Můj účet

Reproduktory Gladen GA-165M-3 G2

středobasové reproduktory, Ø 165 mm, 85 W RMS, 3 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64,5 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Středobasové
Reproduktory Gladen GA-165M-3 G2
Prodej skončil

Reproduktory Gladen GA-165M-3 G2

Modelová řada M-Line těží z pokročilých technologií vyšších řad reproduktorů Gladen a rozsáhlých zkušeností s konstrukcí reproduktorů, což umožňuje skvělou reprodukci zvuku za dostupnou cenu. Druhá generace této modelové řady navazuje na úspěšný bestseller německého výrobce a přináší hned několik vylepšení. Za zmínku stojí pevnější a stabilnější ocelový koš s vylepšenou voděodolnou úpravou a inovovaná membrána ze sklených vláken. Všechny reproduktory řady M-Line disponují vysokou úrovní účinnosti, které bylo dosaženo účinnou kombinací uložení a nízké hmotnosti membrány. Nadstandardní citlivost spolu se sníženou impedancí na 3 ohmy umožní pohodlné zapojení na tovární i aftermarket autorádia bez nutnosti instalace externího zesilovače.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen GA-165M-3 G2

  • Středobasové reproduktory řady M-Line.
  • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy.
  • Kmitací membrána modré barvy ze skelného vlákna.
  • Středicí membrána - vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Pevný ocelový koš s voděodolnou úpravou. 
  • Vrchlík kmitací membrány s nulovým výčnělkem pro lepší šíření horních frekvencí.
  • 70 mm magnet středobasu s gumovou ochranou.
  • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloGA-165M-3 G2
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 85 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 125 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 64,5 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen HG-165M-3
Stáhnout

Komentáře k produktu

6|Martin , 16.01.2023, 19:59
Dobrý denMohu použít tyto reproduktory do předních dveří MB w204 R.v.2011. Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.01.2023 12:50
Dobrý den Vážený zákazník, áno reproduktory sú kompatibilné s vozidlom , k montáži budete potrebovat´ podložky pod reproduktory, adaptéry na konektory Lepšou volbou by však boli komponentné reproduktory  ktoré obsahujú aj výškové reproduktory. A pre využitie potenciálu reproduktorov je ideálne vytlemnie dverí ktoré výrazne zlepší basovú zložku, set tlmenia do oboch dverí.
5|Mára , 27.08.2022, 19:04
Dobrý den, půjdou do Fabie 1 předních dveří prosím a máte rámečky s redukcí zapojení pro manuální stahování oken prosím? Děkuji Vám. M.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.08.2022 11:13
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory nejsou pro vaše vozidlo ideální. Doporučuji volit reproduktory s nižší montážní hloubkou
4|Milan Tomasek , 05.01.2022, 21:47
Dobrý den,jsou na tyto reproduktory krycí mřížky?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.01.2022 10:21
Dobrý den Vážený zákazníku, ano pro tento typ reproduktorů se nabízí tyto mřížky
3|Viktor , 15.06.2021, 12:39
Do bmw1 mohu použít tentu průmněr reproduktorů?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 15.06.2021 14:39
Dobrý den Vážený zákazníku, jaký máte prosím přesný model vozu a ročník výroby?
2|Tomas , 09.06.2019, 20:43
Dobry den, mohu tento produkt použít do Saab 93 2gen. , kde jsou ve dverich repro s impendaci 2 ohm?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.06.2019 09:27
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít. Vzhledem k vysoké citlivosti reproduktorů nebude rozdíl v impedanci znát.
1|Daniel , 16.10.2018, 06:58
Dobrý den,vlastním Mitsubishi ASX , rok 2016radio je originál s velkým displejem a kamerou.Nevím kolik má watů.Protože tam jsou opravdu hrozné reproduktory potřebuji navrhnout jaké.Dveře dost plechové i při zavření.1.Gladen HG-165M-3 nebo Sinus Live SL-165W2.Podložky pod reproduktory dřevěné 4carmedia MDF podložky Škoda / VW / Seat nebo 4carmedia MDF podložky Mitsubishi ASX s výběrem na šrouby
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.10.2018 15:50
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné podložky budou 4carmedia MDF podložky Mitsubishi ASX. Repro bych však doporučil volit komponentní, tedy včetně výškových reproduktorů - GLADEN M 165 V2. Sestava je sladěna dohromady a bude hrát tak, jak má. Důležité bude samozřejmě vytlumení dveří, které dveře zpevní a podstatně zlepší akustiku, pro reproduktory. Pro vytlumení lze použít SET tlumících materiálů.

Hodnocení

Celkové hodnocení
99 %
15 zákazníků hodnotilo
14×
Ondřej Kašák
5. 11. 2020

Super repro výborné bassy.

Ověřený uživatel
26. 3. 2020

Koupeny z důvodu selhání jednoho středobasu M165 V2, který cca po roce používání začal vykazovat drobné nedostatky. V té době jsem to neřešil, ale po dalším roce přestal středobas fungovat zcela. Z tohoto důvodu dokoupena tato sada, která \"můj problém\" vyřešila. Prodejce byl navíc empatický a na sadu poskytl zajímavou slevu. Slušný přístup. Reproduktory nejsou špatné, hrají v dané cenové kategorii velmi slušně. Zřejmě jsem ale \"trefil\" na špatný kus.

Tomáš Rükl
29. 5. 2018

Chvíli trvá než se rozehrají, ale provedení i zvukový projev v této cenové kategorii velmi kvalitní. Podstatný rozdíl při vytlumení dveří.Doporučuji

Dušan Duda
15. 4. 2018

na doporučení odborníků z ahifi jsem nemohl koupit lepší

Miloš Réda
4. 8. 2017

maximální spokojenost

Ověřený uživatel
2. 8. 2016

Mají docela dobrý zvuk, maximální spokojenost.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.