Můj účet

Reproduktory Gladen RC 165

Ø 165 mm, 85/125 W, 3 Ω, montážní hloubka 65 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen RC 165

Reproduktory Gladen RC 165

Gladen RC 165 hodnotíme jako jedny z nejlepších 165mm koaxiálních reproduktorů v ceně do 2 500 Kč, které jsme měli možnost testovat v našich montážích i na našem demopanelu. Výkon, vysoká citlivost a špičkové provedení jsou zárukou úspěchu. Reproduktory Gladen RC 165 můžete bez problémů napojit i na externí zesilovač a užívat si dokonalého zvuku s pořádnou porcí výkonu.

Klíčové vlastnosti reproduktorů Gladen RC 165

  • Kmitací membrána ze skelného vlákna GFP 431 - typická modrá barva.
  • Středící membrána - vlnovec (spider) z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • 19 mm výškový reproduktor s hedvábnou kalotou.
  • Impedance 3 ohmy.
  • Frekvenční výhybka v podobě kondenzátoru.
  • Gumový závěs kmitací membrány.
  • Gumová ochrana magnetu.
Katalogové číslo:RC 165
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 85 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 125 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 65 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Sklolaminát
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. SRP 431
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

3|Lukáš , 23.05.2022, 11:56
Dobrý den, mám Nissan Almera N15 (sedan) a autorádio Pioneer DEH-S320BT.Jsou tyto reproduktory vhodné a nebo bych měl zvolit spíše jiné? (Chtěl bych zůstat u koaxiálních)Co vše budu potřebovat na montáž těchto reproduktorů do předních dveří a zadního plata?Jakou maximální moztážní hloubku reproduktorů můžu použít?Aby vše sedělo pokud možno bez nějakých zásahů. Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 25.05.2022 15:05
Dobrý den Vážený zákazníku, tento typ reproduktorů je určený spíše pro zapojení přes zesilovač, jelikož tento typ reproduktorů má malou citlivost a potřebují velký výkon. Jako vhodnější variantu bych pro Vás v podobě koaxiálních reproduktorů viděl CX 165 . Pro instalaci budete dále potřebovat tyto podložky . Případně pak pro podporu basové složky doporučujeme použít také vytlumení dveří .
2|jan , 15.03.2017, 19:34
Dobry den prajem. Aku citlivost maju tieto repro? Vpredu mam RS 165. Budu tieto koaxialne hrat rovnako hlasno ako tie vpredu? Dakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.01.2021 14:51
Dobrý den, výrobce bohužel citlivost u těchto reproduktorů neudává, ale dle našich zkušeností je poměrně vysoká. Bude to podobné jako u RS 165, reproduktory jsou vhodné i na rádio bez zesilovače.
1|Honza , 29.07.2016, 17:39
Dobrý den, šly by tyto repro do Fabie 3 kombi do zadních dveří? Momentálně je tam OEM středobas, který nově postrádá výškový reproduktor do páru a tak mě napadlo zda by nebylo lepší dát místo něj tenhle koaxiální GLADEN namísto jen středobasu nebo co myslíte vy? Stačilo by mít 4 středobasy GLADEN a k nim jen jedny výškáče té samé značky nebo by bylo lepší toto řešení... čili vpředu GLADEN komponentní a vzadu koaxiální? Díky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.08.2016 15:53
Dobrý den Vážený zákazníku, lepší volbou je každopádně osadit komponentní systém do předních dveří a koaxiální do zadních.

Hodnocení

Celkové hodnocení
93 %
8 zákazníků hodnotilo
Ověřený uživatel
29. 12. 2017

Perfektná kvalita od nemeckej značky Gladen, mám nainštalovanú ich silnejšiu verziu komponenty https://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-rs-165.html a neviem si ich vynachváliť basy sú aj napriek zapojeniu bez zosilovača veľmi silné a takisto výšky hrajú kryštálovo. Som s nimi nadmierou spokojný aj v zadných dverách.Ďakujem ahifi.cz aj za decembrovú akciu -30%. Dostal som nemeckú kvalitu za málo eur.

Peter
20. 2. 2017

Repráky som nechal namotovať do zadných dverí, sú napojené na zosík, dvere sú vyplnené. Hrajú dobre. Akurát neviem či som nemal zvoliť radšej niečo od German Maestro.

Ověřený uživatel
23. 9. 2016

- produkt jsem koupil v akční nabídce, tudíž cena super, v pondělí jsem objednal, v úterý jsem měl zboží na poště. Zpracování reproduktorů na úrovni. Produkt jsem montoval do zadních dveří, na místo sériových širokopásmových reproduktorů - v zadních dveřích není \"slot\" pro výšková repra. Zatížení (hlasitost) bez zkreslení je vyšší, než u sériových reproduktorů, nicméně basová složka i po vytlumení dveří neodpovídala představám.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.