Můj účet

Reproduktory JBL STAGE3 607C

komponentní reproduktory, Ø 160 mm, 50 W RMS, 3 Ω, 92 dB (2,83 V/1 m), montážní hloubka 48,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory JBL STAGE3 607C

Reproduktory JBL Stage3 spojují patentované technologie, prvotřídní inženýrství a zvukové dědictví JBL a vytvářejí tak výkonnou řadu reproduktorů do auta. Se zaměřením na výkon a výbavu přinášejí do vašeho vozidla bezkonkurenční zvukový výkon. 3 ohm impedance a DCR design s vysokým výkonem extrahuje každý watt výkonu ze zesilovače nebo hlavní jednotky, což umožňuje patentovaným Plus One™ wooferem poskytovat vysoký výkon a stabilní hluboký basový projev.

Plus One ™ kónusy wooferu

Patentované Plus One ™ polypropylenové kónusy wooferu od Harman poskytují zvětšenou plochu kónusu až o 35% posunutím bodu připojení mezi obrubou a rámem směrem ven. Výhodou této technologie je zvýšení celkové účinnosti až o 2 dB. To poskytuje vynikající výstup a výkon, když je reproduktor použit jako vylepšení systému z výroby a také pro samostatně zakoupený systém s přívěsným zesílením.

Měkké kopulovité tweetery

Měkké kopulovité tweetery na 6-1 / 2 "komponentním systému a 6" x 9 "třípásmových reproduktorech poskytují širší a plynulejší vysokofrekvenční odezvu.

Navrženy tak, aby pasovaly

Pozornost věnovaná montáži je rozhodující pro úspěch této rodiny reproduktorů.

Externí vyhybka s 0 / + 2 dB ovladačem úrovně tweeteru

6-1 / 2 "komponentní systémy Stage3 jsou vybaveny externími výhybkami, které umožňují přesné řízení distribuce frekvence mezi wooferem a tweeterem. Aby bylo umožněno další ladění systému, 0 / + 2 dB ovladač úrovně tweeteru umožňuje nastavení na základě umístění tweeteru.

Rámový design odvětrávaného koše

Mimořádně pevné odvětrávané koše pomáhají ochlazovat hlasové cívky a vytvářejí spolehlivý reproduktor. Nejenže vypadají dobře, ale poskytují skutečně světovou výhodu tím, že odvádějí teplo z motorové konstrukce téměř jako ventilátor, kdy se kónus pohybuje při svém zdvihu. Výhodou je nižší zkreslení při vysokých výstupních úrovních, delší výdrž reproduktoru a vyšší zpracování výkonu.

Obsah balení

2 x Reproduktory
2 x Mřížky
2 x Výhybky
2 x Tweetery
2 x Držáky pro zapuštěnou montáž
2 x Držáky pro montáž na povrch
8 x Krátké šrouby
8 x Dlouhé šrouby
8 x Rychloupínací spony
Katalogové čísloSTAGE3 607C
ZnačkaJBL
OdkazyCZ oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 250 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 160 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 48,5 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

