Můj účet

Reproduktory Hertz DPK 165.3

Ø 165 mm, 80/160 W, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DPK 165.3
Tip

Komponentní 2pásmové reproduktory Hertz DPK 165.3

Nové reproduktory Hertz DPK 165.3 vám umožní ve vašem voze poslouchat kvalitní audio systém. Reproduktory využívají exkluzivní profil membrány středobasu V-cone® pro špičkovou odezvu a detailní rozsah středních hodnot. Vysoce výkonné materiály, jako je například neodymový magnet a membrána z Tetolonu u výškových reproduktorů, zajišťují rozšířený rozsah vyšších frekvencí. Více informací se dozvíte v naší recenzi.

Hlavní vlastnosti výškových reproduktorů Hertz DT 26.3

 • Ø kaloty 26 mm.
 • Kalota z vlákna Tetolon® pro přirozený zvuk.
 • Nízká rezonanční frekvence (1,5 kHz) pro nejlepší reprodukci hlasu.
 • Neodymový magnet pro kompaktní velikost.
 • Součástí balení je montážní příslušenství pro různou montáž.

Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů Hertz DPV 165.3

 • V-cone® membrána pro nejlepší odezvu mimo osu a hladký střední rozsah zvuku.
 • 60 Hz rezonanční frekvence pro hlubokou basovou odezvu.
 • Čistá měděná kmitací cívka a výkonný magnet pro nízké zkreslení.
 • Pozlacené vysokonapěťové svorky s ochranným krytem z ABS plastu.
 • Černý gumový kryt magnetu nabízí designový povrch a ochranu zároveň.

Hlavní vlastnosti frekvenčních výhybek Hertz DPCX 2.3

 • Kompaktní velikost pouzdra s větracími otvory a pozlacenou svorkovnicí pro nejlepší přenos signálu.
 • Basový reproduktor: 6 dB / okt. dolní propust založená na měděných induktorech z čisté mědi.
 • Výškový reproduktor: 12 dB / okt. vysokoprůchodový filtr s bimetalizací z polypropylenu, 100 V kondenzátor pro nejlepší průhlednost zvuku.
Katalogové číslo:DPK 165
ZnačkaHertz
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 23000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 64 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 26 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
OstatníNeodymový magnet

Komentáře k produktu

7|Pavel , 19.08.2022, 06:45
Dobrý den,pasují do octavia1 a jaké ovaly by jste doporučoval koukal jsem od stejne značky cena 3500 hodily by se k sobě,dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.08.2022 10:09
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit, potřebné k tomu budou podložky Škoda. Oválné reproduktory do zadního plata bych doporučil ty stejné, které zmiňujete, tedy Hertz CX 690, repro se k sobě hodí.
6|Lukáš Topinka , 14.02.2022, 22:27
Zdravím pořídil sem od vás tyto repro. Jaké by jste mi k nim doporučili autorádio? 1DIN s Bluetooth díky za odpověď 😎
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.02.2022 12:23
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi dobrou volbou bude například autorádio Pioneer MVH-S520BT.
5|Jakub , 08.02.2022, 11:28
Dobrý den chtěl jsem se zeptat kolik reproduktorů je v balení jsou tam 2x výšky a 2x reproduktor dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.02.2022 11:52
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, v balení najdete 2x výškový reproduktor, 2x středobasový reproduktor a 2x frekvenční výhybku.
4|Jan , 20.01.2022, 14:42
Dobrý den. Jaký 2 nebo 4 kanálový zesilovač by jste doporučili k těmto reproduktorům? Zvažuji osazení nejprve do předních dveří a časem i do zadních, tak jestli se vyplatí koupit rovnou 4 kanálový nebo dva 2 kanálové. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.01.2022 08:48
Dobrý den Vážený zákazníku, lepší volbou bude použití jednoho 4-kanálového zesilovače. Vhodnou volbou je například Hertz HCP 4, skvělá volba k reproduktorům Hertz DPK.
3|Luděk , 24.11.2021, 11:15
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak si budou stát oproti již prověřeným Hertz K 165. Tabulkově mi v nich nepřijde až tak zásadní rozdíl. Díky za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.11.2021 13:59
Dobrý den Vážený zákazníku, fakta ZDE :-)
2|Jan Šturma , 19.11.2021, 23:10
Dobrý den. Jak správně připojit tyto reproduktory když mám v originál ozvučení auta basy ve dveřích a výšky a středy v palubní desce? Musí se z rádia tahat nový svazek z rádia k výhybce? Z ní potom zvlášť do středobasu a výškového repráku? A nebo se zapojuje výhybka do svazku ve dveřích a z ní se to rozdělí?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.11.2021 16:16
Dobrý den Vážený zákazníku, řešení je více - první možností je osadit výhybku do dveří, pak ale bude ze dveří vést zpět jeden kabel na palubní desku. Druhou možností je připojení vyhýbky pod palubní deskou, pak ale bude ideální vést nový kabel přes průchodku do dveří, k originálnímu středobasu a na palubní desku k výškovému reproduktoru. Tak jako tak se v tomto případě nevyhneme natažení kabelu.
1|Marek Krauze , 14.09.2021, 11:10
Dobrý den.Co navíc přináší v jakosti přednesu novější repro Hertz DPK 165.3 vs Hertz CK 165?Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.09.2021 11:21
Dobrý den Vážený zákazníku, nová řada DPK 165 nahrazuje řadu DSK 165, repro je celkově přepracované a velmi se blíží modelu CK 165, neřekl bych však, že nabídne něco navíc. Jak již cena napovídá, je to nižší řada reproduktorů a pokud máme limitovaný rozpočet a nechceme investovat 4000,- za CK 165, je nová řada DPK 165 jasným favoritem. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
7 zákazníků hodnotilo
Pavel
26. 8. 2022

Doporučuji,skvělé dekuji

Rudi.W
27. 4. 2022

Velký rozdíl oproti původním koncernovým ve Škodě Rapid. Nechal jsem přitom vytlumit i dveře a naprostá spokojenost. Hraje to o moc lépe i s původním radiem

Robert B.
21. 2. 2022

Zatím namontováné krátce, ale rozdíl o proti originálnim je velký. Hrají velmi čistě.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.