Můj účet

Reproduktory Sinustec ST-165

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 150 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83 V/1 m), montážní hloubka 62 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Sinustec ST-165
Lepší produkt je na dosah
Hertz DSK 165.3 za 2 290 Kč

Reproduktory Sinustec ST-165

16,5cm komponentní reproduktory Sinustec. Známé reproduktory s modrou membránou, které se vyznačují svojí vysokou trvanlivostí. Vysoký výkon 300 W při maximálním zatížení. Modrá matná polypropylenová membrána a krycí mřížky v balení.

Hlavní vlastnosti

  • Masivní ochrana magnetu.
  • Vysoký výkon 150 W RMS.
  • Polypropylenová membrána.
  • Krycí mřížky součástí balení.
  • Jednoduchá výhybka na výškový reproduktor.
  • 8 šroubků a plechové matky v balení.

O značce

Sinustec je přímá odnož německé značky Sinus Live, která je zaměřená na cenově dostupné reproduktory, kabelové sady a další užitečné příslušenství pro montáž ozvučení do aut. Značka Sinustec využívá dlouholetých zkušeností od Sinus Live a nabízí cenově dostupné produkty, které se staly velmi oblíbenými. I přes nízké ceny si tato značka drží vysoký standard zpracování a bezporuchovosti.
Katalogové číslo13911
ZnačkaSinustec
OdkazyOficiální webová prezentace (německy)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 150 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 23 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 62 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

