Můj účet

Reproduktory Hertz DCX 690.3

koaxiální reproduktory, 6 x 9", 90 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 77 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DCX 690.3
Tip

Koaxiální 3pásmové reproduktory Hertz DCX 690.3

6 x 9" koaxiální reproduktory Hertz DCX 690.3 jsou navrženy s maximální péčí tak, aby poskytovaly lineární frekvenční odezvu a zajišťovaly vysokou spolehlivost a vysoký výkon. Neodymový magnet, PEI kopulovitý výškový reproduktor, vestavěné výhybky a membrána z lisovaného papíru poskytují optimální poměr mezi rychlou instalací a skvělým zvukem, který je plný dynamiky a radosti z poslechu.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz DCX 690.3

 • Čistá měděná cívka je navinutá na conex pro maximální lehkost.
 • Papírová membrána odpuzující vodu.
 • 60 mm papírový středový reproduktor s feritovým magnetem.
 • Super výškový reproduktor s PEI kalotou.
 • Koš chráněný lakováním odolným proti otěru.
 • Pocínované vysokoproudé svorky.
 • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
 • Ochranný kryt magnetu z butylové gumy je odolný proti nárazům a otěru.
Katalogové čísloDCX 690.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 90 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 21000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6 x 9"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 77 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

7|Jakub , 17.04.2024, 16:54
Dobrý den, tušíte prosím, k čemu je v balení taková lepící černá gumová část přibalená u mřížky? Má cca 5cm délku.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 19.04.2024 10:39
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se těsnící tmel určený pro vytěsnění mřížky v případě rezonací či vibrací . 
6|Lukáš Ráček , 24.07.2023, 06:40
Dobrý den,hodlám měnit staré repro ve svém SAAB 9-3 Cabrio z roku 2000. Reproduktory do palubní desky a do dveří mám vybraná a ověřená, že fungují v danném voze skvěle, mají vhodné paramatery za stávající papírové repro a budu je u vás objednávat. Ovšem co řeším jsou zadní reproduktory. V běžné 9-3 se dozadu dávají ovály, jako napříklady DCX 690.3. Nicméně v mém cabrioletu to není možné a jsou zde reproduktory kulaté o průměru 165mm. Doporučíte mi prosím nějakou alternativu?Zatím plánuji objednatdo palubní desky - Hertz DCX 87.3do předních dveří - C 165 LVelice děkuji.Lukáš Ráček
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 25.07.2023 14:58
Dobrý deň Vážený zákazník, pokiaľ sa jedná o koaxiálne reproduktory veľkosti 165mm, zaujímavá voľba môže byť napríkľad Hertz CX 165.
5|Tomáš Zdrubecký , 21.11.2021, 08:54
Dobrý den, jaké reproduktory jsou lepší volba pro montáž do plata + případné podpoření externím zesilovače? Zvažuji: JBL STAGE2 9634, Hertz DCX 690.3,Hertz X 690. Autorádio používám Kenwood KMM-BT356 a přední reproduktory Hertz K 165.Moc děkuji za radu.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.11.2021 15:53
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych reproduktory Hertz DCX 690.3, které budou s aktuální cenu nejlepší možnou volbou.
4|Danny , 29.09.2021, 17:56
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda budou tyto reproduktory pasovat do Hondy civic 6 generace.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.09.2021 15:06
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud by se mělo repro osazovat do zadního plata nad kufr, pak lze použít. Ve dveřích je však osazeno repro 165mm.
3|Pavel Jílek , 14.09.2021, 15:11
Dobrý den, mohl bych vás poprosit o radu? Chtěl bych vyměnit repro v autě,dopředu mám v plánu pořídit Hertz CK-165 a do zadního plata přemýšlím nad těmito je to dobrá volba nebo mi poradíte jiné. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.09.2021 16:59
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se bude repro připojovat pouze k rádiu samotnému, tedy bez externího zesilovače, pak je DCX 690.3 ideální volbou. Vysoká citlivost reproduktorů rozehraje repro i při nižším výkonu z autorádia a v kombinaci s CK 165 super řešení, v dané cenové relaci rozhodně lze doporučit.
2|Jarda , 23.02.2021, 13:43
Reproduktory jsem koupil do fabia do zadního plata. Očekával jsem,že to musí trochu hrát za ty peníze,ale moje očekávání bylo stonásobně překvapeno. Krásný čistý zvuk. Normálně mi přijde že mám v kufru subower jak tu pěkně duní.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.02.2021 14:14
Dobrý den vážený zákazníku. Moc děkujeme za recenzi a jsem velice rád, že jste spokojený. 
1|Michal Kaucký , 10.06.2020, 14:15
Zdravím, které ovály by byly lepší do kufru (Octavia 1 RS Combi) při zapojení pouze na rádio? (Čínské 2DIN 4x48W).Jestli tyto nebo Alpine SPG-69C3 ? Jednou již jsem na platě Alpine měl a hráli hezky, případně jestlido té ceny cca kolem dvou tisíc jsou nějaké lepší? Poslouchám převážně hudbu zaměřenou na Bass..
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.06.2020 07:51
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych jednoznačně reproduktory Hertz DCX 690.3, které jsou v dané cenové relaci nejlepší volbou.

Hodnocení

Celkové hodnocení
98 %
11 zákazníků hodnotilo
10×
Tomáš Lískovec
30. 7. 2023

Repro jsem dal na zadní plato, k radiu: Pioneer 4x50W. Volvo 940. Rozlišení dobré, basy dost silné-duní to dobře. Kvalitou předčí i přední JVC dvoupásma, co jsem dal dopředu. Na zadní sedačce si to pochvalují. Mě to možná donutí dát ještě lepší repra dopředu. Díky. T.L.

Pavel
4. 3. 2020

Repro jsem zakoupil na doporučení Ahifi do zadního plata. Nejen že dobře hrají ale i skvěle vypadají. Rozhodně dobrá volba nahradit repro 130mm v zadních dveřích těmito do plata pokud je možnost.Zapojeny na autorádio (4x48W max) a i přes to z nich leze docela slušný bas.Za mě spokojenost. :)

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.