Můj účet

Reproduktory Pioneer TS-G1010F

dual cone reproduktory, Ø 100 mm, 30 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 43 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Pioneer TS-G1010F
-13 %
Lepší produkt je na dosah
Renegade RX42 MK2 za 790 Kč

Reproduktory Pioneer TS-G1010F

Vylepšené reproduktory do auta řady G jsou speciálně vyvinuty pro výkonný zvuk prémiové kvality při vynikajícím poměru cena / výkon. Jejich bytelná konstrukce byla optimalizována pro různé možnosti přišroubování, což velmi usnadňuje instalaci jakéhokoli reproduktoru řady G do vašeho auta. Předností těchto reproduktorů je jejich schopnost zpracování vyššího výkonu a vysoká citlivost. Celkově podávají skvělý výkon - reprodukují hluboké působivé basy a přirozené výšky, a to i při vysokých objemech hlasitosti. Pozvedněte zvuk ve vašem automobilu na novou úroveň chytrým a cenově dostupným způsobem!

Hlavní vlastnosti

  • 100mm dual cone reproduktory.
  • Kapton měděná kmitací cívka.
  • IMPP vstřikovaná polypropylenová membrána.
  • Vynikající poměr cena / výkon.
  • Snadná instalace.
  • Krycí mřížky součástí balení.

O značce

Pioneer je velmi populární japonský výrobce elektroniky s dlouholetou tradicí. Produkuje kvalitní autorádia a autohifi komponenty, jako jsou reproduktory do auta, subwoofery nebo zesilovače. Autorádia Pioneer jsou v posledních letech více a více populární a patří k tomu nejlepšímu, co se dá dnes pořídit. Veškeré zboží této značky, které nabízíme v našem obchodu, pochází z oficiální distribuce, čímž získáte plnou záruku a bezproblémové vyřešení případné reklamace.
Katalogové čísloTS-G1010F
ZnačkaPioneer
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Dual cone
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 30 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 190 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
44 - 25000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 43 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. IMPP Composite
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

12|Štěpán Stupka , 16.02.2024, 08:33
Dobrý den, jsou repráky vhodné do citroen jumper 2008
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.02.2024 11:08
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory nelze do vašeho vozu osadit. Je nutné volit 165mm komponentní reproduktory. 
11|Lukáš , 03.05.2023, 06:21
Zdravím, dají se tyto reproduktory použít na Suzuki Swift (1989)
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 03.05.2023 12:54
Dobrý deň Vážený zákazník, v tomto prípade je ideálne odmerať originálne reproduktory, a miery nám zaslať na email dotazy@ahifi.cz.
10|Quenella , 13.06.2020, 20:07
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodné do předních dveří fabie 1, rok 2003. Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.06.2020 09:59
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nikoliv, vhodným rozměrem je 165mm. U Fabie první generace je navíc limitována montážní hloubka a nelze osadit každé repro. Více se dozvíte v našem článku, v sekci BLOG.
9|Pavel Svoboda , 19.04.2020, 23:39
Dobrý den,Mám na vás dotaz, odchází mí reproduktory v přední části vozu - vůz Renault Twingo I.generace 1998-2006 -rok výroby 2001měřil jsem mají průměr 10 cm, tak se přesvědčuji jestli jsou tyto reproduktory dobrá volba případně jestli by jste mi doporučili jiné.předem děkuji za odpověď.Pavel Svoboda
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.04.2020 09:21
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych malinko připlatit a volit reproduktory MAC AUDIO STREET 10.2, které budou o poznání lepší volbou.
8|Pavel Nerad , 16.01.2020, 17:52
Dobrý denJake reprobedny by jste my doporučili do vozu Opel Corsa
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.01.2020 10:48
Dobrý den Vážený zákazníku, zkusme, prosím, malinko specifikovat dotaz. O jaký rok výroby vozu se jedná? Reproduktory řešíme pouze přední? Jaká by měla být zhruba cenová relace?
7|Josef Feri , 19.11.2019, 18:15
Dobrý den jsou tyto reproduktory vhodné na Renault Laguna II Combi .?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.11.2019 11:52
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že nikoliv. Ve Vašem voze bude použito repro 130mm, nikoliv 100mm. Vhodnou volbou tak jsou například reproduktory MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 13.2.
6|Veronika Moravcová , 04.11.2019, 18:39
Dobrý den,jsou prosím tyto reproduktory vhodné do octavia 1 ?Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.11.2019 09:38
Dobrý den Vážená zákaznice, bohužel nejsou. PRo přední dveře je vhosný rozměr 165mm, pro zadní pozice pak 130mm nebo 4x6 palce, dle modelu karoserie (sedan/combi). Více se dočtet v přehledném článku, v sekci BLOG.
5|Tubyl , 30.09.2019, 08:43
Dobrý den. Jsou repro vhodne do zadnich dveri jednickove Fabie. Díky za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.09.2019 14:37
Dobrý den Vážený zákazníku, vzhledem k tomu, že jedničková Fabie nemá v zadních dveřích repro, tak nikoliv.
4|Jan Drmola , 11.09.2019, 18:10
Po té co jsem si tyto reproduktory objednal dle stejných parametrů jako byly v mě 106ce repro jsem zjistil že místo 10cm mají jen 8,5 cm na 11,5 cm průměr.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.09.2019 08:03
Dobrý den Vážený zákazníku, popisu malinko nerozumím, každopádně zumíněné reproduktory mají průměr 100mm.
3|Martin , 09.09.2019, 18:31
Dobrý den jsou tyto repro. vhodné do passata 5.5 děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.09.2019 15:31
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, vhodný rozměr je 165mm.
2|Martin , 07.07.2019, 16:07
Dobrý den.Jsou tyto reproduktory vhodné do Peugeot 206?Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.07.2019 08:46
Dobrý den Vážený zákazníku, nutno použít 165mm reproduktory. 
1|Jakuk , 22.04.2019, 22:58
Dobrý den, je vhodné tyto reproduktory dát do palubky (VW T4) když ve dveřích mám Pioneer TS-H1703. Popřípadě jaké jiné byste dopopručili. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 23.04.2019 09:11
Dobrý den, momentálně bych v dané ceně doporučil reproduktory Mac Audio Power Star 10.2, které jsou zvukově kvalitnější a máme je ve velké slevě. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
88 %
19 zákazníků hodnotilo
12×
Jan Pinďák
21. 10. 2021

Po takové chvilce nelze kdoví jak hodnotit.Zatím cena, výkon, super. Zatím naplňují očekávání.Na můj vkus hrají hezky, nepoznám žádné velké zkreslení.

Ověřený uživatel
18. 6. 2020

Vynikající.

Libor
23. 3. 2020

Dobre ale při větším ohulení chrči a nestihaj. Na rock slabé.

Ověřený uživatel
16. 1. 2020

Vzhledem k ceně jsou skvělé

Ověřený uživatel
19. 7. 2019

kvalitní provedení i zvuk

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.