Můj účet

Antivibrační materiál Comfortmat Panther

antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 2,5 mm, MLF 0,38, hmotnost 3,02 kg/m²
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Antivibrační materiál Comfortmat Panther
-25 %
TipAkce

Antivibrační materiál Comfortmat Panther

Comfortmat Panther je antivibrační materiál z řady Premium, který kombinuje velmi nízkou hmotnost, vysokou účinnost a snadnou aplikaci. Panther převzal všechny nejdůležitější vlastnosti od špičkového antivibračního materiálu Comfortmat Cobra a jeho složení je jen jen nepatrně odlišné. Panther stejně jako Cobra využívá odlehčený tmel Poison nejnovější generace ze směsi speciálních polymerů, který poskytuje materiálu vynikající akustický ztrátový činitel, extrémní přilnavost ke kovu, vysokou stabilitu, široký teplotní rozsah při provozu a především velmi nízkou hmotnost. Panther také obsahuje stejně jako Cobra hliníkovou fólii Scale One z inovované slitiny, jenž poskytuje materiálu nenapodobitelnou pevnost a výrazně zvyšuje jeho účinnost. A právě ve fólii najdete tu nejdůžitější změnu. Cobra využívá fólii o tloušťce 120 µm se zvýšenou pevností a odolností, zatímco Panther je opatřen fólií o tloušťce 100 µm, která je součástí antivibračního materiálu Comfortmat Vespa. A právě díky této o poznání flexibilnější hliníkové fólii se s Pantherem velmi dobře pracuje i na značně reliéfních plochách. Aby bylo dosaženo téměř totožné účinnosti jako u Cobry, zvýšila se tloušťka materiálu na 2,5 mm, což umožnilo získat velmi vysoký akustický ztrátový činitel o hodnotě 0,38 jednotek a stále prvotřídní hmotnost 3,02 kg/m². Záměrem bylo také vytvoření decentního OEM designu bez výrazných barev pro nenápadnou aplikaci. Luxusní kombinace matného černého podkladu s lesklými černými nápisy zajišťuje výjimečný vzhled odkazující na původ svého názvu. Matný finiš navíc výrazně zlepšuje přilnavost s druhou vrstvou odhlučnění. Výsledkem je špičkový antivibrační materiál, který skvěle vypadá, má vysokou účinnost, nízkou hmotnost a snadno se s ním pracuje. Díky své zvýšené flexibilitě je vhodnější i pro méně zkušené uživatele a díky zvýšené tloušťce je materiál ideální nejen na odhlučnění, ale i tlumení dveří pro výkonnější audio instalace. 

Hlavní vlastnosti antivibračního materiálu Comfortmat Panther

 • Prémiový antivibrační materiál o tloušťce 2,5 mm s vysokou účinností a velmi nízkou hmotností.
 • Akustický ztrátový činitel (MLF) o hodnotě 0,38 pro účinné zamezení vibrací.
 • Tmel Poison ze směsi speciálních polymerů s extrémní přilnavostí na kov a vynikající stabilitou.
 • Nová hliníková fólie Scale One o síle 100 mikronů pro zvýšenou pevnost materiálu.
 • Vysoká flexibilita a snadná aplikace i na velmi reliéfních plochách karoserie.
 • Odolnost vůči vodě, vlhkosti, olejům a antikorozní vlastnosti.
 • Stejné vlastnosti v zimě i v létě díky vysoké odolnosti vůči extrémním teplotám. 
 • Jednoduchá instalace na všechny typy povrchů bez nutnosti zahřívání.
 • Fólie s matným povrchem, který zvyšuje přilnavost druhé vrstvy.
 • Decentní OEM design v matné černé barvě s leskle černými nápisy pro nenápadnou instalaci.

Technické parametry antivibračního materiálu Comfortmat Panther

 • Tloušťka: 2,5 mm
 • Rozměr: 700 x 500 mm  
 • Hmotnost: 1,06 Kg (3,02 kg / m²)
 • Akustický ztrátový činitel (MLF): 0,38
 • Přilnavost: 14 N / cm
 • Barva: matná černá s lesklým černým potiskem
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat Panther aplikovat

Antivibrační materiál Comfortmat Panther můžete aplikovat téměř všude, kde je potřeba snížit vibrace karoserie. Vzhledem k tloušťce 2,5 mm a vysokému akustickému ztrátovému činiteli je materiál vhodný zejména pro oblasti se středním a středně vysokým zatížením vibracemi. Díky své velmi nízké hmotnosti je Panther ideální zejména pro vnější a vnitřní plech dveří a využití najde také jako první vrstva při odhlučnění střechy, blatníků, torpéda, kapoty ale i prostoru pod zadními sedačkami nebo dna kufru. Materiál můžete použít i na podlahu, podběhy nebo motorovou přepážku, na tyto oblasti však doporučujeme zvolit antivibrační materiál o tloušťce 3 nebo 4 mm. V našem článku "jak vybrat antivibrační materiál" se dozvíte veškeré další informace o antivibračních materiálech, jejich použití, i správném výběru. Pokud si nejste jisti, jaké materiály a v jakém množství použít na odhlučnění vozidel, využijte náš konfigurátor odhlučnění. Nejčastější použití antivibračního materiálu Comfortmat Panther:
 • Vnější plech dveří
 • Vnitřní plech dveří
 • Víko kufru
 • Střecha
 • Torpédo
 • Kapota
 • Plastové podběhy
 • Prostor pod zadními sedačkami
 • Dno kufru
 • Blatníky

O materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již od roku 2010 a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a zvukově izolačních materiálů. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. V posledních letech Comfortmat udává směr v oblasti odhlučnění vozidel a pravidelně přináší na trh materiály s rekordní účinností a excelentními vlastnostmi, kterých doposud nebylo možné dosáhnout. To vše je možné pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 

Katalogové čísloCOM PANTHER
ZnačkaComfortmat
Typ materiáluAntivibrační
Tloušťka2,5 mm
Rozměr700 x 500 mm
Hmotnost 1 kusu1,06 Kg
Plošná hmotnost3,02 Kg / m²
Akustický ztrátový činitel (MLF)Akustický ztrátový činitel (anglicky mechanical loss factor) vyjadřuje schopnost materiálu pohlcovat šířící se zvuk a měnit energii zvukem vytvořených vibrací na tepelnou energii. Teoretický maximální ztrátový činitel je 1, což znamená žádné vibrace. Například neodhlučněná ocel o tloušťce 1 mm má ztrátový činitel cca 0,001 při 200 Hz. Platí tedy, že čím vyšší je ztrátový činitel, tím lépe. Kombinací tlumících materiálů je možné ztrátový činitel výrazně zvýšit až k hodnotám blížícím se 1. 0,38
Přilnavost14 N / cm
Hliníková fólieScale One 100 μm
VoděodolnostAno
BarvaMatná černá s leskle černým potiskem
Cena za1 kus
Pořadí vrstev1. vrstva

Komentáře k produktu

1|Adam Blaha , 24.05.2023, 09:48
Dobry den, u konfiguratoru odhlucneni podlahy aplikujete jiny material na podlahu a jiny pod zadni sedacky, jaky je duvod? Rad bych trochu eliminoval nizkofrekvencni hluk z vyfuku Subaru Impreza WRX 2001. Dekuju
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 25.05.2023 16:38
Dobrý den Vážený zákazníku. Pod sedačky se aplikuje většinou nižší materiál, aby bylo možné složit zpět zadní sedačky. Pokud je ve vašem vozu více prostoru, můžete klidně použít účinnější a vyšší materiály i na toto místo. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
99 %
26 zákazníků hodnotilo
25×
Jan Palán
1. 5. 2024

za zvýhodněnou cenu jde o výborný produkt na utlumení vibrací neboli rozonování plechových částí vozu. použito na vw T4 a výsledek je opravdu znát. mohu jen doporučit

Rybářské Potřeby
22. 4. 2024

Pecka , super matroš a cena . Doporučujeme dodávka připravena na vestavbu ... Hluk a otřes zmizel .... Vyplnil jsem co se dalo .. naprostá spokojenost.

Miroslav Látal
27. 3. 2024

lehký, poddajný, extrémně lepí. Práce lehčí jak s Cobrou

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.