Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Gladen HG-165M-3

Ø 165 mm, 60 W, 3 Ω, 90,74 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen HG-165M-3
Tip
Středobasové reproduktory, které jsou použité v sadě Gladen M 165 V2. Reproduktory se speciální tkanou membránou ze sklolaminátu, která dokáže neskutečně dobře reprodukovat zvuk. Pokud sháníte poctivé středobasy v rozměru 165 mm, zkuste se zamyslet právě nad touto varinatou, nezklame vás. Ekonomické papírové balení produktu.
Katalogové číslo:HG-165M-3
ZnačkaGladen
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90,74 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 64,5 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Český návod - Gladen HG-165M-3
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

24|Tomas, 09.06.2019, 20:43
Dobry den, mohu tento produkt použít do Saab 93 2gen. , kde jsou ve dverich repro s impendaci 2 ohm?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.06.2019 09:27
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít. Vzhledem k vysoké citlivosti reproduktorů nebude rozdíl v impedanci znát.
23|Daniel, 16.10.2018, 06:58
Dobrý den,vlastním Mitsubishi ASX , rok 2016radio je originál s velkým displejem a kamerou.Nevím kolik má watů.Protože tam jsou opravdu hrozné reproduktory potřebuji navrhnout jaké.Dveře dost plechové i při zavření.1.Gladen HG-165M-3 nebo Sinus Live SL-165W2.Podložky pod reproduktory dřevěné 4carmedia MDF podložky Škoda / VW / Seat nebo 4carmedia MDF podložky Mitsubishi ASX s výběrem na šrouby
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 17.10.2018 15:50
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné podložky budou 4carmedia MDF podložky Mitsubishi ASX. Repro bych však doporučil volit komponentní, tedy včetně výškových reproduktorů - GLADEN M 165 V2. Sestava je sladěna dohromady a bude hrát tak, jak má. Důležité bude samozřejmě vytlumení dveří, které dveře zpevní a podstatně zlepší akustiku, pro reproduktory. Pro vytlumení lze použít SET tlumících materiálů.
22|O, 16.04.2018, 13:27
Dobrý den,na svém Peugeot 5008 jsem si vytlumil ( dle vašeho navodu a tlum. materiáluú přední dveře + namontoval MAC Audio APM Fire 2.16 a to tak , že jsem nechal původní orig. výškáče obsahující dělící kondenzátor.Zvuk je lepší než původní...ale myslím že hlavně díky zatlumení dveří...... rád bych nyní od vás věděl váš názor , zda má z pohlednu dalšího vylepšení zvuku smysl , ještě tyto repro Audio APM Fire 2.16 vyměnit za tyto samotné repro GLADEN...když schci nechat půvdodní tweekery ( kvůli designu palubnídesky). Byl byten roudíl opravdu tak velký.... a nebo GLADEN mají smysl jen i se sofistikovanější GLADEN frekv, vyhabkou + Gladen Twekerem ?Díky za odpověďJaníček
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.04.2018 12:17
Dobrý den Vážený zákazníku, v každém případě bych doporučil výměnu výškového reproduktoru za ten, který je v sadě. Kombinovat takto originální a neoriginální repro není dobrou volbou a těžko pak něco hodnotit a porovnávat. Repro GLADEN je rozhodně dobrou volbou, ale jako celek.
21|Tomáš, 29.05.2016, 22:19
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli nemáte vyzkoušeno,zda se tyto repro vejdou do vozu Peugeot 306, r.v. 2000 ... A ještě by mě zajímalo,jestli je nějaký rozdíl mezi těmito repro a MAC Audio APM Fire 2.16? Díky za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.05.2016 10:39
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory by neměl být problém osadit. Pro úplnou jistotu však doporučuji oměřit přímo ve voze. Rozdíl v reproduktorech je hlavně v tom, že u Gladenu se jedná pouze o středobasy, MAC AUDIO je komponentní systém, tedy včetně výškových reproduktorů.
20|Miro, 09.03.2016, 18:38
