Můj účet

Reproduktory Ground Zero GZIC 165.2

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 68 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Ground Zero GZIC 165.2
Lepší produkt je na dosah
Gladen Alpha 165 G2 za 2 690 Kč

Reproduktory Ground Zero GZIC 165.2

Řada IRIDIUM představuje základní úroveň GROUND ZERO a nabízí mnoho užitečných funkcí a úžasný výkon. Obsahuje cenově dostupné zesilovače, reproduktory a subwoofery pro každodenní použití a pro účely SPL. Zahrnuje širokou škálu koaxiálních a komponentních reproduktorových systémů v příznivém cenovém segmentu, včetně některých modelů s obzvláště nízkou instalační hloubkou. Ground Zero GZIC 165.2 je 165 mm 2pásmový komponentní reproduktorový systém s odlehčenou HQPP membránou.

Hlavní vlastnosti

 • Vysoce kvalitní 165 mm 2pásmový komponentní reproduktorový systém.
 • 19 mm výškový reproduktor s látkovou kalotou.
 • Optimalizováno pro Klippel®.
 • HQPP membrána s 3D strukturou.
 • Odolný gumový závěs.
 • Nízkorezonanční ocelový koš.
 • Instalační rozměry Euro DIN.
 • Univerzální 4 ohmová verze.
 • Feritový magnet.
 • Vysokopropustný filtr 12 dB/okt s nastavením úrovně a rozměry pro snadnou instalaci.
 • Krycí mřížky součástí balení.

O značce

Ground Zero je tradiční německý výrobce ozvučení do aut, v jehož nabídce najdete množství výkonných subwooferů, spoustu reproduktorů do auta a desítky zesilovačů v různých cenových kategoriích, ale i kabely a montážní materiál. Značka Ground Zero Audio se kromě jiného zaměřuje na výkonné subwoofery a své skalní příznivce najde v soutěžích jako je db Drag apod. Jsme oficiálním prodejcem této značky pro Českou republiku a nabízíme vám ucelený a aktuální sortiment této značky.
Katalogové čísloGZIC165.2
ZnačkaGround Zero
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 20000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm (6,5")
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 68 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 19 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

5|David Pešek , 25.11.2019, 16:51
Dobrý den chtěl bych koupit reproduktory(165mm) bez zesilovače jen na autorádio maximálně do tich 2000 - 2200 je tohle dobrá volba nebo je lepší značka. Aby to mělo silné basy
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 26.11.2019 13:57
Dobrý den Vážený zákazníku. Pro docílení basů je nutno dveře vytlumit. Reproduktory pak mohu doporučit Hertz CK 165. Cena malinko mimo rozpočet. Ale určitě jsou lepší volbou jak GZ.
4|Majkl , 09.10.2019, 22:12
Proč má být gladen alpha lepší???
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.10.2019 10:22
Dobrý den Vážený zákazníku, třeba proto, že je zvukově zajímavější???
3|Jiri Němeček , 10.06.2019, 10:08
Dobrý den, budou pasovat tyto reproduktory do předních dveřích do alfa Romeo 156Sháním nějaké od 2000-3000tis a aby měli i pěkně basy jelikož poslouchám spíš ten typ písniček které jsou dost na basyA v kufr mám subwoofer od helixe plus zesilovač helix a autorádio mám alpine CDE-203BT. Předem děkuji za radu.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.06.2019 09:37
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze použít, osobně bych však v této cenové relaci doporučil spíše EXCURSION SHX 6C, které budou rozhodně lepší volbou.
2|Petr , 28.12.2017, 20:37
Dobrý den, mám tyto reproduktory u manželky v autě a rád bych jí zlepšil zvuk zesilovačem. Dle jejich RMS výkonu bych měl zřejmě vybírat zesilovač s výstupem do 2x 50 W, raději 2x 40 W. Je to tak prosím správně?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.12.2017 08:35
Dobrý den Vážený zákazníku, je to přesně tak, ja píšete, 40 - 60 W RMS na kanál je ideální výkonový parametr pro tyto základní reproduktory od Ground Zero.
1|Lukáš , 24.10.2016, 10:14
Dobrý den koukam po reproduktorech do předních dveří a shanim něco do 3000 a jelikož mám spl sub od ground zero zabrousil jsem rovnou k této značce nebo se v této cenové relaci najde něco lepe hrajícího moc děkuji :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.10.2016 16:41
Dobrý den Vážený zákazníku, lepší volbou, v dané cenové relaci, jsou například reproduktory Udimension El Comp 6 V2.

Hodnocení

Celkové hodnocení
73 %
3 zákazníci hodnotili
Jakub
28. 10. 2019

Horší podání zvuku výškových reproduktorů, za ty peníze se dá najít lepší zboží...

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.