Můj účet

Reproduktory Sinustec ST-100

komponentní reproduktory, Ø 100 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 86 dB (2,83 V/1 m), montážní hloubka 53 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Sinustec ST-100

10cm komponentní reproduktory Sinustec. Známé reproduktory s modrou membránou, které se vyznačují svojí vysokou trvanlivostí. Vysoký výkon 200 W při maximálním zatížení. Modrá matná polypropylenová membrána a krycí mřížky jsou součástí balení.

Hlavní vlastnosti

  • Masivní ochrana magnetu.
  • Vysoký výkon 100 W RMS.
  • Polypropylenová membrána.
  • Jednoduchá frekvenční výhybka na výškový reproduktor.
  • Krycí mřížky součástí balení.
  • 8 šroubků a plechové matky v balení.

O značce

Sinustec je přímá odnož německé značky Sinus Live, která je zaměřená na cenově dostupné reproduktory, kabelové sady a další užitečné příslušenství pro montáž ozvučení do aut. Značka Sinustec využívá dlouholetých zkušeností od Sinus Live a nabízí cenově dostupné produkty, které se staly velmi oblíbenými. I přes nízké ceny si tato značka drží vysoký standard zpracování a bezporuchovosti.
Katalogové číslo13909
ZnačkaSinustec
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
86 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 23 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 53 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

11|Matěj Volák , 15.10.2022, 15:17
Dobrej, vejdou se do Fabie 1 kolem zadního plata ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 18.10.2022 14:19
Dobrý den Vážený zákazníku. 100 mm reproduktory lze do krátké Fabie osadit. Tyto jsou ale určeny na externí zesilovač. Pokud budete zapojovat repro na rádio, doporučil bych raději volit Hertz DCX 100.3.
10|Matěj , 15.06.2022, 14:00
Dobrý den,rád bych se Vás zeptal, zda by tyto reproduktory šly do předních dveří Dacia Logan rv. 2006 1,4MPI (sedan).Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.06.2022 13:25
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nikoliv, vhodný rozměr pro Váš vůz je 130mm. Použít tak lze například reproduktory Hertz K 130. Pro jejich osazení budou potřebné podložky Dacia.
9|Martin , 08.08.2018, 14:05
Dobrý den. Dají se tyhle tepláky osadit do škoda octavia 1? Předem děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.08.2018 17:07
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nedají, jedná se o jiný rozměr. Info, ohledně Octavie 1 a výměny reproduktorů, najdete v sekci BLOG.
8|Karel , 17.07.2018, 20:36
Dobrý den,půjdou tyto reprodutory do Renault Thalia 2. generace ? Popř. jaké doporučíte do tohoto vozu ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.07.2018 12:23
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, pro Vás vůz je vhodný rozměr 130mm a vhodnou volbou jsou tak například reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.13.
7|Tomáš Orlík , 01.05.2018, 21:20
Dobrý den půjdou tyto repro do BMW E36 sedan do zadního plata ? Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.05.2018 17:12
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že nikoliv. Pro E36 lze použít plastové adaptéry BMW a následně osadit libovolné repro, v rozměru 6x9palce. ST-100 tedy nejsou vhodnou volbou.
6|Spinka , 08.09.2017, 08:33
Dobrý den, prosím o radu jestli těmito reproduktory by šlo osadit celé auto Citroen Xsara. Myslím všechny čtyři dveře plus dva reproduktory v přístrojové desce. Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.09.2017 16:32
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nikoliv, reproduktory ve voze mají jiný rozměr.
5|Michal , 21.07.2016, 19:18
Dobrý den,chci se zeptat zda půjdou tyto reproduktory do Alfy Romeo 155 před faceliftem do přístrojové desky. Originál je i s výškáčema. Je toto nejlepší volba v cenové hladině do 1500kč? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.07.2016 11:43
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji si připlatit a zvolit SINUS LIVE.
4|michal , 18.06.2016, 11:36
Dobrý den chtěl bych se zeptat mám Citroen berlingo a schani repraky šli by do přístrojové desky předem dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.06.2016 15:50
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné reproduktory, v tomto rozměru, jsou MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 10.2.
3|Tomáš , 28.09.2015, 19:41
Dobrý den,je možné tyto repro osadit do Mercedes Benz Sprinter, starší verze? V aute nejsou repro ve dverích ale přímo na palubní desce. Rozměrově sedí. Jen není níkdo prostor pro výškové repro. Můžete mi poradit, případně doporučit jiné? dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.09.2015 08:44
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji osadit spíše koaxiální variantu, tedy například SINUSTEC ST-100C.
2|Martin Kozák , 13.07.2015, 13:08
Dobrý den, půjdou mi tyhle reproduktory do přístrojové desky VW Vento? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.07.2015 17:15
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, tento rozměr reproduktorů se u vozu VW VENTO používal, možno osadit.
1|David , 09.03.2015, 16:17
Dobry den pujdou reproduktory do vw passat b5 ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.03.2015 17:17
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, zde jsou 165 mm středobasy.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
6 zákazníků hodnotilo
Petr Kuneš
22. 12. 2022

Používám je jako středo-výškový stupeň (200Hz+) vedle subwooferu (uspořádání 2.1), a tomu účelu plně vyhovují, zvuk je velice příjemný, zřetelný.Poněkud méně mi vyhovuje fakt, že se přidělávají čtveřicí šroubů společně s krycí mřížkou (nemožnost natočení mřížky nezávisle na uchycení reproduktoru), která má navíc na můj vkus poněkud kolotočářský design ;-)

Michal Kralik
27. 10. 2018

Jsem spokojený s přístupem e-shopu.Až na malou chybičku se vše vyřešilo :)

Šárka Brázdová
20. 4. 2018

Fungují velmi dobře na tuto cenovou třídu

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.