Můj účet

Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Bitosoft 5 XL

materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Bitosoft 5

Comfortmat Bitosoft je materiál pohlcující hluk vyrobený na bázi polyuretanové pěny. Jeho výroba je v souladu s technologií DeepIn, která umožňuje impregnaci bitumenových vrstev pro ochranu pěny před UV paprsky a vlhkostí a vylepšuje zvukově absorpční vlastnosti materiálu. Bitosoft disponuje kromě vynikajících schopností pohlcovat hluk i mírným paměťovým efektem a oproti klasické paměťové pěně i zvýšenou odolností proti opotřebení. Materiál obsahuje vysoce účinnou samolepící vrstvu uzpůsobenou pro provoz v obtížných podmínkách automobilu, která vydrží i extrémní změny teplot a vysokou vlhkost. Tak jako všechny materiály Comfortmat si ponechává stejné vlastnosti v zimě i v létě. Součástí fólie je mřížka o rozměru 5 x 5 cm pro snadné ořezání materiálu, která slouží i jako ochrana proti padělání. Comfortmat Bitosoft je k dostání ve dvou rozměrech: 500 x 350 a 1000 x 700 mm a tloušťce 5 a 10 mm. 

Hlavní vlastnosti materiálu Comfortmat Bitosoft 5

 • Materiál pohlcující hluk s paměťovým efektem a zvýšenou odolností proti opotřebení.
 • Ideální pro zamezení vrzání plastů interiéru a vyplnění mezer mezi plasty a karoserií.
 • Extrémně účinná samolepící vrstva, která zamezuje samovolnému odlepení.
 • Ponechává si stejné vlastnosti v zimě i v létě.
 • Technologie Deepln pro ochranu pěny před UV paprsky a vlhkostí.

Technické parametry materiálu Comfortmat Bitosoft 5

 • Tloušťka: 5 mm
 • Rozměr: 1000 x 700 mm
 • Hmotnost: 225 g
 • Měrná hmotnost: 0,3 kg / m² 
 • Přilnavost: 6 až 8 N / cm
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat Bitosoft 5 aplikovat

Comfortmat Bitosoft 5 je zvuk pohlcující materiál vhodný zejména pro zamezení vrzání veškerých plastů interiéru. Aplikovat jej můžete na plastové obložení dveří, na plasty palubní desky nebo středového tunelu. Své využití okrajově najde i jako druhá vrstva na antivibrační materiály pro odhlučnění střechy nebo víka kufru. Pokud si nejste jisti, jaké materiály a v jakém množství použít na odhlučnění vozidel, využijte náš konfigurátor odhlučnění. Nejčastější použití tlumícího materiálu Comfortmat Bitosoft 5:
 • Plastové obložení dveří
 • Plastové obložení blatníků
 • Palubní deska
 • Víko kufru
 • Mezery mezi částmi interiéru
 • Střecha

O tlumících materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již od roku 2010 a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a zvukově izolačních materiálů. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. V posledních letech Comfortmat udává směr v oblasti odhlučnění vozidel a pravidelně přináší na trh materiály s rekordní účinností a excelentními vlastnostmi, kterých doposud nebylo možné dosáhnout. To vše je možné pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. ​​​
Katalogové čísloCOM BITO 5 XL
ZnačkaComfortmat
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ materiáluZvuk pohlcující materiál
Tloušťka5 mm
Rozměr1000 x 700 mm
Hmotnost 1 kusu225 g
Plošná hmotnost0,3 Kg / m²
Přilnavost6 až 8 N / cm
VoděodolnostNe
BarvaČerná
Cena za1 kus

Komentáře k produktu

2|Petr , 16.03.2024, 10:22
Dobrý den. Dal by se tento materiál použít jako vrstva na desku stolu ve studiu proti zvukovému odrazu? Případně - musí se materiál lepit nebo je dostatečně těžký, aby držel položený na stole?Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.03.2024 10:51
Dobrý den Vážený zákazníku. Na tuto otázku nedokážu odpovědět. Věnujeme se pouze odhlučnění vozidel. Materiál je lehký viz jeho popis 0,3 Kg / m².
1|Stan , 10.05.2023, 19:35
Dobrý den, sháním materiál o tloušťce 5-6mm, kterým bych nahradil původní molitan, který tvořil těsnění na klapkách a mezi jednotlivými součástmi tělesa topení a klimy u staršího vozu. Proudit tím bude vzduch o teplotě cca 0-50st. Původní molitany se po 30ti letech rozpadl na prach. Potřebuji materiál s mírným paměťovým efektem, s rovným povrchem, samolepicí vrstvou, relativně měkký a na klapkách musí být tročku odolnější vůči otěru. Bude tohle fungovat? Případně doporučte něco jiného. Díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.05.2023 10:03
Dobrý den Vážený zákazníku. Toto použití nemáme vyzkoušené. Nedokážu potvrdit, zda bude materiál fungovat dlouhodobě tak, jak potřebujete. Je to nutno vyzkoušet. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
16 zákazníků hodnotilo
11×
Ověřený uživatel
31. 5. 2021

Pěkně vypadá,dobře drží,je dost měkký.

Radek Blažek
7. 5. 2021

Zatím nebyl čas to tam dát.

29. 4. 2020

Lepil jsem na kapotu jelikož origo dečka se začala rozpadat, proti holé kapotě je tam vcelku rozdíl a zatím vypadá že tam drží pěkně a hlavně to vypadá dobře i na pohled

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.