Můj účet

Antivibrační materiál Comfortmat Dark D3

antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3 mm, MLF 0,41, hmotnost 3,37 Kg/m²
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Antivibrační materiál Comfortmat Dark D3
Prodej skončil

Antivibrační materiál Comfortmat Dark D3

Špičkový antivibrační tlumící materiál Comfortmat řady Dark, který patří mezi prémiové materiály společnosti Comfortmat. Skládá se ze speciální samolepící butyl-pryžové vrstvy a hliníkové fólie s obdélníkovou lisovanou strukturou. Nejnovější modelová řada Dark byla kompletně inovována v roce 2019 a přináší zcela jedinečné vlastnosti díky vysoce účinnému a ultralehkému složení tmelu D-Formula. Sériová výroba antivibračních materiálů řady Dark byla možná až poté, co byla vyvinuta nová vícestupňová technologie nízkoteplotního míchání DarkAir. Díky tomu se podařilo dosáhnout indikátorů, které byly před touto dobou nedosažitelné. Žádný jiný antivibrační materiál na světě nedisponuje takovým poměrem hmotnosti materiálu a jeho účinnosti. V Comfortmatu se tedy povedlo vytvořit unikátní materiál, který si v mnohém odporuje - výrazně se snížila hmotnost a zároveň se zvýšil akustický ztrátový činitel na dříve nedosažitelné hodnoty. Tak jako všechny materiály Comfortmat, vyniká i řada Dark vysokou přilnavostí na kov, odolností vůči vodě, vlhkosti a olejům, má antikorozní vlastnosti a díky odolnosti proti extrémním teplotám si ponechává stejné vlastnosti v létě i zimě. 

Unikátní technologie modelové řady Dark 

Comfortmat řady Dark je výjimečný zejména díky již zmíněné vícestupňové technologii nízkoteplotního míchání DarkAir. Ta umožňuje snížení hmotnosti materiálu až o neuvěřitelných 40% a zároveň zvýšení účinnosti. Také materiály řady Dark disponují speciální hliníkovou fólií, jejíž výrobní proces využívá technologii dvojitého tepelného zpracování HotAL II. Ta zaručuje zvýšenou tuhost fólie při zachování vynikající flexibility při práci. Nová technologie inFliz pro jednoduchou aplikaci butylové směsi na hliníkovou fólii umožňuje úplnou absenci vzduchu mezi vrstvami a díky rovnoměrnějšímu rozložení po celé ploše výrazně zlepšuje vlastnosti materiálů. Nový design s mřížkou o velikosti 5 x 5 cm pomáhá při řezání materiálu, usnadňuje instalaci a také chrání výrobky Comfortmat před padělky. 

Hlavní vlastnosti antivibračního materiálu Comfortmat Dark D3

 • Prémiový ultralehký antivibrační materiál o tloušťce 3 mm, který výrazně snižuje vibrace a rezonance.
 • Snížená hmotnost až o 40% díky vícestupňové technologii nízkoteplotního míchání DarkAir.
 • Excelentní poměr hmotnosti a účinnosti, který nenabízí žádný jiný materiál.
 • Vysoká přilnavost, odolnost vůči vodě, vlhkosti, olejům a antikorozní vlastnosti.
 • Stejné vlastnosti v zimě i v létě díky vysoké odolnosti vůči extrémním teplotám. 
 • Technologie HotAL II pro zvýšenou tuhost hliníkové folie při zachování vysoké flexibility při aplikaci. 
 • Jednoduchá instalace na všechny typy povrchů bez nutnosti zahřívání.
 • Nová technologie inFliz umožňuje úplnou absenci vzduchu mezi vrstvami butylu a hliníkové fólie.
 • Nový design v černo-oranžové barvě se speciální mřížkou pro snadné řezání.

