Můj účet

Reproduktory Sinustec ST-165C

koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 150 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83 V/1 m), montážní hloubka 62 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Sinustec ST-165C
Lepší produkt je na dosah
Hertz X 165 za 1 190 Kč

Reproduktory Sinustec ST-165C

Oblíbené a cenově dostupné 16,5cm koaxiální reproduktory s příkladným zpracováním a dlouholetou spolehlivostí. Vysoký výkon 300 W při maximálním zatížení. Modrá matná polypropylenová membrána a krycí mřížky v balení.

Hlavní vlastnosti

  • Masivní ochrana magnetu.
  • Vysoký výkon 150 W RMS.
  • Polypropylenová membrána.
  • Krycí mřížky součástí balení.
  • 8 šroubků a plechové matky v balení.

O značce

Sinustec je přímá odnož německé značky Sinus Live, která je zaměřená na cenově dostupné reproduktory, kabelové sady a další užitečné příslušenství pro montáž ozvučení do aut. Značka Sinustec využívá dlouholetých zkušeností od Sinus Live a nabízí cenově dostupné produkty, které se staly velmi oblíbenými. I přes nízké ceny si tato značka drží vysoký standard zpracování a bezporuchovosti.
Katalogové číslo13924
ZnačkaSinustec
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 150 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 23 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 62 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

