Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2

50 W RMS, 91 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, montážní hloubka repro. 55 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2
Zapojeno v demopanelu
Tip
Reproduktory Mac Mobil Street 16.2 byly navrženy pro snadnou výměnu za originální reproduktory. Tento 2-pásmový koaxiální systém přináší vysoký dynamický výkon díky použití kvalitních součástek a materiálů. Speciálně lisovaná, lakovaná a papírová membrána s lehkým pěnovým závěsem pro vysokou účinnost.

Čistý a přirozený zvuk zaručí 
optimalizovaný výkon a magnetické pole reproduktoru díky systému Klippel. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky.  Výškový reproduktor titanového vzhedu má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio. A je skvělým zástupcem kvalitního zboží za rozumnou cenu.
Katalogové číslo:STREET 16.2
ZnačkaMac Audio
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
38 - 21.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 55 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 16.2
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

6|Filip, 17.10.2016, 21:30
Dobrý den, chtěl bych si pořídit do Opel Astra G caravan (rv 2001) nové repro jak dopředu (na dveře) tak i dozadu (na dveře). Ale jsem v tom úplný začátečník a potřeboval bych poradit za slušnou cenu nějaké repro. Předem děkuji a přeji hezký zbytek dne.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.10.2016 15:38
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné přední reproduktory jsou například MAC AUDIO APM FIRE 2.16, pro instalaci budou potřebné MDF podložky Opel. Vhodné zadní reproduktory jsou například MAC AUDIO APM FIRE 13.2, pro instalaci lze použít podložky Opel.
5|los karlos, 27.07.2016, 02:14
Dobrý den, mám vybrány reproduktory Mac Audio Performance X 2.16 do předních dveří do Alfa Romeo 156 a chtěl bych k nim nejlépe z té stejné řady i koaxialni do zadních dveří stejnou velikost, tedy hádám Mac Audio Performance X 16.2. Bohužel jsem je ve vaší nabídce nenalezl, doporučíte mi nějakou náhradu anebo na nich mám trvat a zakoupit raději někde jinde? A co varianta rameček + Mac Audio Performance X 13.2, napojení na origo radio. Nerad bych si zvuk z těch předků pohoršil. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.07.2016 09:40
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel koaxiální varianta, řady PERFORMANCE, již není v prodeji. Pokud chcete osadit kvalitní koaxiální repro, doporučuji MATCH MS 6X.
4|Radim Zátopek, 05.02.2016, 08:22
Dobrý den,mám v plánu zakoupit tyto reproduktory do Fiat Marea, protože originální v pravých dveřích začal chrčet. Vím, že musím koupit MDF podložku, ale nejsem si jist, zda potřebuju i redukci na konektor, konkrétně http://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-alfa-romeo-citroen-fiat-peugeot-smart-lancia.htmlDíky za info
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.02.2016 12:15
Dobrý den Vážený zákazníku, lze zakoupit adaptér a přímo připojit nebo originální konektor střihnout a osadit FAST-ON konektory. Záleží pouze na Vás.
3|waxtheledge, 09.12.2015, 23:34
Zdravím, jsou podle Vás tyto reproduktory výkonově a kvalitou dobré? chtěl bych je pouze jako doplnění do předních dveří
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.12.2015 09:17
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové relaci jsou reproduktory velmi dobrou volbou.
2|Roman, 22.01.2015, 08:47
Dobry den, je mozne tenhle, nebo jiny 100mm repro kupit jenom jeden kus?Jedna se mi o vymenu centralniho repro v pristrojovke.Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.01.2015 16:45
Dobrý den Vážený zákazníku, je mi líto, reproduktory do auta se prodávají převážně jako pár.
1|Pavel, 29.05.2014, 18:24
Dobrý den, nedávno jsem si v Ahifi koupil tyto reproduktory, ale nepočítal jsem s tím, že u nich není mřížka. Mohl byste mi prosím doporučit mřížku, která je s těmito reproduktory kompatibilní? Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.05.2014 20:29
Dobrý den Vážený zákazníku, pasuje mřížka z Gladen, model GI 165.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
4 zákazníci hodnotili
Ověřený uživatel
22. 4. 2017

Zatím čistý zvuk.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás