Můj účet

Reproduktory Gladen Alpha 165 C

koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 75 W RMS, 3 Ω, montážní hloubka 62 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen Alpha 165 C

Reproduktory do auta Gladen Alpha 165 C

Alpha představuje základní modelovou řadu reproduktorů Gladen, která sdílí hned několik technologií z vyšší řady M-Line. Vynikající technické provedení reproduktorů Gladen Alpha zaručuje výrazné zlepšení zvuku ve srovnání s fádním továrním reproduktorovým systémem. Druhá generace této řady navazuje na předchozí úspěch a přináší hned několik vylepšení. Za zmínku stojí pevnější a stabilnější ocelový koš s vylepšenou voděodolnou úpravou, inovovaná membrána nebo twistovaná měděná kabeláž k výškovým reproduktorům. Nadstandardní citlivost, spolu se sníženou impedancí na 3 ohmy, umožní pohodlné zapojení na tovární i aftermarket autorádia bez nutnosti instalace externího zesilovače. Ve své cenové kategorii reproduktory vynikají díky svému zvuku, k čemuž přispívá membrána středobasů ze skelných vláken i hedvábné výškové reproduktory komponentního i koaxiálního systému. Poctivé zpracování a jednoduchá instalace díky kompaktním frekvenčním výhybkám jen umocňuje zážitek z těchto reproduktorů.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen Alpha 165 C

  • 2pásmové koaxiální reproduktory řady Alpha.
  • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy.
  • Membrána modré barvy ze skelného vlákna.
  • Integrovaný výškový reproduktor o průměru 13 mm s hedvábnou kalotou.
  • Středicí membrána - vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Pevný ocelový koš s voděodolnou úpravou. 
  • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloALPHA 165 COAX
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 75 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 110 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 62 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Skelné vlákno
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Hedvábí
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

9|Lukáš , 20.03.2024, 22:09
Dobrý den,Přemýšlím, že bych osadil přední dveře od Fordu Mondeo MK4 combi těmito reproduktory. Nemám původní rádio, ale 2din androidové, které podporuje 4x55w do 4ohm. Je to možné? Do budoucna plánuji stejnými osadit i zadní dveře. Děkuji Lukáš
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 21.03.2024 16:21
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Doporučil bych ale volit celý komponentní systém. Vyměnit za koaxiální reproduktory není dobrá volba. Zvuková scéna bude velice nízko.
8|Myroslav , 27.08.2023, 23:03
Dobrý den, jsou vhodné pro Jetta 1k2 z roku 2009 pro montáž do zadní dveře?Vpředu jsou origo reproduktory
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 29.08.2023 13:13
Dobrý den Vážený zákazníku. Do vašeho jsou určeny 165mm koaxiální reproduktory. Pro montáž je nutné použít redukční podložky
7|Jakub Mader , 22.11.2021, 20:01
Dobrý den, začal mi chrčet origo repráček v zadních dveřích u Hondy Accord 2009 sedan. Vpředu již mám komponentní Gladen Alpha, jsou tyto koaxiální vhodné dolů do dveří? Ve dveřích výškový reproduktor není a originál repráček také nemá výškáč..Vzadu v \"platu\" pak ještě zůstanou originální oválné + originální subwoofer.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 25.11.2021 11:16
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít pro zadní dveře u tohoto vozidla .
6|Tonda Dvorak , 13.04.2020, 12:22
Dobrý den, hodlam pořídit tyto reproduktory do Peugeot 306 sedan, do zadního plata. S tím že ve předu potřebují také nové ( jsou protrzene) šlo by nějaká poradit jaké dát dopředu.Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.04.2020 16:48
Dobrý den Vážený zákazníku, předpokládám, že půjde také o rozměr 165mm a použít tak lze stejnou řadu, pouze komponentí provedení. Zakoupit lze rovnou ve výhodném SETU.
5|Mirek , 15.12.2019, 11:49
Dobrý den, uvažuji, že si do svého Saaba 9-3 1998 pořídím tyto reproduktory (přední dveře) s kombinací s Renegade RX693 MK2 dozadu za zadní sedačky. Rádio mám původní. Myslíte, že je to dobrá volba?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.12.2019 13:27
Dobrý den Vážený zákazníku, Gladen je rozhodně vhondou volbou, a v kombinaci s Renegade RX693 MK2 také nevidím žádný problém, čili lze určitě použít. Rádio sice nebude mít dostatek výkonu, ale repro je na to připraveno a má vhodné parametry.
4|Dominik , 05.11.2019, 23:22
Dobrý den, jedná se o dobrou volbu reproduktorů do předních dveřích vozidla Honda Civic VI Hatch s kombinací rádia Kenwood KMM-125 a zadních reproduktorů Kenwood KFC-S6966? Nebo raději zvolit něco jiného v podobné cenové relaci? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.11.2019 11:19
Dobrý den Vážený zákazníku, volil bych HERTZ CX 165, což bude rozhodně zajímavější volba a aktuálně ve slevě, za stejnou cenu.
3|Jakub , 03.06.2019, 06:02
Dobrý den přemýšlím o koupi těchto reproduktorů ale rozhodují se ještě mezi Rockfordy, mohl byste mi prosím poradit.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.06.2019 10:17
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové relaci jsou reproduktory Gladen Alpha 165 coax velmi dobrou volbou a doporučuji použít právě tyto.
2|Marian , 15.05.2019, 07:20
Dobrý den, mohu se zeptat max výkon je je pro jeden reproduktor nebo oba 2 mají celkem 110 W ? Děkuji za odpověď ????
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.05.2019 10:14
Dobrý den Vážený zákazníku, maximální zatížitelnost je v tomto případě uváděna pro jednu stranu, tedy 2x 110 watt max.
1|Tomáš , 01.02.2019, 16:01
Adam opravdu pobavil a donutil smát se :-) díky moc. Tady ale nejsi v Kauflandu, Adame.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.02.2019 16:09
:) ...

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
20 zákazníků hodnotilo
14×
Michal Hulín
24. 7. 2021

Asi jen pocit , ale první dva dny hrály nic moc a od té doby hrají pěkně. Asi potřebují čas na rozhraní.

Matěj Kincl
14. 8. 2019

Mají úžasný zvuk a skvěle basy. Jsě velice spokojený se zvukem .

David Puffer
2. 12. 2018

Hrají výborně,čistý a hlavně vyvážený zvuk

Jiři Baum
15. 11. 2018

Reproduktory pro Octavii 2 po montáži velmi dobrý zvuk.

-buri-
4. 10. 2018

Pecka! Za tu cenu neskutečný zvuk. Mám v autě 2x2 předek x zadek. V zadu v origo dřevěném boxu ve předu origo v palubovce. Zadek díky tomu boxu krásně basuje a předek ač v plastu o moc nezaostává.Ještě připojím rádio na TV a očekávám super zážitek. Díky ahifi Markovi za rady a pomoc při výběru

pawell
1. 5. 2018

Montováno na tahač MAN TGX 460 r.v. 2017. Odpojené původní oválné repra Sonavox a do spod dveří namontované Gladen Alpha 165 coax a tlumení dveří. A úžasný výsledek oproti origo. A s AHIFI skvělá spolupráce doporučuji všem kteří hledají perfektní zvuk !!!!!!! Diky pawell

Jakub Šopík
14. 4. 2018

Naprosto parádní a čistý zvuk

Marek M.
15. 2. 2018

Velmi dobré reproduktory, splnily mé očekávání

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.