Můj účet

Reproduktory Hertz C 165

Ø 165 mm, 70/210 W, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 62,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz C 165
Tip

Středobasové reproduktory Hertz C 165

Hodně času Hertz investoval do výzkumu dokonalého materiálu membrány pro středobasové reproduktory Hertz Cento 165. Sériové produkci předcházel dlouhý vývoj a neustálé testování materiálů. Nakonec byl vybrán SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), který zachovává přirozený zvuk pololisovaného papíru a prášek Mica ze slídy, který zlepšuje tuhost. Výsledkem je vynikající rovnováha mezi lehkostí a pevností, která je nezbytná pro výkon a kvalitní zvuk. Velký feritový magnet poskytuje vynikající kontrolu i při vysokých výkonech.

Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů Hertz C 165

  • 165 mm (6,5") pololisovaná papírová membrána SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), která je obohacena práškem ze slídy, pro dosažení vynikající rovnováhy mezi lehkostí a pevností.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s nízkouhlíkovými polárními deskami pro snížení zkreslení při vysokých výkonech.
  • 25 mm kmitací cívka s hliníkovým prvkem pro zajištění dokonalé kontroly nad výkonem.
  • Kompaktní a transparentní tříramenný koš, akusticky kombinovaný s gumovým krytem magnetu, pro úplné tlumení rušivých vibrací.
Katalogové číslo:C 165
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 210 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 7000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 62,5 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Pololisovaný papír + slída
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

