Můj účet

Reproduktory JBL CLUB 622

koaxiální reproduktory, Ø 160 mm, 60 W RMS, 3 Ω, 93 dB (2,83 V/1 m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory JBL CLUB 622

Reproduktory JBL CLUB 622

Koaxiální a komponentní reproduktory Club přinášejí JBL profesionální zvuk do mnoha vozidel. Jejich kompaktní design znamená, že se vejdou do několika vozidel. Robustní polypropylenové kónusy s designem Plus One™ poskytují odolné basy a dlouhotrvající životnost. Měkké hedvábné kopulovité tweetery poskytují širší a plynulejší vysokofrekvenční odezvu, která není nikdy ohrožena bez ohledu na výstupní úroveň. Montážní adaptér tweeteru Starfish™ Tweeter a montážní sada tweeteru I-Mount v komponentním reproduktorovém systému zjednodušuje instalaci. K dispozici ve škále standardních velikostí: 3", 4", 5 a 1/4", 6 a 1/2", 6" x 8", 4" x 6", 6" x 9" a 3/4"- jde o perfektní aktualizaci reproduktorů dodávaných z výroby.
Katalogové čísloCLUB 622
ZnačkaJBL
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
48 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 160 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

5|Michal Frei , 19.01.2023, 04:59
Zdravím.. půjdou do touran 1 2006 ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.01.2023 08:53
Dobrý den Vážený zákazník, áno reproduktory je možné osadit vo vašom vozidle. Ale pre predné dvere by som odporučil komponentné reproduktory napríklad Hertz K 165 , Gladen M 165 G2 alebo vyššiu radu od Hertz CK 165 s týmito reproduktormi máme kopec pozitívnych  skúseností.Na montáž budete potrebovat MDF redukcie pod reproduktory  a Adaptéry ku konektorom. A pre vužitie potenciálu reproduktorov je ideálne vytlmit dvere výrazne to zlepší basovú zložku - Set na predné dvere.
4|Tomáš Šedivý , 10.10.2022, 19:47
Dobrý den, chtěl bych se zeptat je možné tyto reproduktory nainstalovat do jedničkového Superba rok výroby 2003? Kdyžtak bych poprosil o radu které reproduktory od JBL by mi tam šli předem díky za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 11.10.2022 11:57
Dobrý den Vážený zákazníku, ano možné to je avšak vhodnější variantou jsou komponentní reproduktory JBL STAGE3 607C . K instalaci nových reproduktorů je poté nutné použít podložky , pro podporu reproduktorů bych pak doporučil použít také tlumení dveří. 
3|David Knepr , 09.05.2021, 01:20
Dobrý den, mám Octavii 2 která má SoundSystem bude to problém při montáži těchto repro ? Nebo by jste doporučil jinou alternativu. Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 11.05.2021 12:15
Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel nelze tyto reproduktory použít. Je nutné nejprve zjistit impedanci originálního reproduktoru přímo v autě. Následně lze řešit případnou výměnu reproduktoru.
2|Tomáš Perlík , 28.04.2020, 08:43
A myslite ze by seděly do dveří u octavia 1?Dělám montáž kompletní sestavy JBL ale jediné co bych právě potřeboval vyřešit jsou přední dveře, pokud se nemýlím tak je to stejná rozteč jako originál ale nevím jestli by tam padly hloubkou.Ještě jednou děkuji za odpověď.S pozdravem Perlík.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 28.04.2020 08:54
Dobrý den Vážený zákazníku. U Octavie 1 nebude problém s montážní kloubkou. Ale pro přední dveře bych spíše doporučoval použít komponentní reproduktory. Pokud to má být JBL tak je dobrou volbou Stage3 607c. Pro instalaci budete potřebovat podložky pod reproduktory a kabelové redukce.
1|Tomáš Perlík , 26.04.2020, 21:41
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik mají tyto repro montážní hloubku, bohužel jsem to nikde nevyčetl, děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 28.04.2020 08:34
Dobrý den Vážený zákazníku. Velice se omlouvám, ale tento údaj výrobce neuvádí. Nenašel jsem jej ani v technickém listu k reproduktoru.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
5 zákazníků hodnotilo
Libor Jopek
19. 9. 2021

Poměr cena/výkonInstalace na OEM rádio, zadní část auta, spokojenost

Tesárek Jan
2. 8. 2020

Velmi příjemný poslech, v porovnání se stejně velkými repro magnat a crunch podstatně lepší zvuk .

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.