Můj účet

Reproduktory Hertz DCX 710.3

koaxiální reproduktory, 7 x 10", 150 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 84 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DCX 710.3
Tip

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz DCX 710.3

7 x 10" koaxiální reproduktory Hertz DCX 710.3 jsou navrženy s maximální péčí, aby poskytovaly lineární frekvenční odezvu a zajišťovaly vysokou spolehlivost a výkon. Neodymový magnet, PEI kopulovitý výškový reproduktor, vestavěné výhybky a membrána z lisovaného papíru poskytují optimální poměr mezi snadnou instalací a kvalitním zvukem, který je plný dynamiky a radosti z poslechu.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz DCX 710.3

 • Čistá měděná cívka navinutá na conex pro maximální lehkost.
 • Papírová membrána odpuzující vodu.
 • 60 mm papírový středový reproduktor s feritovým magnetem.
 • Super výškový reproduktor s PEI kalotou.
 • Koš chráněný lakováním, odolný proti otěru.
 • Pocínované, vysokoproudé svorky.
 • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
 • Ochranný kryt magnetu z butylové gumy je odolný proti nárazům a otěru.
Katalogové čísloDCX 710.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 150 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 21000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 7" x 10"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 84 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 15 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Vodoodpudivý lisovaný papír
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

8|Karel , 10.07.2023, 17:47
Dobrý den. Mohou být tyto reproduktory zabudované vertikálně. A mohu je zapojit přímo na autorádio, Sony cca.50W. Děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 13.07.2023 07:29
Dobrý den Vážený zákazníku, ano poloha reproduktorů nijak neovlivní jeji kvalitu , důležité je správné nasměrování k posluchači, lze použít pro zapojení na samotné rádio případně i k adekvátnímu zesilovači . 
7|Jiří , 21.02.2023, 16:10
Dobrý den, Jaký je doporučený objem ozvučnice? děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 22.02.2023 16:29
Dobrý den Vážený zákazníku. Omlouvám se, ale tento údaj výrobce neuvádí.
6|pavel hanžl , 23.04.2022, 20:38
Dobrý den, jaký zesilovač na to doporučujete?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 26.04.2022 16:38
Dobrý den Vážený zákazníku, k těmto reproduktorům je možné zvolit např. : HCP 2X
5|David smitka , 08.09.2016, 22:48
Dobry den, koupil jsem si repro hertz a zapojuji je pres externi zesilovac ale kdyz Zapnu klicek zapalovani do polohy aby sel proud do Zesilovace tak repro huci .muzete mi nekdo poradit v cem je problem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.09.2016 17:14
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se evidentně o chybu v zapojení nebo nastavení, ale bohužel takto od PC jen s těží přesně diagnostikuji zdroj problému. Doporučuji zkontrolovat zapojení a nastavení zesilovače.
4|Ondra , 15.07.2016, 12:14
Dobrý den,Prosím doporučíte mi zesilovač pro tyto reproduktory? v předchozích konverzacích sice doporučujete zesilovač MAC AUDIO MPX 4000 ale prodej tohoto produktu bohužel skončil.Děkuji za radu a přeji příjemný denZákazník Ondra
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.07.2016 14:51
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se bude jednat o jeden pár zmíněných reproduktorů, použijte zesilovač CARPOWER HPB-1502, pokud se bude jednat o dva páry reproduktorů, použijte MAC AUDIO ZXS 4500.
3|Anonym , 07.09.2015, 11:45
Ještě bych se chtěl zeptat, není lepší do plata dát zase ty DSK 165.3 ? V kufru mám subwoofer, takže jestli nejsou 3-pásma zbytečné?Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.09.2015 16:08
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji osadit DCX 710.3.
2|Anonym , 07.09.2015, 00:11
Dobrý den,mám doma zesilovač Crunch GPX 1000.4 (4x75W) a vepředu mám Hertz DSK 165.3. Myslíte, že bych mohl tyto repro a ty co mám na tento zesilovač zapojit ? Jde mi hlavně o ty 165.3 aby se "nespálily". Počítám samozřejmě s tím že to je low-end, takže do těch 75W RMS má daleko ....Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.09.2015 10:59
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít. Zesilovač však nevybudí reproduktory na 100%.
1|Stifler , 28.01.2015, 20:42
a jaký 4kanálový zesilovač by jste doporučili? vpředu mám HERTZ DSK 130.3
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.01.2015 16:57
Moje doporučení je na zesilovač Mac Audio MPX 4000.

Hodnocení

Celkové hodnocení
88 %
5 zákazníků hodnotilo
Ověřený uživatel
19. 4. 2020

Perfektní zvuk

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.