde vlastní i výrobní závody se špičkovým týmem inženýrů a vývojovým managementem. Původně se v Powerbassu zaměřili na výrobu vysoce kvalitních OEM reproduktorů, které ve své době představovaly nenapodobitelnou kvalitu v dané cenové kategorii. V průběhu let rozšířili nabídku o mnoho produktů, jako jsou subwoofery nebo zesilovače a samozřejmě několik modelových řad reproduktorů, z nichž zejména zákládní řada "S" se stala téměř legendární. A to vždy se stejným cílem jako ve svých počátcích - nabízet cenově dostupné produkty, které překonávají konkurenci. O dvě desítky let později ctí v Powerbassu stejné hodnoty a nabízí svým zákazníkům ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů pro maximální zlepšení zážitku z poslechu hudby.
Katalogové číslo2XL-683
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 75 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
53 - 20 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6 x 8"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 65 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír/vlna
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Powerbass 2XL-1TReproduktory Powerbass 2XL-1TRychlý náhledvýškové reproduktory, Ø kaloty 25 mm, 50 W RMS, 91 dB (1W/1m), 4 Ω1.790 KčSklademPowerbass 2XL-3M Doprava zdarmaReproduktory Powerbass 2XL-3MRychlý náhledstředové reproduktory, Ø 75 mm, 50 W RMS, 89 dB (1 W/1 m), 4 Ω2.690 KčSklademPowerbass 2XL-403Reproduktory Powerbass 2XL-403Rychlý náhled10 cm, 50/100 W, 88 dB, 3 Ω, montážní hloubka 55 mm1.990 KčDočasně nedostupnéPowerbass 2XL-463Reproduktory Powerbass 2XL-463-38 %TipAkceRychlý náhledkoaxiální reproduktory, 4 x 6", 50 W RMS, 88 dB, 3 Ω, montážní hloubka 58 mm1.299 Kč2.090 KčSklademPowerbass 2XL-523 Doprava zdarmaReproduktory Powerbass 2XL-523TipRychlý náhledkoaxiální reproduktory, Ø 130 mm, 60 W RMS, 89 dB (1W/1m), 3 Ω, montážní hloubka 55 mm2.290 KčSklademPowerbass 2XL-63.3C Doprava zdarmaReproduktory Powerbass 2XL-63.3CRychlý náhledkomponentní reproduktory, Ø 165 mm, 120 W RMS, 92 dB, 3 Ω, montážní hloubka 62 mm7.790 KčDočasně nedostupnéPowerbass 2XL-63C Doprava zdarmaReproduktory Powerbass 2XL-63CRychlý náhled (1 hodnocení)komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 120 W RMS, 92 dB, 3 Ω, montážní hloubka 62 mm4.990 KčDočasně nedostupnéPowerbass 2XL-653Reproduktory Powerbass 2XL-653-43 %TipRychlý náhled (1 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 75 W RMS, 90 dB (1W/1m), 3 Ω, montážní hloubka 62,5 mm1.699 Kč2.990 KčSklademPowerbass 2XL-653T Doprava zdarmaReproduktory Powerbass 2XL-653TRychlý náhledkoaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 60 W RMS, 3 Ω, 89 dB (1W/1m), montážní hloubka 53 mm2.790 KčDočasně nedostupnéPowerbass 2XL-693 Doprava zdarmaReproduktory Powerbass 2XL-693TipRychlý náhledkoaxiální reproduktory, 6 x 9", 100 W RMS, 92 dB, 3 Ω, montážní hloubka 85 mm3.990 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.