Technické parametry antivibračního materiálu Comfortmat Dark D3

 • Tloušťka: 3 mm
 • Rozměr: 700 x 500 mm
 • Hmotnost: 1,18 Kg (3,37 Kg / m²) 
 • Akustický ztrátový činitel (MLF): 0,41
 • Přilnavost: 10 až 12 N / cm
 • Ražba: Ingot-M 6 x 12 mm
 • Barva: černá-oranžová
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat Dark D3 aplikovat

Antivibrační materiál Comfortmat D3 můžete aplikovat téměř všude, kde je potřeba snížit vibrace a rezonance. Vzhledem k tloušťce 3 mm a vysokému akustickému ztrátovému činiteli je materiál vhodný zejména pro oblasti se středně vysokým zatížením vibracemi. Antivibrační materiály řady Dark jsou díky své velmi nízké hmotnosti ideální zejména pro odhlučnění dveří, střechy a dalších ploch, kde hraje důležitou roli hmotnost. Využití najdou také jako první vrstva při odhlučnění podlahy, střechy, podběhů nebo kufru. V našem článku "jak vybrat antivibrační materiál" se dozvíte veškeré další informace o antivibračních materiálech, jejich použití, i správném výběru. Pokud si nejste jisti, jaké materiály a v jakém množství použít na odhlučnění vozidel, využijte náš konfigurátor odhlučnění. Nejčastější použití antivibračního materiálu Comfortmat D3:
 • Vnější plech dveří
 • Podlaha
 • Střecha
 • Dno kufru
 • Blatníky
 • Přední podběhy
 • Zadní podběhy
 • Torpédo
 • Středový tunel
 • Vnitřní plech dveří
 • Plastové podběhy
 • Víko kufru
 • Motorová přepážka
 • Kapota

O tlumících materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již od roku 2010 a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a zvukově izolačních materiálů. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. V posledních letech Comfortmat udává směr v oblasti odhlučnění vozidel a pravidelně přináší na trh materiály s rekordní účinností a excelentními vlastnostmi, kterých doposud nebylo možné dosáhnout. To vše je možné pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 

Katalogové čísloCOM D3
ZnačkaComfortmat
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ materiáluAntivibrační
Tloušťka3 mm
Rozměr700 x 500 mm
Hmotnost 1 kusu1,18 Kg
Plošná hmotnost3,37 Kg / m²
Akustický ztrátový činitel (MLF)Akustický ztrátový činitel (anglicky mechanical loss factor) vyjadřuje schopnost materiálu pohlcovat šířící se zvuk a měnit energii zvukem vytvořených vibrací na tepelnou energii. Teoretický maximální ztrátový činitel je 1, což znamená žádné vibrace. Například neodhlučněná ocel o tloušťce 1 mm má ztrátový činitel cca 0,001 při 200 Hz. Platí tedy, že čím vyšší je ztrátový činitel, tím lépe. Kombinací tlumících materiálů je možné ztrátový činitel výrazně zvýšit až k hodnotám blížícím se 1. 0,41
Přilnavost10 až 12 N / cm
Hliníková fólieHotAl II 100 μm
VoděodolnostAno
BarvaČerná s měděným potiskem
Cena za1 kus
Pořadí vrstev1. vrstva

Komentáře k produktu

4|Jan , 30.10.2023, 12:48
Dobrý den,čím tento materiál nahradit. Rozhodující je tlouštka do 3mm. Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.10.2023 13:57
Dobrý den Vážený zákazníku. Náhradou je Comfortmat Viper.
3|Lukyn , 29.08.2022, 08:36
Dobrý den. Je možné tento materiál požít na odhlučnění okapu u střechy? Mám hlučný svod jak přes něj teče voda. Pokud toto problém technicky vyřeší, ihned objednávám. Díky
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 29.08.2022 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, pravděpodobně ano lze použít, nemáme však vyzkoušeno . 
2|Tomáš Kaňov , 23.03.2022, 09:07
Dobrý den, byl tento materiál vhodný na tapec v bagru v kterém je uchyceno repro, bude na něm držet??
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.03.2022 11:26
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, materiál lze použít. Pokud je dveřní panel plastový, stačí vyčisti, odmastit a nebude problém - držet bude, lepící vrstva má velmi dobrou přilnavost.
1|Libor S. , 08.10.2020, 09:49
Dobrý den, mám dotaz k odhlučnění podběhů... Podbehy mám vystříkané sprejem Dinitrol. Mohu na to nalepit odhluč;ně i Dark3?? Děkuji za odpověď
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.10.2020 13:10
Dobrý den Vážený zákazníku. Tlumení se lepí na odmaštěné plochy. Na vosku nebude tlumení držet.

