Ahifi podporuje Nadaci Veronica, Hnutí DUHA, Člověk v tísni a Záchrannou stanici Buchlovice


 

Z každé objednávky napříč mutacemi našeho e-shopu posíláme jednou měsíčně částku ve výši 0,11 % z tržby vč. DPH Nadaci Veronica na podporu ochrany přírody a životního prostředí. Nadace Veronica působí především na území Moravy, kde finančními příspěvky podporuje projekty budující šetrný vztah k přírodě a životnímu prostředí, ochraně přírody a krajiny. Nadace Veronica provozuje přímo v Brně také tři dobročinné obchody. Z nich nadace podporuje především rozvoj komunitního života v Brně a jednou ročně rozděluje příspěvky na ekologické, komunitní a kulturní projekty v Brně a blízkém okolí. Nadace se např. podílí na podpoře projektů v obci Hostětín (úpatí Bílých Karpat), kde realizuje a uvádí jednoduchá a konkrétní ekologická řešení do praxe (kořenová čistírna, obecní výtopna na dřevní štěpku, solární kolektory apod.). V Hostětíně nadace Veronica podpořila také vznik moštárny. Tato první biomoštárna u nás pomáhá zachovat tradiční ovocnářství a odrůdy jablek v Bílých Karpatech a dává tak i lidem práci v tomto venkovském regionu. Nadaci Veronica pravidelně podporujeme již od roku 2011.

Hnutí DUHA je ekologická organizace, která prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Jejich aktivita dokáže rozhýbat politiky a úřady, aby se v tomto smyslu začalo něco měnit. Hnutí DUHA jedná s firmami a pomáhá domácnostem s osvětou, jak se chovat více ekologicky. Ruku na srdce - těch možností ke zlepšení v našem životě je hodně! Pokud každý začne u sebe, bude to dělat s láskou a bude ho to bavit, mohla by se Česká republika časem stát více ekologickou a tudíž ještě zdravější a malebnější pro další generace. V poslední době nás nejvíce zaujal projekt Hnutí DUHA Zachraňme lesy, který se věnuje správné obnově a péči o lesy. Velmi aktuálním tématem jsou obnovitelné zdroje, kde se v Hnutí DUHA podařilo prosadit tzv. komunitní energetiku. Každý měsíc na účet Hnutí DUHA posíláme přesně spočítanou částku, resp. 0,2% z tržeb všech mutací e-shopu, bez DPH. Hnutí DUHA podporujeme od roku 2017.

V roce 2023 jsme navázali spolupráci s obecně prospěšnou společností Člověk v tísni, kterou na začátku 90. let se skupinou nadšenců spoluzaložil Šimon Pánek. Pan Šimon Pánek má náš velký respekt za to, jakým způsobem a hlavně v jakém objemu Člověk v tísni pomáhá. Jeho osobnost a hlavně rozsah působení této společnosti nás jednoznačně přesvědčilo v rozhodnutí podporovat od ledna 2024 každý měsíc tuto společnost finančním darem. Člověk v tísni má své kanceláře ve více jak 40 zemích, kde dokáže velmi rychle reagovat na krizové události a do dané lokality dodat tolik potřebnou pomoc. V roce 2022 pomohla společnost Člověk v tísni více jak 4,5 milionu lidem. Náš příspěvek je přesně vyčíslená částka z tržeb z našich e-shopů. Jedná se především o českou, slovenskou a maďarskou mutaci e-shopu, v blízké budoucnosti přibudou i další mutace. Přesná částka daru odpovídá 0,15 % ze součtu tržeb z těchto e-shopů, bez DPH.V roce 2021 se nám stal kuriózní zážitek se záchranou kosa, který narazil do domu v Luhačovicích a zranil se. Zraněného kosa jsme zavezli v neděli do nejbližší záchranné stanice, do Buchlovic, kde pan Karel Tomeček, hlavní správce, ochotně a hlavně rychle kosa ošetřil a postaral se o něj. Na základě této pozitivní zkušenosti a osobního setkání s panem Tomečkem jsme se rozhodli pravidelně měsíčně podporovat tuto záchrannou stanici částkou 11 tis. korun. Budeme rádi, pokud tak pomůžeme svým příspěvkem záchranné stanici v její činnosti a snaze uzdravovat zraněné a jinak handicapované živočichy v regionu Buchlovic a okolí a vracet je zpět do volné přírody.