17|petr kylian , 18.12.2020, 18:19
Dobrý den ,rád bych se zeptal , zda jsou tyto repro ideální pro zesilovač Macrom M1A2120 ? Budu je dávat na tablo dozadu Peugeot 206 .
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 22.12.2020 11:53
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory můžete na zesilovač použít.
16|Jan , 16.10.2020, 18:14
Dobrý den, dají se tyhle reproduktory použít do Peugeotu 306 3dv? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.10.2020 16:04
Dobrý den Vážený zákazníku. Pokud nebudete reproduktory osazovat na zesilovač, doporučuji raději volit jiný typ reproduktorů. Ideální volbou Hertz DCX 165.3
15|Filip Taller , 02.02.2018, 08:40
Dobry den. Daji se tyto repro pouzit pro peugeot 206?.Jestli tedy mate zkusenost, zda se vlezou na hloubku. Pripadne, zda pasuje konektor.Dekuji za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.02.2018 15:32
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory je možné osadit, pokud však bude zapojeno na samotné autorádio, doporučil bych spíše reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16, které budou rozhodně vhodnější. Pro připojení lze použít adaptéry repro konektoru Peugeot 206.
14|Jan , 18.10.2017, 10:39
Chtěl bych se zeptat jaky je pruměř magnetu děkují
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 20.10.2017 17:33
Dobrý den, průměr magnetu je 9 cm.
13|Vojta , 12.06.2017, 12:24
Dobrý den, chtěl bych pomoct s výběrem reproduktoru, jak výkonově tak rozměrově. Mám v autě tohle rádiohttps://www.alza.cz/hobby/sony-dsx-a202ui-d4205523.htm?catid=18850225a ve dveřích sem měřil průměr montážních děr 15,5cm a vzdálenost děr 11x11cm. Díky.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 19.06.2017 10:53
Dobrý den, prosím o informaci do jakého auta by reproduktory byly instalovány.
12|Jirka , 02.04.2017, 08:52
Dobrý den jak jsou na tom reproduktory s vykonem zajima me kdyz je vymenim za repro pioneer 35w rms jestli bude znat rozdil hodne nebo my muzete nabidnou lepsi reproduktory v sekci koaxial 165mm? Diky za odpoved.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.04.2017 09:58
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory SINUSTEC bych volil spíše při zapojení na zeslovač. V podobné cenové relaci jsou dobrou volbou reproduktory MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 16.2.
11|Jan , 24.05.2016, 09:23
Dobrý den, rád bych osadil tyto repro místo továrních do Škoda SuperB 1. Stačí mi přikoupit podložky 30 mm? Je potřeba nějaká kabelová redukce pro připojení na originál vodiče ve dveřích?díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.05.2016 15:22
Dobrý den Vážený zákazníku, veškeré informace naleznete v sekci PORADNA.
10|Meny , 28.03.2016, 14:22
Dobry den chci si objednat tyto reproduktory do vozu vw passat b5.5 misto prednich repro a priobjednam si i podlozky 18mm vcetne redukce na original konektor. Bude pak vse v poradku a cely set jen vymenim za original ? Nebudou repro utopene a prekazet stahovani oknu ? Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.03.2016 15:22
Dobrý den Vážený zákazníku, pro osazení použijte MDF podložky VW. Pak lze bez problému osadit.
9|Miky , 22.03.2016, 12:29
Dobrý den, je vhodný tento typ SINUSTEC ST-165C do vozu Ford Focus II (r.v.2007) do předních i zadních dveří?..Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.03.2016 17:16
Dobrý den Vážený zákazníku, do předních dveří bych doporučoval osadit komponentní reproduktory. Vhodnou volbou jsou například MAC AUDIO APM FIRE 2.16. Do zadních dveří pak lze osadit už koaxiální variantu a to ve stejné řadě, tedy MAC AUDIO APM FIRE 16.2. V této kombinaci lze zvolit akční set APM FIRE 2.
8|Viki , 15.01.2016, 12:24
Dobrý deň, prosím vás budú mi tieto reproduktory pasovať do Renault Clio, rok výroby 2007 a rádio 4 x 50 W .Mooc by som ich chcela :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.01.2016 15:00
Dobrý den Vážená zákaznice, ve Vašem voze by mělo být osazeno repro 130mm.
7|Ladislav , 30.09.2015, 18:37
Caw bracho nacpu to do skody fabia 1generace?? sedan?? k radiu pioneer 4x50w?? utahne to nebo budu portebovat zesilovac?? dik za odpoved :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.10.2015 12:02
Dobrý den Vážený zákazníku :-) , bohužel Škoda Fabia první generace má problém s montážní hloubkou reproduktorů. ST-165C se na hloubku nevlezou. Doporučuji nahlédnout do sekce PORADNA, kde je na toto téma zpracován přehledný článek, včetně doporučení a odkazů.
6|Vítek , 10.09.2015, 20:18
Dobrý večer,jen dotaz pujdou tyto repro do předních dveří GOLF 4 bez podložek ? nebo bude třeba zakoupit podložky ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.09.2015 09:11
Dobrý den Vážený zákazníku, bez podložek nelze osadit žádné reproduktory. Pro vůz Golf IV použijte MDF podložky VW.
5|Martin , 18.05.2015, 12:58
Jak tyhle reproduktory hrají ? děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.05.2015 17:18
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové kategorii hrají tyto reproduktory velmi slušně.
4|Martin , 16.05.2015, 19:52
dobrý den , tyhle reproduktory jsem si objednal,ale vy je nemáte na skladě,bude sleva platit pořád i když vám přijde nová zásilka ? děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.05.2015 12:31
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory Sinustec ST-165C jsou skladem, možno objednat.
3|jiři , 07.05.2015, 21:37
výškové repro nejsou originál. byli zakoupeny u vás ale už je v nabídce nemáte a nemužu nikde dohledat co jsou zač. pokud je zboží skladem. kde si jej mužeme vyzvednout??
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.05.2015 17:44
Dobrý den Vážený zákazníku, zboží si můžete vyzvednout nejlépe u nás na kamenné prodejně v Brně: http://www.ahifi.cz/prodejna/
2|Jiří , 06.05.2015, 19:47
Dobrý den,seděla by montážní hloubka na O1 r.v. 2000, a další dotazkych mel zda je možná je kombinovat i s výškami co už v autě mám místo origo výšek. + subwoofer též mám. Asi bude lepsi vytlumeni a napij na zesik,Děkuji,
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.05.2015 08:18
Dobrý den Vážený zákazníku, montážní hloubka není problém. Kombinovat s originálními výškovými reproduktory nedoporučuji. Zapojení repro na zesilovač je dobrá volba, v každém případě doporučuji vytlumit dveře.
1|Petr , 04.05.2015, 11:43
Dobry den mam dotaz, kdybych chtel pouzit tyto repro do dveri (2 pary) a na radio 4x55w stacilo by to to nebo by bylo lepsi prez zesilovat popripade jaky.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.05.2015 15:19
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory je možné zapojit na samotné autorádio. Zesilovač bude samozřejmě lepší volbou. Vhodným zesilovačem by mohl být například MAC AUDIO MPE 4.0 XL.

Hodnocení

Celkové hodnocení
93 %
12 zákazníků hodnotilo
René Biely
19. 12. 2020

Za málo peněz hodně muziky

Pavel Kukla
28. 5. 2017

Škoda octavia I do předních dveří s podložkama. Hrajou perfektně.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.