Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX210A

8" aktivní subwoofer v boxu, 75 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX210A
-20 %
Katalogové číslo:TS-WX210A
ZnačkaPioneer
RMS výkonRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 75 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 150 Watt
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 150 Hz
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 mm (8")
Rozměry aktivního subwooferu250 x 265 x 110 mm
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

2|Tomáš, 12.05.2013, 11:53
Dobrý den, mám Peugeot Partner a chtěl bych tam mít dobrou hudbu, ale ne na úkor zavazadlového prostoru, proto se mi zdálo tohle, jako dobrá volba. Máte nějaký tip? Předem děkuji za Odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.05.2013 12:27
Dobrý den V8žený zákazníku, tento Pioneer má velmi slušný zvuk, ale mizerný výkon. Pokud řešíte místo tak proč ne, ale nečekejte žádné zázraky od toho malého plastového boxíku.
1|Petr Pinka, 06.01.2012, 11:50
Dobrý den, uvažuji o koupi tohoto aktivního subwooferu do Renault Mégane 3. Určitě nemám zájem měnit autorádio, pouze bych potřeboval trochu dokreslit basy. Zajímalo by mne, jaké máte případně zkušenosti s tímto subwooferem (nebo jestli byste mi nedoporučili jiný) a zejména jaký je nejelegantnější způsob zapojení aktivního subwooferu na vestavěné autorádio? Nepředpokládám totiž, že by mělo standardně linkový výstup, tzn. bude potřeba někde odbočit reproduktorový signál. Jak správně a pomocí čeho? Děkuji mnohokrát za odpověděď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.01.2012 13:36
Dobrý den Vážený zákazníku, tento aktivní box můžete zapojit pomocí high/low adaptéru. My každopádně nejsme příznivci aktivních boxů čili nečekejte nějaké doporučení od nás na tento předražený aktivní minibox. :o) Jediná výhoda je malý rozměr, ale pokud chcete mít opravdu bas a ne imitaci subwooferu volil bych akční set JBL GT5 SET 2.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.