Můj účet

Subwoofer v boxu Hifonics MR8BP

subwoofer v boxu, Ø 8" (200 mm), 300 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Hifonics MR8BP
Lepší produkt je na dosah
Gladen SQX 08 VB za 7 290 Kč

Subwoofer v boxu Hifonics MR8BP

Série Mercury patří k silné generaci subwooferů značky Hifonics. A to hlavně ve smyslu designu a rozměrů. Subwoofery byly navrženy tak, aby celkově nezabíraly příliš mnoho místa, ale i přesto hrály přesné a čisté basy. Jak je tomu u značky Hifonics zvykem, ozvučnice jsou vždy vyrobeny s důrazem na dokonalost. Koš subwooferů je nasvícen (modře nebo bíle) a detailně doladěn do chromového designu. Stále je zde kladen největší důraz na výkon, proto jsou tyto subwoofery schopny výkonu až 800 reálných Wattů v duální ozvučnici. Malý, hezký, ale i výkonný subwoofer Hifonics v bandpassové skříni. Pokud hledáte stylový design, dostatek výkonu, ale nechcete si ubírat místo v kufru, je tento subwoofer ideálním řešením právě pro vás.

Hlavní vlastnosti

  • Single Bandpass Box s plexisklem.
  • 200 mm subwoofer s 50 mm kmitací cívkou.
  • Přepínatelné LED osvětlení interiéru (modrá/bílá).
  • Rozměry: 39 x 29 x 37 / 30 cm.
Katalogové čísloMR8BP
ZnačkaHifonics
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 300 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 600 W
Průměr subwooferu v boxu200 mm (8")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 390 x 290 x 370 / 300 mm

Komentáře k produktu

5|Luděk , 26.11.2021, 03:40
Dobrý den, rád bych si pořídil nový sw. Rozhoduji se mezi tímto sw (respektive i TX8BPI) a dvěmi 10\". Jeden také Hifonics TS250R a druhý Mac Audio BLK Sub 25. Rád bych zeptal na nějaké srovnání ohledně konstrukce. Průhled do sw u MR8BP a TX8BPI sice vypadá hezky a zajímalo by mě jestli na úkor plexi a otočené poloze reproduktoru nedochází k nějakým ztrátám při podání zvukovém projevu. Případně budu rád za doporučení i jiného sw zhruba do 5tis (do 35cm výšky a připojení na 300w RMS zesilovač). Děkuji a hezký den
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 29.11.2021 17:00
Dobrý den Vážený zákazníku, konstrukce subwooferu s průhledem přes plexi, tedy BANDPASS, je zaměřena na výkon a akustický tlak. Bude tedy mít pocitově vyšší výkon, ale bez důrazu na kvalitu. Je tedy otázkou, zda hledáme subwoofer zaměřený na kvalitu nebo na výkon a tlak. Dle toho mohu přesněji doporučit.
4|Matěj Myslík , 29.07.2020, 22:02
Dobrý den chci se zeptat jaký zesilovač by byl nejlepší pro tento subwoofer a po případě nejvýkonnější.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.07.2020 08:22
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji volit zesilovač Gladen RC 600c1 G2.
3|Matyáš , 05.07.2020, 21:10
Dobrý den, jaký zesilovač je nejvhodnější pro tento subwoofer? za nějakou slušnou cenu. Díky za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.07.2020 19:05
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou je například zesilovač HERTZ HCP 2X, který má dostatek výkonu, pro 100% vybuzení subwooferu.
2|Meggie , 20.02.2019, 10:26
Dobrý den,Chtěla bych se zeptat jaký zesilovač od značky hifonics by jste doporučil k tomuto subwooferu?Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.02.2019 13:01
Dobrý den Vážená zákaznice, vhodnou volbou je například zesilovač Hifonics Mercury II.
1|Mára , 29.10.2017, 20:53
Dobrý den, chci se zeptat jestli bude tento box stačit do Oct. I sedan, nejsem příliš náročný a popřípadě jaký zesilovač?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.10.2017 13:38
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, s tímto výkonem pravděpodobně bude dostačující. Zesilovač bych doporučil například MAC AUDIO ZXS 1500D.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.