Můj účet

Reproduktory Hertz DCX 170.3

koaxiální reproduktory, Ø 170 mm, 50 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 45 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DCX 170.3

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz DCX 170.3

165 mm koaxiální reproduktory Hertz DCX 170.3 jsou navrženy s maximální péč tak, aby poskytovaly lineární frekvenční odezvu a zajišťovaly vysokou spolehlivost. Mají sníženou montážní hloubku a nabízí tak možnou alternativu do míst, kde je potíž s omezenou montážní hloubkou. Neodymový magnet, PEI kopulovitý výškový reproduktor, vestavěné frekvenční výhybky a membrána z lisovaného papíru poskytují optimální poměr mezi rychlou instalací a kvalitním zvukem, který je plný dynamiky a radosti z poslechu.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz DCX 170.3

  • Čistá měděná kmitací cívka navinutá na conex pro maximální lehkost.
  • Papírová membrána odpuzující vodu.
  • Neodymový výškový reproduktor s PEI kopulí pro kompaktnost a výkon ve vysokých frekvencích.
  • Lakovaný koš.
  • Pocínované vysokoproudé svorky.
  • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
Katalogové čísloDCX 170.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 100 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 21000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 170 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 45 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 15 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

3|Koloss , 27.09.2023, 14:36
Přemýšlím nad vylepšením zvuku v Mondeu Mk4 ročník 2009. Nic zásadního, rádio zůstane původní, ale chci udělat nějaké vytlumení dveří a místo originálních reproduktorů bych jako náhradu uvažoval reproduktory Hertz DCX 170.3 do zadních dveří a do předních pak Hertz DSK 170.3. Máte nějakou zkušenost, jestli se tam rozměrově vejdou? Případně nějakou reakci na volbu reproduktorů. Díky za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 29.09.2023 13:34
Dobrý den Vážený zákazníku, odobně bych vybral jinou varianatu reproduktorů, které jsou navíc v akci. Pro instalaci pak budete muset použít , podložky a dále doporučujeme také dveře vytlumit
2|Jaroslav Kráčman , 28.05.2023, 20:18
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,na výškovém reproduktoru je jaký kondenzát, bipolární, nebo svitkový, děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.05.2023 13:33
Dobrý den Vážený zákazníku. Omlouvám se, ale neznám odpověď. Výrobce tuto informaci neuvádí.
1|peter , 20.02.2015, 21:57
dobry den, chcel by som vymenit tovarenske reproduktroy vo fabii combi 1 a chcem sa spytat ci tieto reproduktory nakolko maju aj nizku montaznu hlbku su dobrou nahradou povodnych na autoradio pioneer mvh-170ubg. jednna sa o predne dvere.alebo by ste mi doporucil nejake ine v tejto cenovej kategorii?dakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.02.2015 18:47
Dobrý den Vážený zákazníku, v originálním provedení jsou 2-pásmové komponentní reproduktory čili bych doporučil použít stejný model tedy provedení Hertz DSK - http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-dsk-170-3.html.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Mira Hejl
20. 7. 2020

Skvělá alternativa a citelný a slyšitelný 100% upgrade továrních repro v mém FIAT Punto II r.v. 2004 3-dveř., kde je problém s omezenou montážní hloubkou!!!Vřele doporučuji všem, kdo jako já poslouchá zvukově \"standardní\" žánry jako Rock, POP, Folk, Country... na Metal to úplně není ono, ale zvuk neurazí (nepokazí) ... Ale na Techno a Hip Hop-sárny si rozhodně pořiďte komponentní repro a subwoofer!!! Ale protože já tyhle styly hudby nevyhledávám, tak za mě 100% spokojenost!!! ;)

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Hertz DCX 100.3Reproduktory Hertz DCX 100.3TipRychlý náhled (18 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 100 mm, 30 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 43 mm1.190 KčSklademHertz DCX 87.3Reproduktory Hertz DCX 87.3TipRychlý náhled (16 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 87 mm, 30 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 34 mm1.190 KčSklademHertz DCX 570.3Reproduktory Hertz DCX 570.3TipRychlý náhled (8 hodnocení)koaxiální reproduktory, 5 x 7", 60 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 59 mm1.690 KčSklademHertz DSK 170.3 Doprava zdarmaReproduktory Hertz DSK 170.3Rychlý náhled (3 hodnocení)komponentní reproduktory, Ø 170 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 45 mm2.290 KčSklademHertz DCX 710.3 Doprava zdarmaReproduktory Hertz DCX 710.3TipRychlý náhled (5 hodnocení)koaxiální reproduktory, 7 x 10", 150 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 84 mm2.590 KčSklademHertz DCX 460.3Reproduktory Hertz DCX 460.3TipRychlý náhled (16 hodnocení)koaxiální reproduktory, 4 x 6", 40 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 45 mm1.490 KčSklademHertz DCX 690.3 Doprava zdarmaReproduktory Hertz DCX 690.3TipRychlý náhled (11 hodnocení)koaxiální reproduktory, 6 x 9", 90 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 77 mm2.190 KčSklademHertz DCX 165.3Reproduktory Hertz DCX 165.3TipRychlý náhled (25 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 60 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64 mm1.490 KčSklademHertz DCX 130.3Reproduktory Hertz DCX 130.3TipRychlý náhled (12 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 130 mm, 40 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 52 mm1.490 KčSklademHertz DG 165.3Mřížky Hertz DG 165.3Rychlý náhled (5 hodnocení)reproduktorové mřížky 16,5 cm, cena za 2 ks359 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.