Můj účet

Subwoofer JL Audio 8W3v3-4

8", 250 W RMS, 83,2 dB (1W/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer JL Audio 8W3v3-4
Tip

Subwoofer JL Audio 8W3v3-4

Subwoofery JL Audio modelové řady W3v3 nabízí fenomenální kvalitu zvuku při středních úrovních výkonu, aniž by vyžadovaly objemné ozvučnice. Tato nejnovější generace W3 těží z celé řady pokročilých technologií původně vyvinutých pro vlajkovou loď JL Audio W7. Optimalizovaná schopnost dlouhého lineárního pohybu minimalizuje zkreslení a zvyšuje výkon, zatímco několik patentovaných technologií zajišťuje vysokou kvalitu a spolehlivost subwooferu. Tyto pokroky dělají z v3 dosud nejlépe znějící a nejspolehlivější W3. Membrána z minerálně plněného polypropylenu s logem JL Audio poskytuje jednoduchý a elegantní vzhled. Odnímatelný a přizpůsobitelný ozdobný kroužek okolo subwooferu umožní instalaci ochranné mřížky, která lze k subwooferům dokoupit. W3v3 jsou vyrobeny podle přísných standardů kvality v továrně Miramar na Floridě s globálními komponenty a jsou nabízeny v pěti velikostech, od 6,5" do 13,5". Pokud potřebujete osmipalcový subwoofer, který umožní vysoce kvalitní basovou složku v extrémně malých ozvučnicích, 8W3v3 to udělá a překvapí vás svým výkonem a přesností. Využívá stejné technologie jako jeho bratři s větším průměrem, aby dosáhl neuvěřitelných 10 mm řízené, jednosměrné, lineární výchylky. 8W3v3-4 se nejlépe funguje se zesilovači s výkonem od 75 do 250 W RMS a je optimalizován pro provoz v malých 8,5 l uzavřených ozvučnicích. Subwoofer můžete osadit i do basreflexové ozvučnice s objemem 9,9 l. Skvělá volba instalace zaměřené na kvalitu zvuku a pro auta, kde není prostor pro velkou ozvučnici.

Hlavní vlastnosti subwooferu JL Audio 8W3v3-4

 • 8" subwoofer s výkonem 250 W RMS a cívkou o impedanci 4 Ω.
 • Technologie FCAM™ pro lepší kontrolu výchylek a dynamické vyrovnání kmitací cívky.
 • Motor subwooferu optimalizovaný podle patentovaného systému DMA.
 • Patentovaný design Elevated Frame Cooling pro zlepšenou manipulaci s výkonem.
 • Systém VRC® zlepšuje tuhost a stabilitu spojení membrány, pavouka a kmitací cívky. 
 • Odnímatelný ozdobný proužek pro designové přizpůsobení instalace.
 • Optimalizováno pro ozvučnice s malým objemem.
 • Pevná polypropylenová membrána plněná minerály.
 • Volitelná designová mřížka pro ochranu subwooferu (není součástí balení).
 • Vyrobeno nejmodernějšími technologiemi v továrně JL Audio na Floridě v USA.

O značce JL Audio

JL Audio je americký výrobce spotřební audio techniky, který se specializuje na ozvučení domácností, vozidel a také lodí. Patří mezi hlavní průkopníky ozvučení vozidel a nejznámější je bezesporu díky svým high-endovým subwooferům. Společnost byla založena již v roce 1975 a patří tedy mezi nejstarší výrobce v tomto oboru. Původní zaměření bylo na ozvučení domácností, ale již na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let se začali zabývat i car audio segmentem, jehož popularita v tehdejší době prudce rostla. Během své bohaté historie vyrobili v JL Audio spoustu zcela unikátních a patentovaných subwooferů, které neměly v dané době téměř žádnou konkurenci. A podobné je to i v současnosti. Subwoofery tohoto výrobce ohromují svým výkonem a zároveň naprosto špičkovou kvalitou zvuku, unikátními patenty a excelentním zpracováním. Zejména nejvyšší řady W6 a W7 patří dlouhodobě k těm nejzajímavějším produktům na dnešním trhu. Zaujmou však i revoluční ploché subwoofery série TW1 a TW3, i dokonale vyladěné subwooferové ozvučnice. Stejnou kvalitu můžete očekávat i u zesilovačů a za zmínku stojí i špičkové produkty určené pro integraci na tovární audio systémy. S produkty JL Audio zkrátka neuděláte chybu a můžete se vždy spolehnout na jejich vysokou kvalitou a unikátnost.