Zdravím, mám Ford Focus II před fl. original auto radio, bez odhlučnění, original přední repra.Řeším koupi zadních reproduktorů do dveří (staré originály odešly - do budoucna plánuji i výměnu radia a předních repro). Nevím zda středobasy nebo koaxiály. Můžete mi tedy prosím doporučit vhodné řešení zadních repro(do 2500,-) + odhlučnění dveří ... Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.03.2016 11:20
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zadní dveře použijte MDF PODLOŽKY, pasují. Pro vytlumení doporučuji 4x STP ANTICOR S a 1 x GLADEN AERO WAVE. Vhodné reproduktory jsou například JBL GTO629.
19|Šimon, 22.01.2016, 00:08
Nevadí když napojím tyto 3 Ohmové, do oktávky 1 kde byli orignální 4Ohmové? díky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.01.2016 10:05
Dobrý den Vážený zákazníku, problém to není, lze zapojit.
18|Lukáš, 27.09.2015, 16:41
Dobrý den mohl bych vás požádat o doporučení reproduktoru do VW Passat B5 r.v 1999Mám v autě subwoofer ale v poslední době uvažuji o zrušení a nakoupení kvalitních reproduktorů do dvěří a na plato vzaduA Nejlíp aby hráli pěkně čistě s hlubokýmy bassy (například u II Octavie hrají originál repra pomalu líp jak u mě se subwoofrem tak něco takového popřípadně ještě lepší, jen pro přirovnání) Tak doporučení jaké repra do předních dveří, zadní dveří + ovály do plata za zadní sedačky + zesilovač Děkuji vám moc popřípadně jestli by jste mohli o info do emailuPS. v cenové relaci dohromady cca max 7 tisíc Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.09.2015 14:09
Dobrý den Vážený zákazníku, v kopii Vám to dojde i do emailu. Osobně bych dal nové přední + zadní reproduktory oválné na plato a vynechal zadní dveře. Jednak se s cenou nedostaneme do 7000,- a za 2. někdy méně, je více. Tip na přední repro: http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-performance-x-2-16.html a Tip na zadní ovály: http://www.ahifi.cz/reproduktory-jbl-gt7-96.html. Na napájení bych použil 4-kanálový zesilovač Mac Audio MPE 4.0 XL. Pro zlepšení na basech v interiéru, doporučuji tlumení předních dveří: http://www.ahifi.cz/clanky/detail/jak-vybrat-a-pouzit-tlumeni-odhlucneni.htm.
17|Dino, 08.09.2014, 23:28
fiat punto evo hifi katastrofa chcel by som to nahradit tymy to reproduktormy GLADEN HG-165M-3 do predu a do zadu gladen mc 130 a tlmenie STP ANTICOR S (2,1 mm)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.09.2014 00:40
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych vyměnil i výškáče a použil celou sadu Gladen M 165 V2. JInak k výběru nemám větších výhrad.
16|michal, 15.06.2014, 22:37
Dobrý den, děkuji za odpověď. V zadních dveřích je pouze "slot" na jeden reproduktor. V předních dveřích je i tweeter, tam by šel určitě Gladen M 165 V2. Koukal jsem, že v sekci montáž jste přesně můj vůz ozvučovali. Ale cena za 2 x Gladen M 165 V2 je 6000. A určitě se vyplatí taková investice? nebo byla by možnost doporučit kompletní nabídku reproduktorů pro můj vůz vzhledem k výkonu rádia. Myslím tím i tlumící materály, podložky, pokud jsou potřeba atd.?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.06.2014 23:20
Dobrý den Vážený zákazníku, které redukce byly použity je uvedeny v instalaci pod odkazy. Co se týče tlumení, doporučuji použít 2 pláty StP Anticor S na 1 dveře. Do konce června můžete výrazně ušetřit díky předprázdnivé akci, kde jsou i Gladen M 165 V2. :o) Zvuk bude výrzaně lepší. Pokud máte další otázky, směřujte je rovnou na můj email, kde se Vám budu dále rád věnovat, děkuji.
15|Jara, 15.06.2014, 21:24
Dobrý den když vyměním toto repro za originály z golfa5 polepším si? Předem děkuji za odpověd.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.06.2014 23:20
Dobrý den Vážený zákazníku, nedoporučuji měnit jen samotné středobasy, tyto Gladeny si citlivostí ani frekvenčním průběhem nesednou s originálními výškáči. Pokud chcete zvuk zlepšit, vyměňte i výškáče a zvolte komponentní set reproduktorů Gladen M 165 V2.