17|David Ječmínek , 27.11.2021, 19:49
Zdravím Vás, lze tyhle reproduktory zapojit do kombinace s 2dinem Kenwood DDX318BT bez použití externího zesilovače ? Zda funkčně nebude problém a budou hrát na daném RMS výkonu ?, popř.jaké by bylo kvalitní řešení reproduktorů pro Octavia 1 (98\") na dané radio.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 29.11.2021 14:54
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory nejsou určené na zapojení na rádio. Mnohem lepší volbou jsou reproduktory Hertz K 165.
16|Jan , 05.12.2020, 23:21
Zdravím, mám autorádio Pioneer MVH-280FD, který má výkon 4 x 100W MOSFET, tak už bych asi na tyto repro nepotřeboval zesilovač nebo ano ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 07.12.2020 11:10
Dobrý den Vážený zákazníku. Pokud budete chtít využít maximální výkon reproduktorů, je nutné použít externí zesilovač.
15|Dominik , 25.10.2019, 15:38
Dobrý den, mám VW Passata b5, rok výroby 99 a chtěl bych se zeptat, jestli by šli do něj namontovat tyto reproduktory do předních dveří ? A jestli bych k tomu něco ještě nepotřeboval, aby seděli přesně a bez problémů.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.10.2019 09:21
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze osadit. Pro instalaci budete potřebovat redukční podložky a doporučuji kabelové redukce.
14|Akex , 26.08.2019, 07:23
Dobra den .mam sadu této repro +sinustec130,autorádio pioneer teh 09bt,potrebuj k tomu zesilovač ?doporucite aktivní sowbufer?mam peugeot 206.2001
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.08.2019 13:33
Dobrý den Vážený zákazníku, repro SINUSTEC by bylo vhodné zapojit na externí zesilovač, bez něj nebude hrát ideálně. Vhodným je například MAC AUDIO EDITION. Vhodnou volbou aktivního subwooferu je třeba JBL BASSPRO SL.
13|Jan , 17.01.2019, 20:09
Dobrý den ,chci se zeptat jestli je dostanu do předních dveří b5 passatu
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.01.2019 13:53
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit, potřebné budou MDF podložky VW.
12|Daniel , 15.01.2019, 22:10
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zdali se zesilovač zapojuje pouze na woofer nebo na výhybku. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.01.2019 09:48
Dobrý den Vážený zákazníku, vyhýbka je v tomto případě jak pro výškové repro, tak pro středobasové. Čili jeden vstup do vyhýbky a dva výstupy.
11|Michal Č. , 04.08.2018, 01:40
Reproduktory na této cenové kategorii hrají poměrně obstojně akorát je potřeba dodat že do jedničkové octavie by bylo dobrý k reproduktorům ještě dokoupit distanční rámečky protože průměr magnetu je širší a tím pádem vadí držáku stahovačky já to vyřešil úpravou koše magnetu ( na úkor záruky) a výškový reproduktordo původního držáku se taky nevejde opět jsem musel lehce upravit průměr reproduktoru aby se vešel -( jenom obalu!! měniče se nic nedotklo ) reproduktory hrají daleko líp než originál
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.08.2018 13:35
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o poměrně běžnou úpravu, kdy je třeba ,,ohnout,, případně odstřihnout rožek držáku stahovacího mechanizmu, podložky doporučujeme přikoupit vždy MDF, více najdete v sekci BLOG.
10|Petr , 01.06.2018, 07:40
Dobrý den,pokud pro tyto reproduktory nepoužiji zesilovač a napojím je přímo na rádio, mohu je nenávratně poškodit nebo se jedná o to, že z nich nedostanu jmenovitý výkon, ale hrát budou....?Děkuji za Vaši odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.06.2018 08:48
Dobrý den, poškodit by jste je neměl, ale přes rádio z nich nedostanete maximální výkon. To ale nevadí, není vždy nutné reproduktory přece hrát na plný výkon. :o)
9|Štěpán Nikolić , 02.12.2017, 18:18
Dobrý den, jaké podložky by jste mi doporučily k těmto reproduktorům do Passat B5 Variant r.v. 98?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.12.2017 16:50
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné jsou MDF podložky VW.
8|rejža , 07.03.2017, 07:08
dobrý den, v Golf IV mám osazené 4x MAC AUDIO APM FIRE 2.16 a radio Sony MEX-N5100BT, nedávno jsem si koupil zesilovač Sinustec ST-A 4150, který jsem ještě nazpojil, bude lepší ty Macy vyměnit za Sinustec ST-165 ?děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.03.2017 15:27
Dobrý den Vážený zákazníku, při zapojení na zesilovač je SINUSTEC ST-165 opravdu lepší volbou, ano.
7|Jakub , 01.06.2016, 08:05
Dobry den chtel bych se zeptat jestli by tyto reproduktory sly pouzit do octavie 1 a jak hraji dekuji za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.06.2016 09:45
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory jsou slušné po zvukové stránce, bohužel mají dosti nízkou reálnou citlivost. Jsou tak vhodné spíše pro zapojení na zesilovač. Pokud bude zapojeno na samotné autorádio, doporučuji použít reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16.
