Můj účet

Aktivní subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P300-12

12" aktivní subwoofer v boxu, 300 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Aktivní subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P300-12

Jestliže potřebujete dodat vašemu audio systému trošku basové šťávy, nebo jste už unaveni problémy s odděleným subwooferem a zesilovačem, tak je model P300-12 od Rockford Fosgate přesně to, co hledáte. Jedná se o 12" subwoofer v uzavřeném boxu, který je poháněn výkonným 300wattovým zesilovačem. Tento kousek by se dal nazvat „All-inclusive“, stačí totiž připojit jen napěťový zdroj, uzemnění a můžete to rozjet. Navíc disponuje velmi odolným zevnějškem, který ustojí poškrábání nebo nárazy, chcete-li mít subwoofer například v kufru.

Klíčové vlastnosti aktivního subwooferu Rockford Fosgate PUNCH P300-12

 • Design uzavřené smyčky zajišťuje optimální výkonnost mezi všemi komponenty – wooferem, zesilovačem a boxem.
 • Vestavěný fázový posun 0° / 180°.
 • Samostatné nízkoúrovňové a reproduktorové vstupy.
 • Vestavěná nastavitelná ekvalizace zdůraznění hloubek.
 • Nastavitelná výhybka spodní propusti 12 dB / oktávu.
 • Odpojitelný napájecí / zemnící konektor.
 • Inteligentní automatické spínání / vypínání.
 • Tepelná a napěťová ochrana.
 • Vysoce účinný design s malým proudovým tokem.
 • Součástí balení je dálkové ovládání úrovně basů.
 • Samostatný vysokoúrovňový výstup pro woofer.
 • Box je vyroben z 5/8" dřevotřísky.
 • Velké AWG vstupní svorky.
 • Vinylový povrch.
Katalogové čísloP300-12
ZnačkaRockford Fosgate
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkon subwooferuRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 300 W
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 600 W
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 300 mm (12")
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
35 - 150 Hz
High level vstupVysokoúrovňový vstup na aktivním subwooferu umožňuje zapojení přímo na reproduktory v autě bez dokupování externího high/low převodníku. Využití v případě montáže aktivního subwooferu na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce vám usnadní montáž a vyřeší problém s hledáním remote signálu, což bývá někdy problém u originálních autorádií. Aktivní subwoofer s funkcí Auto sense dokáže rozpoznat, že je aparatura v autě aktivní a sám se zapne. Užitečná a praktická funkce. Ano
Možnost otočení fázeFázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí.

To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když dva zesilovače jsou externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.
Ano
Kabeláž součástí baleníNěkteré aktivní subwoofery mají kompletní kabeláž součástí balení. V případě, že je v balení opravdu kompletní kabeláž na zapojení, označujeme parametr jako „ano“. Pokud kabeláž součástí není, je třeba ji zakoupit. Ne
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Ochranná mřížkaOchranná mřížky nebo tyčky, jako ochrana proti mechanickému poškození subwooferu. Ano
Rozměry aktivního subwooferu50 x 38 x 28/18 cm
Hmotnost13,42 kg

Komentáře k produktu

2|Matěj , 13.07.2020, 13:02
Dobrý den, všiml jsem si, že na napájení je konektor, je subwoofer dodáván včetně protikusu? To samé mě zajímá i u vstupu audio.Popřípadě máte tyto konektory na prodej? U audio vstupu by mě také zajímalo zdali máte / je dodávána redukce na cinch konektory. Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.07.2020 16:51
Dobrý den Vážený zákazníku, oba konektory jsou součástí balení, bohužel samostatně je k dispozici nemáme. Pro připojení přes RCA lze pořídit jednoduchý adaptér Rockford.
1|Miroslav , 19.04.2020, 21:04
Dobrý večer, chci se zeptat, jakou kabelovou sadu, by jste mi doporučili k tomuto produktu? Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.04.2020 09:35
Dobrý den Vážený zákazníku, pro připojení lze použít kabelovou sadu RENEGADE.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
6 zákazníků hodnotilo
Aleš Chaloupka
21. 4. 2023

Instalace a vše okolo je lehká a vše důležité je obsaženo v krabici..Zvuk je velice slušný a již se nebudete moct koukat do zpětného zrcátka ..dálkový ovladač je přínosný bonus, protože mi to přes rádio nejde ovládat, když není zapojený ovladač.ale nevadí je zapojený a vlastně je to tak i lepší.Závěrem doporučuji všemi deseti!poměr, cena, výkon .. za mě špička.

Aleš
23. 3. 2023

Nečekal jsem nic a byl jsem příjemně překvapen!opravdu to něco udělá v autě.. poslech jakékoli hudby v autě se stává boží :)jediné co mě trápí je, že nejde ovládat \"hlasitost\" na autorádiu bez připojení dálkového ovladače.. ale to je jen malá bolístka a možná je to jen mim autorádiem.. Jinak tohle je opravdu nic a hudbu to udělá moc pěknou !Závěrem jedním slovem.. DOPORUČUJI !!

Josef Hrnčíř
28. 5. 2022

Úžasné posílení basů, super je dálkové ovládání zesílení basů.

Radek Růžička
17. 9. 2019

Pěkná a kvalitní stavba ozvučnice. Čekal jsem dobrý zvuk jak je od RF, ale tak brutální basy jsem nečekal! Za mě jednoznačně ***** a mohu vřele doporučit !

Tomáš Hrubý
15. 3. 2019

Výborný výrobek, skvělé posílení basů, snadná montáž. Doporučuji.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.