Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Můžu zapojit subwoofer pouze na samotné autorádio?

Dnešní moderní autorádia disponují interním zesilovačem o výkonu 4 x 50 W Max. (18 - 25 W RMS podle výrobce) a tento integrovaný zesilovač není můstkovatelný. Výjimku tvoří autorádia Pioneer, která disponují funkcí "Direct Sub Drive". Tato funkce umožňuje zapojení 2 Ohmového subwooferu na výstup pro zadní reproduktory, kdy na můstek získáte 70 W RMS, což postačuje na vybuzení slabšího subwooferu o výkonu do 100 W RMS.

Dnes se hodně zákazníků domnívá, že výstup na subwoofer je to samé jako výstup na externí zesilovač. Výstup na externí zesilovač je pouze signálové propojení, přes RCA signálové kabely, kde není klasické napájení a není tedy možné na tyto RCA konektory subwoofer napřímo zapojit.

Pokud chcete subwoofer na autorádio zapojit tak jak by se to mělo, je nezbytné pořídit externí zesilovač, který vám subwoofer vybudí dle Vašeho očekávání a docílíte tím výsledku v podobě nárůstu chybějících spodních frekvencí. V našem e-shopu lze zakoupit velmi výhodně akční sety subwoofer v boxu + zesilovač.