Katalogové číslo8W3V3-4
ZnačkaJL Audio
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
83,24 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 118 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
8,5 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
9,9 l
Velikost bassreflexuNátrubek neboli bassreflex se používá při stavbě bassreflexových ozvučnic. Délka a průměr bassreflexu jsou velmi důležité parametry a je třeba se řídit tím, co konkrétní výrobce subwooferu doporučuje. Důrazně doporučujeme pořizovat pouze značkové a kvalitní bassreflexy se zaoblením na konci bassreflexu. Pokud je bassreflex ukončen rovnou trubicí, výsledkem je tzv. "prdění" subwooferu, kdy se vzduch vyfukujicí z bassreflexu třiští o ostrý konec bassreflexu. 51 x 457 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
35,14 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
15,29 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 10 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

JL Audio 10W3v3-2 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio 10W3v3-2TipRychlý náhled10", 500 W RMS, 85,3 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω8.990 KčSklademJL Audio 10W3v3-4 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio 10W3v3-4TipRychlý náhled10", 500 W RMS, 84,87 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω8.990 KčSklademJL Audio 12W3v3-2 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio 12W3v3-2TipRychlý náhled12", 500 W RMS, 87,1 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω9.990 KčSklademJL Audio 12W3v3-4 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio 12W3v3-4TipRychlý náhled12", 500 W RMS, 87,1 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω9.990 KčSklademJL Audio 13W3v3-2 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio 13W3v3-2TipRychlý náhled13,5", 600 W RMS, 87,6 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω11.990 Kč1 až 4 týdnyJL Audio 13W3v3-4 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio 13W3v3-4TipRychlý náhled13,5", 600 W RMS, 87,9 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω11.990 Kč1 až 4 týdnyJL Audio 6W3v3-4 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio 6W3v3-4TipRychlý náhled6", 150 W RMS, 80,4 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω6.490 KčSklademJL Audio ACP108LG-W3v3 Doprava zdarmaAktivní subwoofer JL Audio ACP108LG-W3v3TipRychlý náhledaktivní subwoofer, 8", 250 W RMS, bassreflex ozvučnice16.990 KčSklademJL Audio ACP208LG-W3v3 Doprava zdarmaAktivní subwoofer JL Audio ACP208LG-W3v3TipRychlý náhledaktivní subwoofer, 2 x 8", 500 W RMS, bassreflex ozvučnice26.990 KčObvykle naskladňujeme za 1 - 2 dnyJL Audio CP106LG-W3v3 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio CP106LG-W3v3TipRychlý náhled6,5", 150 W RMS, 4 Ω, bassreflex ozvučnice9.990 KčSklademJL Audio CP108LG-W3v3 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio CP108LG-W3v3TipRychlý náhled8" subwoofer v boxu, 250 W RMS, 4 Ω, bassreflex ozvučnice11.490 KčSklademJL Audio CP208LG-W3v3 Doprava zdarmaSubwoofer JL Audio CP208LG-W3v3TipRychlý náhled2 x 8", 500 W RMS, 2 Ω, bassreflex ozvučnice21.490 KčPřipravujeme (novinka)JL Audio HO110RG-W3V3 Doprava zdarmaSubwoofer v boxu JL Audio HO110RG-W3V3TipRychlý náhled10", 500 W RMS, 2 Ω, 85,3 dB, bassreflex ozvučnice17.490 KčSklademJL Audio HO112RG-W3v3 Doprava zdarmaSubwoofer v boxu JL Audio HO112RG-W3v3TipRychlý náhled12", 500 W RMS, 2 Ω, 87,1 dB, bassreflex ozvučnice18.990 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.