14|Michal, 14.06.2014, 23:52
Dobrý den, mám auto Subaru outback 07, originální rádio kenwood s parametry:Maximum Output Power 20W x 4 (4Ω)Tone ActionBass : 100Hz ±10dBMid : 396Hz ±10dBTreble : 6.34kHz ±10dBZvuk originálních repro v autě je otřesný, zejména v zadních dveřích, kde jsou jen středobasy. Myslíte, že tyto reproduktory jsou vhodné pro řešení zoufalé audio stránky auta? popř. co by jste doporučil?Výměna originálního autorádia je nemožná díky integrovanému ovládání klimatizace.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.06.2014 01:59
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych nedával pouze středobasy, ale použil celý komponentní set, např. Gladen M 165 V2. Pak dojde k výraznému zlepšení zvuku. Originální autorádio Subaru lze ponechat, to není taková slabina jako sériové reproduktory Subaru.
13|lubos, 09.06.2014, 16:02
dobry den,mam vo fiate stilo v zadu namontovane tieto stredobasy a hraju velmy dobre, do predu mam moznost si kupit lacno HERTZ DSK 165.3 ale otazka je ci to radsej spravit vsetko s GLADENU alebo v predu dam HERTZ DSK 165.3. aky je vas nazor ? Radio mam seriove a tlmenie dynamat
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.06.2014 16:33
Dobrý den Vážený zákazníku, Hertz DSK nejsou špatné reproduktory ve své ceně, ale Gladen M 165 V2 hrají přeci jen výrazně lépe čili nechám na Vás. :o)
12|Miroslav, 09.02.2014, 10:02
zdravím. nakolko plánujem vymeniť originálne reproduktory vo svojom aute Alfa 166 ma zaujalo ako tu chválite tento model. chcem sa spýtať keby ich vymením za staré origo repro čo tam boli od výroby či tam bude cítiť rozdiel v kvalite hlavne v basoch pretože tieto staré už skoro žiadne nemaju. je tam vstavaný ICS systém tak s rádiom vela neurobím a tiež vzadu nie sú vývody na zosilovač takže chcem to skúsiť poriešiť takto. v predných aj zadných dverách mám hore výškače a dole stredobasi tak plánujem vymeniť len tie nakoľko výšky hrajú celkom slušne. ide mi hlavne o tie basi. a ešte sa chcem spýtať či by sa mi tam zmestili do dverí alebo sa mám poobzerať po nejakom druhom modeli.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.02.2014 11:39
Dobrý den Vážený zákazníku, bas jako takový je v autě ovlivněn jednak kvalitním vytlumením dveří a za druhé kostrukcí dveří jako takovou, obvykle se i basové pásmo zlepší pokud si zákazník pořídí tyto reproduktory, ano. Ohledně montážní hloubky nemáme zkušenost s tímto vozem, musíte rozdělat dveře a oměřit pokud chcete mít 100% jistotu, že se vejdou.
11|Alex, 03.02.2014, 22:09
zdravim, pokud poridim tyto středobasy do dveří pro VW Sharan a připojím na originalní autorádio, uslyším rozdíl, polepším si?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.02.2014 23:46
Dobrý den Vážený zákazníku, po stránce kvality zvuku a zabarvení a dynamiky určitě ano.
10|Milan, 25.01.2014, 13:11
Mám na Vás tenhle dotaz. Koupil jsem starší zesilovač http://faro-faro.olx.pt/amplificador-blaupunkt-gta-200-flash-2-1-canais-350w-iid-442937401Blaukpunt a potřeboval bych poradit středobasové repro( 6,5" )na hloubce mi nezáleží. Nebo je lepší se přímo stavit u Vás na prodejně?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 25.01.2014 13:58
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se stavíte přímo na kamenný obchod tak jistě chybu neuděláte. Je vždy lepší věci vidět na živo ma slyšet na vlastní uši. Každopádně tyto středobasy v dané ceně patří k tomu nejlepšímu co můžete pořídit.
9|Tomáš, 17.11.2013, 21:51
ZdravímMomentálně mám ve dveřích kompa Powerbass s5c a chtěl bych předělat dveře a namontovat nějaké 16" například tyto Gladeny (klidně doporučte jiné).Bylo by možné použít nové středobasy na vyhybku od Powerbass? Kdyby měli podobným RMS výkon..
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.11.2013 22:17
