Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Pozor! 22. 9. 2017 se chystáme na kompletní inventuru. Z toho důvodu bude prodejna zavřena a nebudeme vyřizovat ani objednávky na e-shopu. Děkujeme za pochopení! Tým Ahifi

Reproduktory Pioneer TS-G173CI

45 W RMS, 91 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω, montážní hloubka středobasu 46 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Lepší produkt je na dosah
Reproduktory Pioneer TS-G173CI
-20 %
Poslední kusy
Katalogové číslo:TS-G173Ci
ZnačkaPioneer
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 45 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 280 Watt
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 28000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 46 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. IMPP Composite Cone
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

15|Lukáš, 12.08.2017, 14:54
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by bylo možné tyhle reproduktory dát do předních dveřích na Opel Tigra A místo origo Repro??
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 14.08.2017 17:29
Dobrý den, s použtím těchto podložek ano. 
14|Dominik, 22.05.2017, 13:47
Dobrý den, v porovnání s Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.16 mají tyto Pioneer mít lepší a hlasitější výstup. Vyšší citlivost a menší rms napájení. Mám radio s dps prosesorem kenwood ddx7015bt a v kufru 4x12\" sw. Proč všude chválíte ty mac AMP FIRE 2.16 ? Mám to do O1 a budu tlumit dveře. Proto chci něco co bude hrát opravdu dobře. Na demo panelu mužou hrát lepe ale neco jineho je snad v autě ne?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.05.2017 17:19
Dobrý den Vážený zákazníku, odpověď by byla prakticky stejná, jako u Vašeho předešlého a totožného dotazu, u reproduktorů JBL. S tím rozdílem, že Pioneer TS-G173CI je, po zvukové stránce, celkově slabší.
13|Patrik, 30.03.2017, 16:50
Dobrý den, před nedávnem jsem si nainstaloval tyto reproduktory do AUDI A3 SPORTBACK. Hrají potichu (málem je neslyším) Radio mam 4x50w.. Je potřeba zesilovač nebo může být chyba někde jinde ? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.04.2017 09:02
Dobrý den Vážený zákazníku, již jsem odpovídal mailem, je poměrně zvláštní, že by reproduktory s takto vysokou citlivostí hrály až tak moc potichu. Spíše bych se ujistil, zda není použit například tovární sound systém, který využívá jiné impedance.
12|Stanislav, 18.03.2017, 14:51
Dobrý den, který repráčky byste mi doporučil do Golf 4? Je potřeba adapter dokoupit zvlášť?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.03.2017 19:47
Dobrý den Vážený zákazníku, z těch základních bych doporučil Mac Audio APM Fire 2.16. K montáži použijte plastové redukční kroužky pro VW Golf IV.
11|Ondřej, 17.01.2017, 18:27
Dobrý den chci se zeptat zda se dají koupit reproduktorům dokoupit adaptéry na montáž do audi A6 r.v 98 pripadne za kolik. Ještě me zajimá jestli budu potřebovat nějakou redukci při výměně origo rádia v tom samém voze je tam obyčejne rádio origo rádio kazeta.Děkuji za odpověď Bystriansky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.01.2017 17:07
Dobrý den Vážený zákazníku, pro výměnu autorádia bude potřebný redukční rámeček Audi a anténní napaječ ISO-DIN. Adaptéry, pro připojení reproduktorů, se mi bohužel dohledat nepodařilo a adaptéry, pro uchycení, nejsou v tomto případě třeba, repro by mělo býti instalováno přímo na dveřní výplň.
10|Šimeček, 09.09.2016, 20:22
Dobrý den.Mám auto Ford S max 2007 chtěl bych vyměnit přední reproduktory.Co prosím doporučíte mam origo radioDíky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.09.2016 16:09
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou jsou například reproduktory GLADEN M 165 V2. Pro inspiraci zde odkaz na realizovanou montáž.
9|Peter Drahos, 14.07.2016, 00:05
Dobrý deň, vy hovoríte, že MAC Audio Apm fire je lepšie do oktavie 1, ale podľa tých parametrov su pionier lepšie. Vyššia citlivosť, a nižšia rezonancna frekvencia.Prečo si myslite, že MAC audio lepšie hra, alebo je lepšie ako pioneer?Ďakujem vopred za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.07.2016 11:58
Dobrý den Vážený zákazníku, nelze se řídit pouze tím, co si výrobce napíše do popisu. Reproduktory máme vyzkoušeny na DEMOPANELU.
8|Roman Švec, 27.06.2016, 19:29
dekuju ,,, a jeste jedna otazka...tydle jsou dobry vyber kdyz chci vymenit za puvodni v seatu toledo nebo ty co tu uz pisete? uprimne ? MAC AUDIO APM FIRE 2.16
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 28.06.2016 09:12
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych v této cenové relaci volil rozhodně MAC AUDIO APM FIRE 2.16.
7|Roman svec, 26.06.2016, 16:18
Dobrý den. Mám prosbu namontuju tyto reproduktory do seat Toledo II rok výroby 2001? Bez problémů? Kvůli hloubce atd?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.06.2016 17:30
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit. Pro instalaci použijte MDF podložky.
6|Tomas Marek, 07.01.2016, 09:17
Dobry den,mam Forda Galaxy r.v. 2001 (Wgr) chtel bych vymenit origo repro za lepsi. Velikost repra mam 165mm a hloubka 45mm,ale nevim,jaka je maximalni hloubka ve dverich,aby magnet neprekazel oknu.co by jste me doporucili?Predem dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.01.2016 13:11
Dobrý den Vážený zákazníku, ve Vašem voze je opravdu problém s montážní hloubkou. Nutno volit reproduktory s nízkou montážní hloubkou, například právě PIONEER TS-G173CI.
5|Petr, 24.10.2015, 18:50
Dobrý den. Bylo by toto repro vhodné do předních dveří octavia 1? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.10.2015 18:36
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít. Osobně bych doporučil spíše reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16.
4|Brano, 23.10.2015, 07:11
Chcel by som sa opýtať, ako hraju tieto repro? Polepším si oproti seriovým repro (Skoda Fabia I combi)?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.10.2015 08:58
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji spíše MAC AUDIO APM FIRE 2.16.
3|Zdeno, 07.10.2015, 07:00
Chcel by som sa ešte opýtať, či sú vhodné priamo na radio, alebo treba cez zosilovač?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.10.2015 09:12
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory jsou vhodné pro připojení na samotné autorádio.
2|zdeno, 06.10.2015, 16:43
Dobrý deň. chcel by som sa opýtať, ako je pri týchto repro riešená výhybka. Ďakujem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.10.2015 17:19
Dobrý den Vážený zákazníku, vyhýbka je řešena formou kondenzátoru na výškovém reproduktoru.
1|Marek, 01.06.2015, 09:55
Dobrý den, chtěl bych pořídit repro za náhradu za origo ve fabii 1 rs. Zajímalo by mě jestli jsi polepšim oproti origu a zda budou potřeba podložky. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2015 16:59
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji připlatit nějákou korunu a zvolit reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16. Co vše je třeba, k montáži do Octavie první generace, najdete v naší poradně.

Hodnocení

Celkové hodnocení
88 %
10 zákazníků hodnotilo
Ověřený uživatel
13. 8. 2017

Super zvuk

Ověřený uživatel
13. 3. 2017

Vytekl výškový reprák, jinak super :)

Josef Braunstein
31. 1. 2017

Dobře hrají a mají malou hloubku.Ozvučení skvělé.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.