10|Jenda , 05.06.2022, 16:34
Zdravím, zajímalo by mě, jestli půjdou tyhle repro bez sundani tapců vyměnit v Octavii 1. Teď tam mám nějaké Hertz ale bohužel praskla membrána. Vytlumené dveře jsou mdf podložky také.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.06.2022 11:42
Dobrý den Vážený zákazníku. Pro výměnu reproduktorů je nutné vždy demontovat dveřní obložení.
9|Patrik , 08.06.2021, 10:39
Dobrý den, lze osadit tyto reproduktory do předních a zadních dveří fordu Mondeo mk4 r.v 2009 děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.06.2021 13:43
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, repro lze osadit, potřebné k tomu budou 2x podložky pod reproduktory Ford. Doporučil bych však volit spíše komponentní systém reproduktorů, tedy včetně výškových reproduktorů a frevenčních výhybek.
8|Tomáš Rohlíček , 24.04.2021, 10:12
Dobrý den. Zakoupil jsem tyto reproduktory jako náhradu za originály do VW Passat B6. Rádio má zesilovač 4x40w. Po zapojení jsem zjistil, že mají mnohem slabší basový projev než originální repro soustava, chtěl bych se zeptat, čím to je a jaký byste mi případně doporučili postup. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 27.04.2021 11:34
Dobrý den Vážený zákazníku, nemohlo při montáži dojít k přefázování reproduktoru , případně použil jste při montáži také tlumení dveří ? Neváhejte Nás kontaktovat přes mail, kde se nám ohledně Vašeho konkrétního případu bude mnohem lépe konmunikovat. 
7|Jiri Koci , 12.11.2020, 10:46
A ještě dotaz hodí se tyty repro zvukove k autorádio Kenwood vyšší rady bt506dab i bez použití zesilovace?https://www.ahifi.cz/kenwood-kmm-bt506dab.html?gclid=CjwKCAiA17P9BRB2EiwAMvwNyAdUTeDUpPZ3EWs4R2epJJGTWV0Nv-9rsm0lLKrL--XLkqvUAPWd6hoCTHUQAvD_BwEDíky za info
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.11.2020 15:27
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, repro Hertz řady C a CK lze použít s připojením na samotné autorádio, není nutný externí zesilovač.
6|Jiri , 12.11.2020, 10:24
Zdravím, mám zájem o tyto reproduktory do sharana 1 generace, jestli jsem to dobře pochopil jsou tyto repro vhodne jako náhrada za originální repro v předních a zadních dveřích, sharan má originální soustavu komponentnich, jestli tomu rozumím středobasovy 4x ve dveřích vyskace v palubce a ještě za zadními sedadly v bočním tapecu, ty v palubce jsou atypické a nejde je zřejmé zaměnit za jiné které se prodávají jako komponentní oddělené,ty zadní nevím, jestli jsou atyp,je pro tuto soustavu vhodné toto repro do předních a zadních dveří, nebo jaky typ repra by jste mi doporučili, mám zájem o kvalitní repro nejlépe od Herz,kdybych zvolil koaxiální od této značky přálo by se to s výškovým originály výškovým? díky za info. Jiri
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.11.2020 14:10
Dobrý den Vážený zákazníku, jak správně uvádíte, vůz je vybaven komponentními reproduktory v předních i zadních pozicích. Nedoporučuji kombinovat zadní koaxiální repro a původní výšky, to zvukově rozhodně dobré nebude. Použít tak pro zadní pozice lze nový komponentní systém nebo koaxiální repro, ale odpojit původní výškové. Výškové repro v palubní desce je možné nahradit, pouze se doupraví uchycení - dle možností, ale nebude to složité. Pro přední pozice bych doporučil volit variantu HERTZ CK 165 L, které mají separátní vyhýbku pro středobas a stejně tak pro výškové repro a v případě Vašeho vozu je tak instalace jednodušší. Potřebné budou samozřejmě MDF podložky a doporučil bych také vytlumení dveří, použít lze dvakrát SET tlumení.
5|Tomáš , 28.09.2020, 23:38
Dobrý den, mohu tyto reproduktory použít do dveří VW T4 MULTIVAN 2001 Kde jsou v palubní desce výškové repro? A bude třeba nějakého dalšího montážního materiálu? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 29.09.2020 15:04
Dobrý den Vážený zákazníku. U T4 je to trošku složitější. Je nutno upravit prostor za reproduktory, nebo použít reproduktory s nízkou montážní hloubkou. Doporučil bych spíše upravit prostor za reproduktory a osadit kompletní komponentní systém Hertz CK 165.
4|Jeran , 03.06.2020, 11:08
Dobrý den.Mám dotaz.Je možné koupit pouze jeden tento reproduktor? Jeden mám bohužel poškozený.děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.06.2020 13:15
Dobrý den Vážený zákazníku, je mi líto, ale repro se nabízí pouze v páru.
3|Zdenek nedbal , 21.01.2020, 09:49
Dobrý den, jaké podložky musím použít aby jsem bez žádných dalších úprav namontoval reproduktory do wv golf 4 ? Budou stačit tyto ? https://www.ahifi.cz/plastove-podlozky-pod-repro-bugatti-seat-mitsubishi-skoda-volkswagen.html ? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.01.2020 10:38
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji použít MDF podložky VW a adaptéry repro konektoru VW.
2|Aleš , 26.10.2019, 03:40
Dobrý den šli by tytoreprofuktory použít pro peugeot 206cc bez zesilovače ? Na rádio JVC 4x50w ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.10.2019 09:37
Dobrý den Vážený zákazníku. Výměnu pouze středobasů nedoporučuji. Nejlepší volbou bude celá sestava CK 165. Případně že by byl problém s osazením výškového reproduktoru , použíjte koaxiální CX 165.
1|Jiří , 09.08.2019, 13:38
Octavia 1 - lze použít jako náhrada originálních středobasů v předních dveřích s el. okny?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.08.2019 13:57
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít. Potřebné budou MDF podložky Škoda.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
13 zákazníků hodnotilo
11×
Michal Mocek
19. 4. 2021

kvalita a zpracování odpovídá ceně, dobrý poměr cenna - výkon

Ověřený uživatel
17. 4. 2020

Bylo mi pracovníky zákaznické podpory doporučeno jako nejlepší řešení pro montáž bez použití zesilovače, vzhledem k parametrů. Byl jsem ochoten koupit i dražší, ale nakonec jsem rád za tyto. Jsou super za super peníze.

Robin Mačura
8. 8. 2019

Hodne kvalitni repro, pouzil jsem do zadni casti vozu. Po zapojeni a vyzkouseni zvuku, jsem se presvedcil, ze i bez zesilovace to jde. Po kontaktovani a konzultaci s ahifi jsem dokoupil jeste predni repro k165 a zmena oproti reproduktorum co dava Honda je o 200% lepsi. Mam s cim porovnavat . Za me top.

Pepa
27. 3. 2019

Hrají perfektně i na samotné autorádio 4x50W. Repro má hutnou a dynamickou basovou složku, vhodné pro ty, co neplánují zesilovač nebo subwoofer. Basy jsou pěkné, nepotřebují sprasit bass bostem, super basem nebo equalizérem. Středy jsou také pěkné vyrovnané. Nečekal jsem tak dynamický zvuk bez zesilovače.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.