Můj účet

Reproduktory Hifonics VX6.2W

středobasové reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 58 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hifonics VX6.2W
Lepší produkt je na dosah
Hifonics TS6.2W za 1 990 Kč

Reproduktory Hifonics VX6.2W

Jedny z cenově nejdostupnějších 165 mm reproduktorů na trhu - to jsou kvalitní středobasy Hifonics VX6.2W. Se sérií VULCAN VX rozšířila společnost HiFonics svou řadu reproduktorů o skálopevné modely s optimalizovaným poměrem cena/výkon, díky nimž nadšencům do autohifi nic neunikne. Vychází z prověřených technologií a poctivých materiálů. Výhodou je gumový závěs, poctivá konstrukce, pevný koš a rozumná montážní hloubka. Krycí mřížky jsou součástí balení. 

Hlavní vlastnosti

  • 165 mm (6,5") středobasové reproduktory.
  • Prémiová polypropylenová membrána.
  • Odolný ocelový koš.
  • Krycí mřížky součástí balení.
Katalogové čísloVX6.2W
ZnačkaHifonics
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
56 - 3000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 58 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

8|Vojtik , 24.01.2024, 13:34
Dobrý den,Chci se zeptat mohu tyto reproduktory použít v audi a4 b7 mam vše original chtěl bych vyměnit přední i zadní repraky ve dveřích jsou už vyhrané v zádu v kuftu je originál zesilovač harmann becker ze subwooferem. Děkuji za radu.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 25.01.2024 08:24
Dobrý den Vážený zákazníku. Je nutné volit komponentní reproduktory. Doporučuji vybírat z našich setů.
7|Roman , 14.08.2023, 19:44
Dobrý den chtěl bych se zeptat mohu tyto reproduktory osadit do Škoda Roomster. Výšky tam jsou potřebují se vyměnit jen reproduktory ve dveřích. Jaké kroužky pod reproduktory pořídit abych to mohl osadit do Škoda Roomster dekuji přeji hezky zbytek dne.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 15.08.2023 15:00
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Pro instalaci je nutno použít podložky.
6|Pavel Hanžl , 27.05.2021, 21:07
Dobrý, den potřebuji můžu tyhle reproduktory dát na klasice rádio od Kenwoodu do zadních dveří ve přední je mám
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.05.2021 09:05
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze zapojit na rádio samotné, pouze je třeba počítat, že je nevybudíme na plný výkon. Navíc se jedná pouze o středobasové repro, budou Vám chybět výšky.
5|jiri , 13.12.2020, 22:10
Dobrý den jaky byste doporučil zesilovač na tyto reproduktory
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 14.12.2020 12:21
Dobrý den Vážený zákazníku. Můžete použít zesilovač Hertz HCP 2.
4|Geryk , 19.04.2020, 21:06
Dobrý den, dají se tyto reproduktory použít do Passat b5.5 variant (combi) ? Děkuji za odpověd.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.04.2020 09:34
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit, jedná se však pouze o středobasové repro a nedoporučuji kombinovat s origo výškovými reproduktory. Navíc pokud nebude připojeno na externí zesilovač, repro Hifonics ani nebude využito jak má. Doporučil bych spíše volit reproduktorový SET Hertz, který bude lepší volbou.
3|Petr , 06.01.2020, 11:11
Dobrý den, dají se použít do předních dveří na XC70? Nahoře ve dveřích jsou výškové repro a v zadních dveřích koaxiální. Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.01.2020 13:33
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, repro lze použít.
2|Radek , 09.09.2019, 12:32
zdravím, muzu repra pouzit na e46 coupe a co ktomu potrebuji. Dekuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 09.09.2019 14:46
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji vyměnit celou sestavu , né pouze středobas. Lze použít v podobné ceně tento set.
1|Damian , 25.02.2018, 08:30
zdraim cena je za pár ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.02.2018 16:15
Dobrý den Vážený zákazníku, uvedená cena je za pár.

Hodnocení

Celkové hodnocení
89 %
7 zákazníků hodnotilo
Josef Horak
15. 7. 2019

Hrajou moc dobre,myslimze jsem udelal fajn ze jsem je zvolil

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.