6|Dominik , 09.03.2016, 18:55
Dobrý den, chtěl bych poradit, mám škodu octaviu 2, 2010, a hledám reproduktory do zadních dveří. Jestli bys ste mi poradil jaky vhodný typ vybrat. Předem děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.03.2016 11:24
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16, které jsou vhodnější pro zapojení na samotné autorádio.
5|pavel , 18.01.2016, 20:21
Dobry den, chci se zeptat chtel bych do predni repraky do skody superb 1 rok vyroby 2003 chtel bych doporucit nejakou levnou variantu dekuji....
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.01.2016 22:14
Dobrý večer Vážený zákazníku, pokud hledáte tzv. entry level tak tohle je správná volba.
4|Jiří , 16.12.2015, 10:57
Tak včera konečně přišly (česká pošta si dává před Vánoci načas). Po rozehrání (cca 10 hodin) hrají vcelku slušně, hrají dost od hloubek (60Hz zahrají obstojně), výšky nejsou příliš vtíravé, ale středové pásmo 1,5-5kHz je takové zastřen. Po vyhození kondenzátoru a nahrazení plnohodnotnou výhybkou (po zkouškách dělící kmitočet 3800Hz) je to o level jinde. Nicméně pokud je chce někdo používat na rádio, tak jako pan Šudák NEDOPORUČUJI! 20W zesilovač není schopen středobas pořádně rozehrát, optimální je od 50W nahoru, mám je na Carpower wanted 4/320 při vybuzení zesilovače 80% (odpovídá cca 75W) je bass krásně kontrolovaný a zvukový přednes na cenu za kterou jsou dobrý. Takže ano reproduktory doporučuji, ale jedině na zesilovač.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.12.2015 12:13
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi. Souhlasím s hodnocením. Za tuto cenu opravdu slušné repro, ale spíše na externí zesilovač.
3|Trix , 15.12.2015, 12:52
Dobry den,chtel bych tento set pouzit u me Skody Octavia I 2002. Jen by me zajimalo zda musim tedy pouzit MDF redukce... z prispekvu vysse mi neni jasna Vase odpoved...cituji \"pokud máte středobas zalytý v kroužku, je nutné MDF podložky použít. Pokud jde středobas vyšroubovat, není nutné MDF redukce používat. Obvykle u faceliftu jdou středobasy normálně vyšroubovat.\"Nevim co si pod tim predstavit. Ale repro se mi libi a rad bych jej do auta namontoval ale bez sundani \"tapecu\". A druha otazka...vyskove reproduktory se vlezou do origi plastoveho ramecku?Dekuji za odpoved.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.12.2015 13:02
Dobrý den Vážený zákazníku, tapec musí dolů v každém případě. Některé modely mají možnost demontovat originální reproduktor z plastového adaptéru, který je ve voze instalován. V tomto případě není třeba dokupovat podložky. Pokud je však originální reproduktor součástí originálního plastového adaptéru - jeden kus, je nutné použít podložky. Výškové reproduktory se vejdou na originální pozice.
2|Jan , 22.09.2015, 06:55
Dobrý den.Chci se zeptat, zda je nutné připojovat ty plastové krabičky,které jsou součástí balení.Zdá se mi,že bez nich to hraje líp.Po případě k čemu slouží.Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.09.2015 11:32
Dobrý den Vážený zákazníku, plastové krabičky jsou frekvenční vyhýbky a bez nich budou mít výškové reproduktory opravdu mizivou životnost - nutno osadit.
1|David Šrámek , 13.04.2015, 17:16
Dobry den. Pritelkyne ma fabii I bez subwooferu a bez repra v zadnich dverich. Pouze 2x vyska a 2x repro. Má 1000kc. Prosim doporucite mi repro do 1200kc i s postou aby ji hrali co nejlepe na autoradiu ? Popripade bych je do patku chtel, tak ze bych hned objednal. Predem dekuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.04.2015 17:31
Dobrý den Vážený zákazníku, Fábie první generace má bohužel omezenou montážní hloubku a ne každý reproduktor lze osadit. V této cenové kategorii bych osadil komponentní repro KENWOOD KFC-E170P.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
23 zákazníků hodnotilo
18×
Milhaus
23. 10. 2022

Použil jsem několik páru do různých aut a zahráli opravdu dobře při výkonu 75w rms víc bych jim nedával několik jsme jich zničili ale to se přehnal výkon a neměli ochranu v plnohodnotné výhybce

Roman Kaštovský
13. 10. 2019

Dobrý zvuk, snadné připojení.Naprostá spokojenost.

Milan
29. 6. 2019

Koupil jsem 2 sady do meho auta a stredobasi napojene na zasilovac pioneer gm-d8604 hrajou dobre vysky ktere maj kalotu 17mm jsem nepouzil a misto nich dal Sinustec ST-20S ty maj kalotu 22mm a jejich kondenzátory o kapacite 4.7u 100v jesm vymenil za 6.8u 100v tim sem si naladil vysky memu uchu takto to hraje uplne nejlepe jak dokaze za minimalni cenu sestavi zame je mohu doporucit.

Libor Veselka
18. 5. 2019

Hraje to moc dobře. Jsem spokojen. Vím že mám kde koupit i příště. Pěkné jednání a dodání druhý den, což bylo luxusní pro mě. Tak kdyby to bylo všude, je to paráda.

Ověřený uživatel
26. 10. 2018

hrají dle očekávání, slušně basuji

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.