Můj účet

Subwoofer v boxu Rockford Fosgate PUNCH P3-1X12

subwoofer v boxu, Ø 12", 600 W RMS, 1 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer v boxu Rockford Fosgate PUNCH P3-1X12

Ten nejlepší způsob, jak do vašeho auta dostat kvalitní basy, je pořídit si Punch subwoofer v boxu. Box zde není zmíněn jen z legrace, Punch subwoofer lze totiž pořídit také samostatně. Nicméně Punch Box je vyroben z 5/8" dřevotřísky a výsledný zvuk je do posledního detailu doladěn pomocí počítačového softwaru. Boxy řady P3 disponují podobnými tónovými výsledky jako řada P1 a P2, ale dokáží lépe zpracovat výkon.

Klíčové vlastnosti subwooferu v boxu Rockford Fosgate PUNCH P3-1X12

  • Box vyroben z 5/8" dřevotřísky.
  • Vlastní vysokorychlostní port s nízkým šumem.
  • Vysokoproudé konektory.
Katalogové čísloP3-1X12
ZnačkaRockford Fosgate
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 600 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1200 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
1 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. 5/8" MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 384 x 486 x 400 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu25,80 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano

Komentáře k produktu

2|binladen0 , 05.03.2023, 13:06
Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat, který zesilovač by byl ideální pro tento subwoofer?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.03.2023 17:15
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tento subwoofer je možné použít např. Zapco ST-1650XM II  . 
1|Paja14 , 14.09.2019, 14:01
Zdravím do ahifi, jek by se dal popsat a charakterizovat rozdíl mezi tímto boxem Rockford Fosgate PUNCH P3-1X12 a Gladen SQX 12 VB, cena výkon takřka stejný alespoň dle parametrů. Žánr je trance, techno, hip hop, rock, pop, 70, 80, 90-tky, prostě vše, znamená to jen to, který se více hodí pro různorodý žánr. Mám rád prokreslený a přesný přednes. Momentálně mám ve vozidle AUDIO SYSTEM MX 165 PLUS V2 vpředu i v zadu. Budu pak měnit za Hertz CPK 165 také dopředu i dozadu.Předem díky za zlaté rady.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.09.2019 10:23
Dobrý den Vážený zákazníku, popravdě velmi složitá otázka a odpověď bude spíše subjektivní. Oba subwoofery jsou velmi dobrou volbou a lze je doporučit. Osobně bych volil GLADEN SQX 12 VB. Rockford má zase vhodnější impedanci - 1 Ohm nám dává možnost použít jednokanálový zesilovač, kde bude podstatně lepší výběr a také přiznivější cena.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.