17|Superb , 18.04.2024, 16:45
Dobrý den, bude potřeba něco dokoupit pro instalaci tohoto setu do Superba 1? Podložky nebo redukce na konektor.?Chtěl bych použít stejný set do předních i zadních dveří jako náhradu za původni. Děkuji za odpověď
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 19.04.2024 10:51
Dobrý den Vážený zákazníku, pro instalaci je nutné použít : 2x podložky  , 2x  kabelové redukce , osobně bych Vám, ale v této cenové relaci doporučil použít námi sestavený set reproduktorů , který bych doplnil, alespoň pro přední dveře tlumícím materiálem . Z hlediska kvality i basové složky budou rozhodně lepší . 
16|Josef Turčan , 11.02.2024, 00:16
Budou reproduktory pasovat do Octavia 4 rs? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 13.02.2024 09:16
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu použít. K instalaci je nutné použít redukční podložky.
15|David hyrman , 12.12.2023, 17:14
Dobry den, bude tato sada jbl pasovat do fordu galaxy 2003 přední dveře děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 13.12.2023 10:34
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. 
14|Denis , 29.07.2023, 19:57
Dobrý den, chci se zeptat jaká by měla být správná tloušťka kabelu co vede k reproduktorů aby vše fungovalo jak má. Zdá se mi že kabely v autě do kterého to chci dát jsou dosti tenké.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 01.08.2023 13:51
Dobrý den Vážený zákazníku. Pro tyto reproduktory je původní kabeláž plně dostačující. 
13|Václav Sýkora , 03.07.2023, 14:13
Ročník je to 2006
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 03.07.2023 16:02
Dobrý den Vážený zákazníku. Do zadní části vašeho vozu je nutné volit koaxiální reproduktory. Doporučit mohu Hertz DCX 165.3.
12|Drak , 19.05.2023, 20:18
Zdarec chci se zeptat je potřeba k tomuto setu zesilovač??? Nebo lze zapojit přímo na rádio díky za odpověďJinak děkuji vše dorazilo v pořádku;-)
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.05.2023 13:47
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory jsou ideální k zapojené na autorádio. Zesilovač není v tomto případě nutný.
11|Danny , 24.11.2022, 13:00
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co vše bude potřeba pro montáž těchto reproduktorů pokud tedy lze je umístit do mého auta.Předem děkuji za odpověď.Škoda Octavia II - elegance 2006
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 24.11.2022 15:42
Dobrý den Vážený zákazníku. Veškeré informace o instalaci reproduktorů do vašeho vozu naleznete v našem článku
10|Zdeněk , 24.11.2022, 03:35
Zdravím, budou tyto 3ohm reproduktory fungovat bez problémů s kombinací 4ohm reproduktorů na 4ohm zesilovači?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 24.11.2022 12:34
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory budou se zesilovače bez problému fungovat. Díky 3ohm impedanci využijete vyšší výkon zesilovače.
9|Vít , 03.11.2022, 08:56
Dobrý den, co vše bude potřeba pro montáž do Golfa 4? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.11.2022 10:51
Dobrý den Vážený zákazníku, pro instalaci reproduktorů budou potřebné MDF podložky VW, pro snažší připojení lze použít kabelové adaptéry VW. Doporučil bych provést také vytlumení dveří, které podstatně zlepší akustiku a umožní reproduktorům hrát tak, jak mají. Podrobnější informace najdete případně v přehledném článku, v sekci BLOG.
8|Martin , 03.01.2022, 01:10
Dobrý den,pasovala by tato sada do VW golf 6? Popřípadě co všechno bych musel dokoupit,krom vytlumení dveří? Dekuji za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 05.01.2022 09:15
Dobrý den Vážený zákazníku, pro instalaci Vámi vybraných reproduktorů budete potřebovat podložky , redukce na kabeláž
7|Jan , 09.09.2021, 19:36
Zdravím mám dotaz zdali tyto reproduktory použít do automobilu škoda Octavia 1 combi a po případně jaké podložky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.09.2021 10:09
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze použít, pro montáž budou potřebné MDF podložky Škoda. Doporučil bych v tomto případě také vytlumení dveří.
6|Richard , 19.11.2020, 20:24
Zdravim, bude potreba podlozka i na golf 3 ( 3 dvirko ). Dekuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 20.11.2020 15:57
Dobrý den Vážený zákazníku, ano pro instalaci těchto reproduktorů je nutné použít tyto podložky.
5|Petr , 02.10.2020, 12:00
Dobrý den, chtěl bych tyto reproduktory použít do Fabie 1 combi - použité rádio by bylo Pioneer FH-X700BT 4 x 50Watt.....nebude s tím problém, budou repro fungovat bez problémů? Děkuji. Petr
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.10.2020 14:21
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory mají nižší impedanci a velmi dobrou citlivost, jsou tedy vhodné pro zapojení na samotné autorádio, fungovat budou bez problémů.
4|Andreas Novotný , 26.09.2020, 20:01
Dobrý den, na stránkách JBL je uvedeno že reproduktory mají průměr 165mm zatímco vy uvádíte 160mm, který z nich je správný?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.09.2020 09:06
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o stejnou rozměrovou kategorii, běžně označeno jako 165mm.
3|Pepa , 24.09.2020, 20:30
Zdravím chtěl bych se zapadat zdali by panovali tyto repraky do hold 4 variant
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.09.2020 08:37
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít, pro osazení budou potřebné MDF podložky VW.
2|Jaromír Chmelík , 01.07.2020, 08:40
Dobrý den, mohu použít tyto reproduktory v Octavii 1 v kombinaci s rádiem o výkonu 4x40W?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.07.2020 12:48
Dobrý den Vážený zákazníku, odpověď bude stejná, jako v případě Vašeho totožného dotazu u reproduktorů Pioneer a stejně tomu bude i u několika dalších dotazovaných reproduktorů.
1|Jan , 17.05.2020, 22:31
Dobrý den chci se zeptat zda půjdou do fabia 1 předních dveří místo původních?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.05.2020 09:49
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít. Pro osazení bude třeba použít MDF podložky Škoda.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
6 zákazníků hodnotilo
Zdeněk Rozmahel
12. 1. 2021

Skvělý poměr cena/výkon, hrají čistě, cení výšky ?

Ověřený uživatel
10. 11. 2020

Poměr cena výkon,předčila moje očekávání

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.