Hodnocení

Celkové hodnocení
99 %
66 zákazníků hodnotilo
63×
Anonymní uživatel
18. 8. 2023

Funguje

Michael Baumgartl
29. 5. 2023

Super materiál, dělá přesně to co má. Naprostá spokojenost a vřele doporučuji. Velmi dobře tlumí vibrace a perfektně lepí.

Anonymní uživatel
12. 2. 2023

Plná spokojenost. Snadná montáž, odhlučnění podlahy. Pocitově o 100% utlumení hluku od kol.

Ověřený uživatel
5. 5. 2022

Použil jsem k odstranění \"drnčení\" plastu středového tunelu - funguje to.

Ivan Mika
18. 3. 2022

funguje jak má

Pavel Florian
20. 1. 2022

Pomer Vahy a tlumeni je zde zatim neprekonatelny.

Pavel Florian
13. 1. 2022

Jedno z kvalitních tlumeni, skvělý poměr tlumicího účinků a váhy.

Libor Podešva
9. 12. 2021

super drží a tlumí vibrace..

Josef Matůš
21. 11. 2021

Dobře se s ním pracuje, výborná účinnost. Použito na kufr/zadní podběhy, plánuju použít i na další části. Určitě použijte váleček pro aplikaci.

Ověřený uživatel
12. 9. 2021

Použito na přední podběhy a super. Velká změna v utlumení hluku od předních kol.Flexibilní materiál, pěkně drží a dobře se s ním pracuje.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Mercedes-Benz GLA 45 AMG BrabusTesla Model 3Mercedes-Benz B-Class (W247)Hyundai i40Tesla Model 3Toyota RAV4Audi Q7Audi Q8Volvo S80Mercedes-Benz V-ClassHyundai i30VW Passat B8BMW X5 (F15)Ford Tourneo CustomVW Passat B8Fiat TipoŠkoda KamiqSuzuki VitaraBMW 3 (F30)BMW 3 GT (F34)Škoda KodiaqBMW X1 (F48)Kia CeedMercedes S-ClassVolvo XC 70Audi A3Audi Q3Škoda KaroqMercedes-Benz GLSMercedes Vito - odhlučněníVW T5Volvo XC 90Infinity QX70Mercedes-Benz X-Class (X350d)VW Multivan T6.1Hyundai TucsonMercedes V-ClassŠkoda Kodiaq RSŠkoda Octavia 3 RSFord Tourneo CustomŠkoda Superb 3Mazda 6 (GJ)Škoda Octavia 3Škoda Octavia 3Škoda Octavia 3Škoda Octavia 4Honda Civic 9GNissan NavaraToyota CorollaŠkoda ScalaAudi TT RSOpel ZafiraHyundai i30 FastbackCitroen C4 SpacetourerNissan 350zDodge ChallengerPeugeot TravellerToyota Corolla VersoŠkoda Superb 3BMW 3 (G21)Honda Civic 10gBMW 3 (F31)Mercedes-Benz A-Class (W169)Volkswagen AmarokToyota AurisBMW 5 (G30)VW Passat B8Mercedes-Benz VitoLand Rover DiscoveryAudi A6 (C8)Ford Tourneo CustomOpel InsigniaMazda 6Audi SQ8Toyota CorollaBMW 3 (G21)Audi Q7Ford Tourneo CustomŠkoda KaroqSeat Ateca FRAudi A6 (C8)VW CaddyPeugeot TravellerMazda 6Audi A6 (C8)Volkswagen T6Toyota CorollaToyota Avensis (T27)Suzuki SwiftSeat Leon IVToyota Proace VersoHonda Civic Type RŠkoda Superb 3Opel InsigniaVolkswagen T6Volvo V90Mercedes-Benz VitoHyundai Santa FeOpel InsigniaMercedes-Benz V-ClassBMW X6 (G06)Škoda Kodiaq RSDacia DusterToyota CHR HybridSubaru XVBMW 5 (G31)Mazda 5Škoda Octavia 3Toyota RAV4 HybridToyota Proace VersoVolvo XC 70Audi Q7Mercedes-Benz GLEMercedes-Benz V-ClassFord Tourneo CustomMercedes-Benz V-ClassSubaru LevorgToyota YarisMazda CX-5
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.