Dobrý den Vážený zákazníku, ano můžete to takto zkombinovat. Středobasy z M série od Gladen patří k tomu nejlepšímu do 2000,-.
8|Dave, 11.11.2013, 14:38
A jeste jedna otazka prosím. Mohu zapojit do dveri octavie repro s impedanci 3 OHMY misto starych se 4 OHMY? Diky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.11.2013 15:32
... ano, můžete, rádio zátěž 3 Ohm bezproblémů zvládne.
7|Dave, 09.11.2013, 10:44
Dobrý den, uvažuji o koupi těchto reproduktorů do dveří Octavie I. Výškové jsou originální reproduktory nejspíš Blaupunkt (je to výrobce uvedený na současném středobasovém reproduktoru ve dveřích). Myslíte, že při výměně a zapojení těchto reproduktorů do předních dvěří bude hrát vše jak má? Díky za odpověď, hezký den :-)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.11.2013 11:29
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se Vám nechtějí měnit výškové reproduktory a středobasy Vám chrčí tak proč ne, bude to hrát obstojně. Tyto středobasy patří k tomu nejlepšímu v ceně do 3000,-.
6|zodac, 30.10.2013, 00:58
A jeste jeden dotaz, musim k temto reproduktorum objednavat i MDF podlozky? Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.10.2013 02:56
Dobrý den Vážený zákazníku, některé novější modely měly klasické kroužky čili pokud máte facelift tak teoreticky kroužky potřeba nejsou. Pokud si nejste jist tak posílám odkaz na MDF redukce pro Škoda Octavia 1.
5|zodac, 26.10.2013, 15:24
Dobry den, doporucili byste mi tyhle repra misto originalnich (uz znacne nefungujicich) do OI? Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.10.2013 16:08
Dobrý den Vážený zákazníku, ano jedná se o jedny z nejlepších středobasů do ceny 3000,-.
4|Kuba, 10.09.2013, 10:16
Zdravím,Jaký mají tyto repro výkon MAX a RMS?Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.09.2013 11:48
Dobrý den Vážený zákazníku, dle našeho měření je RMS výkon od 65 do 80 W RMS, max. výkon nás nikdy nezajímal.
3|Jiří Votruba, 03.04.2013, 03:31
Děkuji za odpověď. Nepopírám, že jsem její znění tušil. Budu se jí tedy řídit.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.04.2013 05:00
Není zač.
2|Jiří Votruba, 01.04.2013, 06:33
V případě, že bych použil tyto repro do dveří, jaké byste k nim doporučil výškové repro. Uvažuji, že bych ponechal sériovou výhybku, neboť výškáč je zabudován v A-sloupku a výhybka někde ukryta pod přístrojovkou. Domníváte se, že ponecháním seriové výhybky příliš zvuku neublížím?Druhá varianta, totiž zabudování komponentních reproduktorů, mne právě odrazuje pracností výměny výhybky, ukryté kdovíkde. Jaký máte prosím nato názor?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.04.2013 08:34
Dobrý den Vážený zákazníku, já bych si dal tu práci a instaloval klasický 165 mm 2 pásmový komp. set než něco dávat na originální nekvalitní výhybku, to bych nedělal, jelikož výsledek může být ještě horší než originál pokud použijete originální výhybky, které jsou stavěné pouze na originální repro.
1|Jiří Votruba, 01.04.2013, 06:21
Upřednostnil byste tyto repro nebo HERTZ EV 165.5, v případě pohonu pouhým seriovým radiem v Nissanu Almera N16.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.04.2013 08:10
Dobrý den Vážený zákazníku, Gladen z M série je vyhlášený tím, že má právě naprosto luxusní střeobasy na svoji cenovou relaci a tudíž bych zvolil Gladen.

Hodnocení

Celkové hodnocení
98 %
11 zákazníků hodnotilo
10×
Tomáš Rükl
29. 5. 2018

Chvíli trvá než se rozehrají, ale provedení i zvukový projev v této cenové kategorii velmi kvalitní. Podstatný rozdíl při vytlumení dveří.Doporučuji

Dušan Duda
15. 4. 2018

na doporučení odborníků z ahifi jsem nemohl koupit lepší

Miloš Réda
4. 8. 2017

maximální spokojenost

Ověřený uživatel
2. 8. 2016

Mají docela dobrý zvuk, maximální spokojenost.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.